Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo

Škodovka se ani v této komplikované době nevzdává tradičních aktivit, a tak stejně jako pokaždé od roku 2014 nechala studenty svého učiliště postavit výjimečné auto na bázi existujícího modelu. Tentokrát je to Slavia.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo

9.7.2020 | Petr Miler

Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo

/

Foto: Škoda Auto

Škodovka se ani v této komplikované době nevzdává tradičních aktivit, a tak stejně jako pokaždé od roku 2014 nechala studenty svého učiliště postavit výjimečné auto na bázi existujícího modelu. Tentokrát je to Slavia.

Stalo se už dobrou tradicí, že studenti středního odborného učiliště Škody v Mladé Boleslavi staví rok co rok na základech některého z existujících modelů výjimečné vozy nesoucí jméno automobilky. Bylo jich doposavad šest a našlo se mezi nimi i několik zajímavých, realitě ne až tak vzdálených nápadů, jako kupé modelu Rapid zvané Atero.

Letos ale dostal přednost vůz, který se do výroby nemůže dostat, ani kdybyste se stavěli na hlavu. A na vlastní kůži jej bude moci poznat jen hrstka lidí. Jako už několikrát v minulosti se totiž v Boleslavi rozhodli postavit stroj zbavený střechy, což je na současném trhu vymírající druh automobilů. V tomto případě půjde zřejmě opět o radikálnější stavbu, neboť výsledkem má být spider používající techniku Škody Scala.

O mnoho více vám zatím k vozu říci neumíme, neboť automobilka s touto informací uvolnila nejprve jen jedinou fotku odhalující jméno novinky - Slavia - a posléze i pár snímků z jejích příprav, mezi nimiž je naznačen i finální vzhled. Více než čemu jinému se zatím věnuje historickým konotacím tohoto jména. Připomíná fakt, že Slavia je slovanské jméno, které si postupem času osvojily mnohé sportovní kluby, mimo jiné i ten pražský fotbalový, jehož kapitán Jan Bořil v minulosti odborné učiliště Škody absolvoval. A říká si tak i slavná kavárna nebo asteroid objevený Antonínem Mrkosem.

Tou nejpodstatnější historickou spojitostí je ale pro škodovku jistě fakt, že si tak říkaly bicykly, které od roku 1896 prodávali Václav Laurin a Václav Klement, pozdější zakladatelé automobilky, v Mladé Boleslavi. Nový studentský projekt tak chce připomenout samé začátky firmy - zda tak bude činit se ctí, teprve uvidíme.


Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 1 - Skoda Slavia 2020 prvni 01Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 2 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 01Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 3 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 02Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 4 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 03Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 5 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 04Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 6 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 05Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 7 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 06Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 8 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 07Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 9 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 08Škoda Slavia se poprvé ukázala světu, okusit ji ale bude moci málokdo - 10 - Skoda Slavia 2020 prvni dalsi 09
Škoda takto poprvé ukázala Slavii, unikátní Spider, který studenti jejího učiliště postavili na základech modelu Scala. Foto: Škoda Auto

Zdroj: Škoda Auto

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše