Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Škoda Karoq RS dorazí již v roce 2019, nabídne nečekaně vysoký výkon
31.12.2018 | Petr Prokopec
Ačkoli v hierarchii Škody zapadne další ostré SUV kamsi do středu nabídky, po dynamické stránce bude chtít zamířit rovnou na vrchol. A to nejen mezi SUV, pohon 4x4 a 300 koní jiný model nenabídne.
Již za pár hodin odstartuje rok 2019. Ten bude extrémně náročný pro Škodu, která chystá zahájení prodeje nového modelu Scala. Kromě toho je v plánu facelift vlajkové lodi Superb, který přinese i plug-in hybrid. A aby toho nebylo málo, pak dorazí i plně elektrické Citigo. Mohlo by se tedy zdát, že značka již na další aktivity nebude mít čas, zvláště když v létě by se měla objevit ještě Octavia čtvrté generace. Jenže opak je pravdou, Škoda totiž chystá i další novinky.
Jednou z nich má být dle informací německého Auto Bildu také Karoq RS. To je samo o sobě zajímavé, snad ještě zajímavější je ale očekávaná podoba jeho motorového prostoru. Na rozdíl od Škody Kodiaq RS totiž menší české SUV nebude pohánět diesel (u Kodiaqu je to dvakrát přeplňovaný dvoulitrový turbodiesel, který produkuje 240 koní a 500 Nm točivého momentu) a místo něj se o pohon postará dvoulitrové čtyřválcové turbo. To by mělo být naladěno na 300 koní a 380 Nm.
Že Karoq RS skutečně dorazí, naznačil v loňském roce šéf vývoje značky Christian Strube. Ten však zároveň dodal, že mladoboleslavská automobilka přemýšlí o sportovně-ekologickém příspěvku. Tedy jinými slovy, pod kapotou vozu by se mohlo objevit hybridní ústrojí, jež by velmi pravděpodobně bylo složené z přeplňované benzinové jedna-čtyřky či jedna-pětky a elektromotoru. Na všechna kola by ale posílalo zhruba 245 koní, tedy citelně méně.
Jakým směrem se nakonec Škoda vydá, je ale víceméně jasné. Sportovně laděné hybridní ústrojí se totiž objeví spíše až v příštích letech, nikoliv hned v příštím roce, kdy bude značka v tomto směru debutovat s již zmíněným Superbem. Kromě toho Němci naznačují, že Karoq RS bude startovat na částce nižší než 40 tisíc Eur (cca 1,03 mil. Kč), což vede spíše k ryze benzinovému pohonu než komplikovanému hybridu, který bude zcela jistě dražší.
Zdá se tedy, že vše je narýsováno poměrně jasně. Karoq RS dorazí s přeplňovaným dvoulitrem a zhruba 300 koňmi, jež doplní modifikovaný podvozek, standardní pohon všech kol (a zřejmě také automat) či agresivnější bodykit s většími litými koly. Chybět nebude ani černý paket, zatímco uvnitř lze čekat sportovní volant, sedadla a pravděpodobně i karbonové dekory. Digitální přístrojový štít ale zřejmě i nadále zůstane v příplatkové výbavě.
Novinka se velmi pravděpodobně stejně jako Octavia ukáže naživo až na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, virtuální premiéru lze tedy rovněž čekat během letních prázdnin. S dřívějším příchodem příliš nepočítáme, Ženevu má Škoda rezervovanou pro nové malé SUV a velmi pravděpodobně tamtéž ukáže i inovovaný Superb. Jak jsme totiž řekli již v úvodu, rok 2019 bude pro značku opravdu hektický, nakonec jako většina posledních let...



Škoda Karoq RS se již ukázala na mnoha neoficiálních ilustrací, příští rok bychom se jí měli dočkat naživo
Zdroj: Auto Bild
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” si ve sprintu s otočkou namazalo na chleba veškerou konkurenci, i když s ním nikdo neměl odvahu soutěžit
včera
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
6.11.2025
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
5.11.2025
Nejnovější články
Ford má po prodělání 275 miliard Kč bez náhrady ukončit výrobu svého klíčového elektromobilu
před hodinou
Dosud neznámá firma stvořila neuvěřitelné Ferrari, na jaké by si už Italové netroufli. Roků práce ale může rychle začít litovat
včera
První elektrický Rolls-Royce je už takový propadák, že na něj automobilka musela začít nabízet slevy
včera
Stellantis v Evropě nabídne drsný sen českých zahrádkářů, neúspěchy konkurentů ho zjevně neodradily
včera
Dány zachvátila panika kvůli čínským autobusům MHD, které lze přes zadní vrátka potají vzdáleně ovládat, mají je také
včera
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 11.08. 23:43 - rutak11
- Lampárna (stěžovatelna) 11.08. 21:48 - M.Z.
- Má někdo zkušenost s nákupem ojetého auta z Německa přes malého dovozce? 11.08. 12:31 - jerry
- vyber motorky 11.08. 07:44 - řidičBOB
- Onboard videa 11.08. 07:43 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 11.07. 15:31 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 11.07. 06:36 - řidičBOB
- Nástroj k nákupu auta (STK,SPZ,VIN) 11.06. 16:27 - jreh
