Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit

Číňané už v posledních letech nestřílí naslepo, dokáží mířit přesně do středu terče. Vypadá, že další dobře mířenou ránou bude jejich stylové SUV, které je za velkou zdí známo jako H6S. Nyní míří do Austrálie jako Haval H6 GT s 204 koňmi i sympatickou cenou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit

20.1.2022 | Petr Prokopec

Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit

/

Foto: Haval

Číňané už v posledních letech nestřílí naslepo, dokáží mířit přesně do středu terče. Vypadá, že další dobře mířenou ránou bude jejich stylové SUV, které je za velkou zdí známo jako H6S. Nyní míří do Austrálie jako Haval H6 GT s 204 koňmi i sympatickou cenou.

O čínských vozech se zmiňujeme pravidelně, a to navíc stále častěji v souvislosti s jejich úspěchem v zahraničí. Dnes si posvítíme hlavně na Haval, který je mimo svou domovinu k mání již v 60 zemích světa a na některých velkých trzích opravdu boduje. Značka tak loni prodala 770 tisíc aut, což představuje 2,6procentní nárůst oproti roku 2020. Jejím stěžejním modelem se přitom stalo SUV H6, která má na kontě 370 400 registrací. Rázem tak jde o jedno z nejprodávanějších aut na světě, k čemuž přispěly i ruský či australský trh. U protinožců si totiž H6 koupilo 3 635 lidí, což je takřka dvojnásobek oproti takovému Volkswagenu Golf (1 926 ks).

Je přitom skoro jisté, že letos Haval ještě více poroste, neboť loni představil novou verzi populárního SUV. Za názvem H6 S se přitom skrývá stylové provedení, u kterého nebyla pouze zešikmena záď. Přepracovány byly i čelní partie, jenž tak lépe korespondují s novým „kachním ocasem“ či difuzorem rámovaným dvěma koncovkami výfuku. Ani tato varianta nebude určena jen čínskému publiku, ale od druhého letošního kvartálu s ní mohou budou moci počítat také Australané, jejichž trh lze považovat za vyspělé odbytiště západního střihu. Ti si ale novinku budou moci koupit pod názvem H6 GT.

Změnu označení již potvrdilo australské zastoupení, které zároveň přidalo do placu i pár informací o výbavě. Ta bude již standardně zahrnovat autonomní brzdy s detekcí chodců a cyklistů, adaptivní tempomat či monitoring jízdy ve zvoleném pruhu. Uvnitř pak zákazníci mohou počítat s 10,25palcovým digitálním přístrojovým štítem a 12,3palcovou obrazovkou multimédií, stejně jako se sportovními sedadly, které jsou jedním z prvků, jenž verzi GT odlišují od výchozího H6. Totéž pak platí o imitaci karbonu.

Kromě toho se SUV-kupé liší také 19palcovými litými koly s černým povrchem, jenž obouvají pneumatiky Michelin Primacy 4. Za ráfky pak prosvítají kotouče Brembo, které mají společně s lepším obutím umocnit sportovní charakter vozu. Ve srovnání s běžným H6 totiž nedošlo na změny v motorovém prostoru. Přední či všechna čtyři kola tak nadále roztáčí přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, jenž byl naladěn na 204 koní a 320 Nm točivého momentu, a který je spárován se sedmistupňovým automatem.

Australské zastoupení Havalu zatím nepotvrdilo, zda GT dostane i jízdní režim Track, který má jako H6S k dispozici v Číně. A stejně tak není jisté, zda pod kapotu dorazí 1,5litrová hybridní jednotka. Nicméně jelikož H6 se má této kombinace letos dočkat, dá se předpokládat, že stylová verze nezůstane stranou. I u ní tedy bude možné počítat s 243 koňmi a 530 Nm, stejně jako s baterií o kapacitě 1,8 kWh, u které se o doplňování energie stará hlavně regenerativní brzdění.

Lze už jen dodat, že ceny mají odstartovat pod hranicí 40 tisíc australských dolarů (cca 615 tisíc Kč). Ve srovnání se základním H6, které je k dispozici od 31 990 AUD (cca 495 tisíc Kč), tak sice jde o nemalý posun, ten však ospravedlňuje navýšení standardní komfortní i technické výbavy. Navíc je třeba si uvědomit, že s délkou 4 727 milimetrů tu máme SUV o velikosti Škody Kodiaq, jenž je u nás k mání od 863 900 Kč a 204 koní zdaleka nenabízí. Haval tak má všechny důvody věřit, že půjde o jeho další prodejní hit.


Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 1 - Haval H6S 2021 prvni sada 01Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 2 - Haval H6S 2021 prvni sada 02Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 3 - Haval H6S 2021 prvni sada 03Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 4 - Haval H6S 2021 prvni sada 04Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 5 - Haval H6S 2021 prvni sada 05Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 6 - Haval H6S 2021 prvni sada 06Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 7 - Haval H6S 2021 prvni sada 07Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 8 - Haval H6S 2021 prvni sada 08Stylovější čínský soupeř Škody Kodiaq míří na západ, při jeho cenách to bude další prodejní hit - 9 - Haval H6S 2021 prvni sada 09
Haval H6S zamíří do Austrálie jako H6 GT. Oproti výchozímu modelu H6 sice podraží, ovšem i tak bude neskutečně levný. Za zhruba 615 tisíc korun by totiž měl nabídnout spoustu výbavy i 204 koní pod kapotou. Foto: Haval

Zdroj: Haval

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.