Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět

(+ živé foto) Škoda do Ženevy nevyrazila jen s novou Octavií kombi. Mezi menší novinky patří i zvláštní provedení Roomsteru jménem Noire.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět

6.3.2013 | Petr Miler | 4 příspěvky

Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Škoda do Ženevy nevyrazila jen s novou Octavií kombi. Mezi menší novinky patří i zvláštní provedení Roomsteru jménem Noire.

Doplněny živé fotky: Doplnění živých snímků obvykle nekomentujeme, v tomto případě je to ale nezbytné. Zatímco „virtuální prezentační barva” vozu je černá a způsobuje efekt popsaný v názvu článku, v Ženevě je k vidění model s bílým lakem majícím v kombinaci s černými doplňky efekt přesně opačný. Tak se prosím nenechte zmást a berte to jako plus pro Roomster Noire - dokáže zaujmout ty, kteří B-sloupek vozu nesnáší i ty, kteří jej milují...


Dá se říci, že ať už škodovka na významném autosalonu představí cokoli, získá si to v České republice značnou pozornost. Ne vždy zcela oprávněně, letos ale automobilka jednu skutečně velkou hvězdu v Ženevě má - novou Octavii III Combi, kterou jsme vám včera detailně představili a kterou automobilka rovnou začala prodávat. Je tedy otázkou, jestli se nakonec synonymem pro její ženevskou anabázi nestane podomácku vyrobený showtuning prezentační čtyřkolky, zatím ale kombík září ve své podstatě a ostatní novinky nechává na druhé koleji. Jejich počet přitom není nulový a na jednu z těch zajímavějších se můžeme podívat nyní.

Jejím základem Škoda Roomster, která si neprožívá úplně nejšťastnější život. Vyložený propadák to není, bůhvíjaký úspěch ale také ne. „Prostorák” není špatné auto, jeho křivolaký sloupek B z něj ale dělá takové dva vozy v jednom a řada zákazníků to prostě nebere. Škodovka pak atraktivitu vozu vylepšuje pravidelnými akčními nabídkami, sama ale přiznává, že do budoucna s ním už nepočítá. Než se tak stane se ale bude dále pokoušet zvýšit jeho atraktivitu a provedení s příznačným jménem Noire je jedním z oněch pokusů.

Jak už asi tušíte, specifika tohoto modelu se točí hlavně kolem černé barvy. Snad aby se neřeklo, že jde o vhodný vůz pro pohřební služby, bude nabízen i v jiných odstínech karoserie, detaily ale budou vždy černé. Vůz je již vyveden s novým logem a fonty nápisů, podstatou změn jsou ale přídavky k jinak standardnímu provedení Ambition. Nad její rámec dostanete černě lakovaná 16" kola Comet, černou vnitřní optiku předních hlavních i mlhových světel, černě lakovanou masku chladiči, stejně vyvedená vnější zpětná zrcátka, spojler předního nárazníku nebo „difuzor” pod tím zadním. Také skla od B-sloupků dále jsou vyvedena více do černa a hádejte volitelnou barvu střechy... Pokud jste vsadili na černou, vítězíte, odměnu ale nečekejte.

Oficiální prezentační provedení je pak oděno do nápadité černé metalízy Magic s perleťovým efektem, jak už jsme ale zmínili, příplatkové bílé záclonky do oken dalším z nabídky dostupných prvků nejsou. Naopak jsou tu i další barvy jako červená Corrida, stříbrná Brilliant, bílá Candy a béžová Cappuccino.

Specifický je také interiér, který se vzhlédl ve Fabii Monte Carlo, a tak černou barvu kombinuje také s červenou. Očekávat tedy můžete černo-červená sportovní sedadla či malý kožený paket (tříramenný volant, madlo ruční brzdy a hlavice řadicí páky) s perforovanou kůží a červeným obšitím. Zbylá specifika tvoří přední prahové lišty a kryty pedálů jsou z nerezové oceli.

Motory budou k dispozici všechny bez omezení a vůz by se na významných evropských trzích měl objevit v prodeji během letošího roku za zatím neznámé ceny. Mezi své významné trhy Škoda jistě počítá i ten náš, a tak se můžeme spolehnout, že Roomster Noir bude v České republice dříve nebo později k mání. Ve svém standardním provedení (tedy černo-černém) docela úspěšně skrývá své vrozené sloupkové vady, a tak by snad pár zákazníků oslovit mohl...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografiích přímo ze Ženevy.


Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 1 - Skoda Roomster Noir zive 01Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 2 - Skoda Roomster Noir zive 02Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 3 - Skoda Roomster Noir zive 03Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 4 - Skoda Roomster Noir zive 04Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 5 - Skoda Roomster Noir zive 05Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 6 - Skoda Roomster Noir zive 06Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 7 - Skoda Roomster Noir zive 07Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 8 - Skoda Roomster Noir zive 08
Černý Roomster ukázal v Ženevě i svou světlejší stránku...

Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 9 - Skoda Roomster Noire oficialni 01Škoda Roomster Noire: aby ten podivný B-sloupek nebyl tolik vidět - 10 - Skoda Roomster Noire oficialni 02
Černo-černý Roomster v Ženevě nestojí, živé fotky jednoho barevnějšího doplníme brzy

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky