Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo”

Ne před pár dny nebo týdnem, ale už před celými dvěma měsíci jsme mohli vidět ze všech stran novou Škodu Kamiq GT. Přesto nyní automobilka začíná lákat na její oficiální odhalení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo”

23.10.2019 | Petr Prokopec

Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ne před pár dny nebo týdnem, ale už před celými dvěma měsíci jsme mohli vidět ze všech stran novou Škodu Kamiq GT. Přesto nyní automobilka začíná lákat na její oficiální odhalení.

Škoda již mnohokrát zmínila, že její budoucnost leží v SUV. Není to až tak překvapivé, neboť po těchto vozech volají zákazníci nejvíce. A jakkoliv trh s novými vozy spíše klesá, než roste, u aut se zvýšeným podvozkem je tomu naopak. Kromě toho tu máme vyšší ziskovou marži, suma sumárum tak SUV představují pomalu jen samá pozitiva. Tedy až na vyšší spotřebu resp. emise CO2, kterou ovšem nyní dáme stranou. Koneckonců totiž řeč ani nebude o Evropě, kde je jejich výše stěžejní.

Mladoboleslavská automobilka totiž aktuálně odhalila první oficiální ilustrace nového modelu Kamiq GT. Poslední dvojice písmen přitom neodkazuje na model kategorie Gran Turismo, nýbrž pouze na stylovou variantu, jako je tomu u větší Škody Kodiaq GT. A stejně jako v případě tohoto SUV bude také novinka nabízena pouze v Číně, což je dáno i tím, že základ má v tamní verzi „kamzíka“. Jakkoliv však obrázky slibují hodně stylu, realita až tak působivá naneštěstí nebude.

Jak to víme? Jednoduše proto, že Škoda opětovně láká na něco, co jsme již dávno viděli. Kamiq GT byl totiž již během léta nafocen zcela bez maskování, a to hned ve všech nabízených úrovních výbavy. Prohlédnout jsme si tak mohli různé styly i velikosti litých kol, stejně jako nabídku dvoubarevného lakování, kdy střecha je vyvedena v odlišném odstínu - jak je to ostatně patrné na ilustracích. Nicméně přestože GT opravdu působí stylověji než základní Kamiq, královna krásy to stále není.

Škoda ovšem kromě vzhledu hodlá zaujmout také nízkou cenou, na potvrzení konkrétních sum zatím ale ještě nedošlo. Představit si tak už můžeme jen v rychlosti techniku, která bude spočívat v nabídce dvou motorů. Základní 1,5litová atmosféru přitom doplní přeplňovaná jedna-dvojka, přičemž v obou případech máme kvůli tlaku na cenu počítat s manuálem a pohonem předních kol. Vůbec bychom se však nedivili, kdyby dorazilo i výkonnější provedení 1,4 TSI, které by bylo určené o trochu movitější a náročnější klientele.

Na vyvrácení či potvrzení této domněnky dlouho čekat nemusíme, plné odhalení novinky je totiž naplánováno na 4. listopad. Předposlední měsíc letošního roku tak pro Škodu bude opravdu hektický, neboť pouze týden po novém SUV dorazí také Octavia čtvrté generace. Ta přitom dostane do vínku nápis Škoda na zádi nahrazující tradiční logo, stejně jako Kamiq GT. A výrazně jiné pak ostatně nemají být ani světlomety, pročež je jisté, že z obojího se stal základní stavební kámen designového jazyka.


Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo” - 1 - Skoda Kamiq GT oficialni prvni 01Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo” - 2 - Skoda Kamiq GT oficialni prvni 02
Škoda začala oficiálně lákat na nový Kamiq GT...

Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo” - 3 - Skoda Kamiq GT unik Cina 01Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo” - 4 - Skoda Kamiq GT unik Cina 02Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo” - 5 - Skoda Kamiq GT unik Cina 03Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo” - 6 - Skoda Kamiq GT unik Cina 04Škoda láká na další nové SUV, už jsme ho ale dávno mohli vidět celé „naživo” - 7 - Skoda Kamiq GT unik Cina 05
...toto SUV jsme však na čínských patentových fotkách mohli vidět ze všech stran již v létě

Zdroje: Škoda Auto, Autohome China

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše