Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml

Tesla Cybertruck je předmětem debat už týdny. Jedním z důvodů je, že vůz nemá vnější zpětná zrcátka a přesto se pohybuje po silnicích. Jenže on je má, akorát nejsou na první pohled vidět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml

14.12.2019 | Petr Miler

Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tesla Cybertruck je předmětem debat už týdny. Jedním z důvodů je, že vůz nemá vnější zpětná zrcátka a přesto se pohybuje po silnicích. Jenže on je má, akorát nejsou na první pohled vidět.

Ještě před měsícem by asi málokoho napadlo, že odhalení nového pick-upu Tesly způsobí takový poprask. Typ auta, který může s ohledem na svůj pohon najít větší množství zákazníků leda v USA a Austrálii, se už proto nezdá být kandidátem na pozornost celého světa. Jenže získal si ji - stačilo dát vozu svérázný vzhled, při odhalení se dopustit pár faux pas a rázem auto nemůže dostat z hlavy ani hvězda Top Gearu.

Spoustu pozornosti vozu získal i osobně Elon Musk, třebaže to také vždy nebylo za pozitivních okolností - sám se s ním připletl i k první menší nehodě. Zejména při této příležitosti se lidé ptali, jak je možné, že někdo pustí do provozu byť jen ve formě prototypu auto bez tak základních věcí, jako jsou vnější zpětná zrcátka - na první pohled nemá ta, ani žádnou jejich náhradu. Jenže on jimi disponuje.

Poukázal na to jeden z fanoušků značky na Twitteru, který na fotce z prezentace ukázal neobvykle vyhlížející věc na protažení předních blatníků vozu. To je černé, a tak se do něj snadno dala skrýt kamera, která přenáší obraz na monitor umístěný na vnitřní straně A-sloupků vozu. Auto tak zrcátka nahrazuje kamerami, a to způsobem, kterého si pořádně nikdo nevšiml.

Dodejme, že takováto náhrada klasických zrcátek není legálně přípustná na většině mít světa, protože nefunguje zase tak světoborně. V Evropě toto nahrazení možné je, v USA nikoli, také tam ale uvažují o změně, a tak jistě není problém toto řešení použít na továrním prototypu. Teď ještě zjistit, kde má Cybertuck stěrače...


Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 1 - Cybertruck vnejsi zpetna zrcatka 01Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 2 - Cybertruck vnejsi zpetna zrcatka 01a
Tesla Cybertruck ve skutečnosti má vnější zpětná zrcátka, jen je nahrazuje kamerami v blatnících...

Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 3 - Cybertruck vnejsi zpetna zrcatka 02
...a obrazovkami v A-sloupcích

Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 4 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 04Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 5 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 05Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 6 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 06Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 7 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 07Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 8 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 08Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 9 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 09Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 10 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 10Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 11 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 11Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 12 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 12Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 13 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 13Svérázný pick-up Tesly má vnější zpětná zrcátka, jen si jich zprvu nikdo nevšiml - 14 - Tesla Cybertruck pick up foto prvni 14
Na oficiálních záběrech kamery příliš patrné nejsou

Zdroje: Vincent@Twitter

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.