Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A.

Japonská ikona dostane opět děravou kapotu a mohutné zadní křídlo. O pohon se postará přeplňovaný 2,5litrový boxer o výkonu minimálně 265 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A.

27.8.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A.

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonská ikona dostane opět děravou kapotu a mohutné zadní křídlo. O pohon se postará přeplňovaný 2,5litrový boxer o výkonu minimálně 265 koní.

Prakticky celá Evropa, tedy ta motoristická, momentálně žije frankfurtským autosalonem. Řada výrobců se ale spíše než na výlet do hesenské metropole začíná připravovat na cestu do Los Angeles, kde se motor show uskuteční v listopadu. Aktuálně již víme, že představit se na ní má nové Mini, z dalších premiér pak můžeme jmenovat Porsche Macan nebo Mercedes S 65 AMG. Ty jsou přitom již oficiálně potvrzené, své místo tak mají na výstavišti Convention Center jisté.

U chystaného Subaru WRX si na sto procent jisti nejsme, podle několika zdrojů by ale k debutu produkčního modelu mělo v Los Angeles skutečně dojít. Očekávat ale prý máme pouze sedan, tedy žádný hatchback, který svým stylem naváže jak na předchozí generace (kapota se sacím otvorem, mohutné zadní křídlo), tak i na koncept WRX, který byl představen v dubnu na autosalonu v New Yorku.

Do prodeje by novinka měla zamířit na počátku příštího roku, přičemž pod kapotou nabídne 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu minimálně 265 koní. Tím ale dostupné informace končí, o evropské verzi zatím můžeme jen spekulovat. S ohledem na použitý motor, který vyhovuje emisním normám starého kontinentu, ale s tímto vozem můžeme stoprocentně počítat.

Z dalších novinek japonské značky pak můžeme zmínit modernizaci modelů Outback a Legacy, která je naplánována na třetí čtvrtletí příštího roku. První jmenovaný by přitom měl svým stylem mířit ještě více do terénu, zatímco Legacy dostane stejně jako WRX karoserii připomínající svým vzhledem kupé.

V příštím roce by se pak lehčího faceliftu měla dočkat i standardní Impreza, novou generaci máme očekávat na přelomu let 2016 a 2017. Ve stejném období pak bude omlazen i Forester a dorazit by mělo i nové sedmimístné SUV jakožto nástupce modelu Tribeca.

Vyjma toho pak Subaru ještě na polovinu roku 2015 plánuje modernizaci crossoveru XV Crosstrek, po němž by měl následovat facelift kupé BRZ. To opět dorazí s pevnými střešními panely, neboť kabrio by podle inženýrů vyžadovalo prodloužení rozvoru kvůli prostoru pro složené plátno. Minimálně v této generaci tak prý máme smůlu.


Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 1 - Subaru WRX koncept 00Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 2 - Subaru WRX koncept 01Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 3 - Subaru WRX koncept 02Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 4 - Subaru WRX koncept 03Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 5 - Subaru WRX koncept 04Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 6 - Subaru WRX koncept 05Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 7 - Subaru WRX koncept 06Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 8 - Subaru WRX koncept 07Subaru WRX 2014: nová generace jen jako sedan, produkční model prý už v L.A. - 9 - Subaru WRX koncept 08
Koncepční Subaru WRX má do značné míry ovlivnit vzhled chystané japonské ikony. O její pohon se pak postará přeplňovaný 2,5litrový plochý čtyřválec

Zdroj: Automotive News

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše