Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké

Tohle auto ohromilo už tím, čím je. Však nám ukažte, kolik novinek přichází s plnotučným spalovacím motorem o 406 koních, pohonem zadních kol a ručním řazením. Navíc nemělo stát moc a skutečně nestojí, s představami EU ale kompatibilní není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké

26.4.2022 | Petr Prokopec

Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké

/

Foto: Nissan

Tohle auto ohromilo už tím, čím je. Však nám ukažte, kolik novinek přichází s plnotučným spalovacím motorem o 406 koních, pohonem zadních kol a ručním řazením. Navíc nemělo stát moc a skutečně nestojí, s představami EU ale kompatibilní není.

Ceny nových aut v poslední době neskutečně narostly. Pokud tedy chcete třeba Škodu Kodiaq, musíte si připravit minimálně 863 900 Kč. Za tuto částku přitom dostanete výbavu Ambition a přeplňovanou jedna-pětku pod kapotou, jejíchž 150 koní přenáší pouze na přední kola šestistupňový manuál. To není zrovna oslňující kombinace, nicméně třeba s automatem jste již o 50 tisíc korun výše. A pokud byste chtěli benzinový motor vyměnit za dvoulitrový turbodiesel disponující stejným výkonem, bez 963 900 Kč do showroomu mladoboleslavské automobilky raději ani nevyrážejte.

Situace nicméně výrazně lépe nevypadá ani jinde. Třeba základní BMW 318i, jehož dvoulitrový čtyřválec posílá na zadní kola 156 koní, je k dispozici od 925 600 Kč. V té chvíli ovšem nelze počítat s květnatou výbavou. Kratší výlet do příplatkové výbavy vás pak pošle daleko za milionovou hranici, a to přitom stále máte pod kapotou nepříliš početné stádo, které asfalt rozhodně trhat nebude. A jakmile pak přepřáhnete třeba na provedení M340i xDrive s šestiválcem a 374 koňmi, musíte si připravit minimálně 1 794 000 Kč. A výbavy bude pořád poskrovnu.

Je nicméně třeba dodat, že taková situace panuje v Evropě, kde se navíc pod tlakem regulací EU dostupné portfolio nových aut neustále zmenšuje. Sítem Bruselu přitom neprochází hlavně dostupnější výkonné vozy, které mají příliš vysokou papírovou spotřebu. Jinde ve světě tolik nevadí, a tak se tam mohou těšit i na skoro zázračnou novinku Nissanu. Ta se poprvé představila už loni, kdy slibovala působivé parametry za velmi nízkou cenu. A teď můžeme říci, že nepřeháněla.

V USA prodeji stále není, ve své domovině ale Nissan prodej nového sportovního kupátka Z konečné odstartoval. Tento vůz je nástupcem předchozích modelů 350Z a 370Z, přičemž na rozdíl od nich již nepoužívá atmosférický motor, nýbrž přeplňovaný. Objem tak sice klesnul na tři litry, ovšem šest válců zůstalo zachováno. Podstatnější je ovšem nárůst výkonu, neboť na zadní kola nyní míří 406 koní. Ty přitom může mít na povel jak šestistupňový manuál, tak devítistupňový automat.

Nissan se překvapivě rozhodl, že obě verze budou začínat na stejné částce, tedy na 5 241 500 yenech (cca 946 tisíc Kč). Ve finále je tedy novinka o chlup dražší, než se předpokládalo. Jakkoliv veškeré spekulace dosud souvisely jen s americkým trhem, kde by Z mělo být k dispozici od 40 tisíc USD (asi 922 tisíc Kč). I kdyby nicméně nakonec také na druhé straně Atlantiku došlo ke zdražení, stále tu máme opravdu bezkonkurenční nabídku, a to nikoliv jen k poměru k výše zmíněné Škodě Kodiaq či BMW řady 3.

Automobilce se totiž povedlo vyrovnat cenu největšího konkurenta, jímž je Toyota Supra páté generace. Ta je v Japonsku k mání od 4 995 000 JPY (cca 900 tisíc Kč), nicméně v takové chvíli lze pod kapotou počítat s dvoulitrem a 259 koňmi. Z nového Nissanu Z se tak rázem stává nadmíru lákavé zboží, načež by nás ani nepřekvapilo, kdyby zákazníci vzali showroomy útokem. Zvláště když maximálně mohou zaplatit 6 966 300 JPY (1 253 000 Kč) za limitované a plně vybavené provedení Proto Spec.


Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 1 - Nissan Z 2021 prvni sada 08Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 2 - Nissan Z 2021 prvni sada 09Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 3 - Nissan Z 2021 prvni sada 10Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 4 - Nissan Z 2021 prvni sada 26Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 5 - Nissan Z 2021 prvni sada 27Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 6 - Nissan Z 2021 prvni sada 28Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 7 - Nissan Z 2021 prvni sada 33Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 8 - Nissan Z 2021 prvni sada 15Sportovní zázrak Nissanu zná své definitivní ceny, na dnešní dobu jsou až neuvěřitelně nízké - 9 - Nissan Z 2021 prvni sada 34
Nový Nissan Z konečně vstoupil do prodeje, přičemž za 406 koní dají japonští zákazníci necelý milion korun, a to bez ohledu na to, zda zvolí manuální či automatickou převodovku. Foto: Nissan

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.