Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé

Představení tohoto modelu naznačuje, co by asi dělala Škoda v Evropě, kdyby ji tu nelimitovaly výrobní kapacity. Bohužel limitují, a tak je její už druhé SUV-kupé Kamiq GT určeno jen pro Čínu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé

4.11.2019 | Petr Prokopec

Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Představení tohoto modelu naznačuje, co by asi dělala Škoda v Evropě, kdyby ji tu nelimitovaly výrobní kapacity. Bohužel limitují, a tak je její už druhé SUV-kupé Kamiq GT určeno jen pro Čínu.

Co se ještě minulý týden nezdálo být příliš pravděpodobné, bylo nyní potvrzeno oficiální cestou. Škoda totiž představila nový model Kamiq GT, který je stejně jako větší Kodiaq GT určen pouze pro čínský trh. Důvodem není, že by Škoda nepředpokládala, že by o tyto modely byl v Evropě zájem, nemá tu kde vyrábět ani dost aut ze své současné nabídky, a tak zkrátka další nepřidává.

Máme co Číňanům závidět? To posuďte sami, novinka na každý pád není jen zmenšeninou stylového Kodiaqu. Zatímco ten dostal se dočkal větší porce stylu i za pomoci snížení střešní linie, u novinky šla mladoboleslavská automobilka proti proudu. Výška vozu totiž narostla z 1 593 milimetrů na 1 606 mm. Jakkoliv tak GT působí dynamičtěji než základní Kamiq, vůči němu nabídne i větší praktičnost.

Jak jsme již zmínili minulý týden, novinka se neproměnila pouze v rámci výšky, o 19 milimetrů narostla také délka, a to na 4 409 mm. Šířka 1 781 mm a rozvor 2 610 mm však již zůstávají zachovány. Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby nové provedení začalo to starší v případě prodejů překonávat. Vše samozřejmě bude záviset na ceně, tu však Škoda zatím nezveřejnila, neboť prodej odstartuje až 22. listopadu. Technická data však již známa jsou a také ta hrají ve prospěch verze GT.

Zatímco základní Kamiq je k dispozici pouze s 1,5litrovým atmosférickým čtyřválcem naladěným na 110 koní a 145 Nm točivého momentu, jenž přenáší na přední kola automatická převodovka, stylová varianta dle očekávání dostala ještě druhou pohonnou jednotku, a sice přeplňovanou jedna-dvojku TSI. Tento motor přitom produkuje sice jen nepatrně vyšší výkon 115 koní, ovšem zároveň přihazuje také 200 Nm. Očekávat se tedy dá lepší jízdní dynamika, ta však zatím upřesněna rovněž nebyla.

Ve prospěch turba však hovoří alespoň spotřeba, která byla vyčíslena na 5,8 l/100 km, zatímco u atmosféry je třeba počítat s dvěma deci paliva navíc. Jak tomu bude v reálu, ale samozřejmě záleží na vaší pravé noze. Nicméně už jen skutečnost, že GT je k mání se dvěma motory, zatímco základní Kamiq pouze s jedním, by již se zájmem publika mohla zamávat.

Novinka se kromě nového motoru dočkala také odlišných světel vpředu i vzadu, inovované masky chladiče či 17palcových litých kol v dvoubarevném designu a stříbrných střešních ližin zahrnutých již do standardní výbavy. Kromě toho tu máme také odlišný zadní nárazník s atrapou difuzoru, který dostal další prvek jdoucí proti proudu - pryč jsou totiž falešné koncovky výfuku, které budí spíše kritiku než obdiv.

Uvnitř je již novinek daleko méně, hovořit se dá v podstatě pouze o příchodu nových předních sedadel, které se chlubí výraznějším bočním vedením i specifickým čalouněním a vyšitými logy GT. Ve zbytku jde ale pouze o grafické detaily, jako jsou specifické polepy či dekory. Architektura kabiny ale zůstala zachována, stejně jako se změn nedočkal ani volant či výdechy klimatizace. K mání je však nově velká panoramatická střecha.

Tím jsme se dostali na konec informačního pramene, pročež jen dodáme, že Škoda hodlá s novinkou oslovit zejména mladou klientelu. Tomu ostatně přizpůsobila i reklamní kampaň, stejně jako některé doplňky. Mezi nimi se totiž nachází i nový zlatý lak, který lze spárovat s konstrastně lakovanou střechou. Vůz tak působí ještě stylověji, jakkoliv jeho největším benefitem oproti základní verzi je ono navýšení praktičnosti.


Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 1 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 01Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 2 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 02Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 3 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 03Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 4 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 04Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 5 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 05Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 6 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 06Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 7 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 07Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 8 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 08Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 9 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 09Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 10 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 10Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 11 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 11Škoda odhalila další nové SUV, stylem a praktičností chce oslovit hlavně mladé - 12 - Skoda Kamiq GT 2019 prvni oficialni sada 12
Škoda oficiálně představila nový Kamiq GT, chce ideálně mísit styl s praktičností

Zdroj: Škoda Auto

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše