Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu

Někteří se při pořizování fotek dosud neodhalených aut schovávají v křoví a nenápadně cvakají spoušť fotoaparátu, autor těchto snímků prostě odkryl a nafotil kontroverzní novinku BMW ve skladu firmy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu

6.2.2020 | Petr Prokopec

Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Někteří se při pořizování fotek dosud neodhalených aut schovávají v křoví a nenápadně cvakají spoušť fotoaparátu, autor těchto snímků prostě odkryl a nafotil kontroverzní novinku BMW ve skladu firmy.

Prodeje BMW po celém světě stoupají. Pro mnichovskou automobilku je to jistě potvrzení, že směr, po kterém se vydala, vede k plné firemní kase, a tak nemá důvod z nastoupené cesty scházet. Obří čelní ledvinky na nás tedy budou koukat zpoza každého rohu a místo zjemňování se můžeme připravit spíše na další přitvrzování.

Asi největší kontroverze budou spojené s novými modely M4 a možná i M3. V jejich případě totiž automobilka sáhne po vertikálních ledvinkách, které se natáhnout od lemu kapoty až po čelní splitter. Jinými slovy budou připomínat bobří chrup, jak ostatně naznačil Concept 4 představený letos ve Frankfurtu. BMW už uvedlo, že produkční verze se bude lišit jen v drobných detailech a pokud jste přesto doufali, že se na tom může ještě něco změnit, pak bohužel, počítat s nimi můžeme už definitivně.

Po dřívějších, ne zcela přesvědčivých špionážních záběrech tu máme naprosto jasný důkaz. Nejspíše někdo ze zaměstnanců BMW se vydal do míst, kde automobilka skladuje prototypy chystaných aut a z vozu, který vypadá jako nová řada 4, prostě sundal plachtu. Co nafotil, našemu oku úplně nelahodí, neboť nám to přijde násilné a technicky nesmyslné - i na ne dokonale kvalitních záběrech je jasně patrné, že většina „díry v přídi” nevede nikam, celá horní část otvoru je zcela zaslepená.

Šéfdesignér Jaguaru před pár dny vysvětlil, proč automobilky na stále kýčovitější vzhled sází a asi k tomu není co dodat. BMW touží po větší přízni publika v místech, kde není tak etablovanou značkou a doufá, že jinde ve světě mu to projde. My bychom se raději vrátili o pár let zpět, kdy se i velmi výjimečné bavorské stroje držely designově při zemi a nechali si ujít chvíle, kdy se i novinky s tříválcovým motorem tváří silácky, ale čas určitě nevrátíme.

Podívejte se sami, co BMW nejspíše každým týdnem odhalí, otázkou je nyní jen to, jaké další modely tuto podivnost dostanou. Řada 4 je jasná, odvozená M4 je jasná, hovoří se ale i o nové M3, která už dříve designové prvky čtyřky dostala. Pokud se to skutečně stane, pár tradičních příznivců tohoto modelu čekají horké chvilky...


Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu - 1 - BMW 4 2020 G20 spy 01Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu - 2 - BMW 4 2020 G20 spy 01aŠpión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu - 3 - BMW 4 2020 G20 spy 02Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu - 4 - BMW 4 2020 G20 spy 03
Nové, dosti drze pořízené fotky prototypu nového BMW řady 4 ukazují, že nové obří a poněkud bobří přední ledvinky jsou fakt

Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu - 5 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 01Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu - 6 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 02
Záběry potvrzují autenticitu dřívější špionáže

Špión drze nafotil nové (b)obří ledvinky menších BMW, z auta prostě sundal plachtu - 7 - BMW M4 2020 ilustrace dalsi 01
Ilustrace finální podoby už dříve ukazovaly, co očekávat - nepřeháněly

Zdroje: German Car Forum, Bimmerpost

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše