Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní

I když se po příchodu dalších novinek značky zdá být tak trochu do počtu, dočkala se po sedmi letech na trhu velkého faceliftu. Podívejte se na modernizaci Lady Granta i s komentářem Jana Ptáčka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní

18.7.2018 | Mirek Mazal | 7 příspěvků

Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní

/

I když se po příchodu dalších novinek značky zdá být tak trochu do počtu, dočkala se po sedmi letech na trhu velkého faceliftu. Podívejte se na modernizaci Lady Granta i s komentářem Jana Ptáčka.

Ruská firma AvtoVAZ vyrábějící automobily značky Lada letos výrazně pozmění svou nabídku. Jednou z podstatných novinek je modernizace modelu Granta, svého času nejprodávanějšího auta v Rusku. Právě kompakt vyvinutý už ve spolupráci s Renaultem se nyní dočkal omlazovací kúry.

Lada Granta se vyrábí od roku 2011 jako mezistupeň mezi Kalinou a Priorou. Vůz se stal v letech 2013 až 2015 nejoblíbenějším ruským automobilem, ovšem po tolika letech na trhu jeho popularita citelně poklesla. Šlapat na paty mu začala nejen konkurenční Kia Rio, část zákazníků odlákala i další Lada, Vesta. Proto se nyní Rusové rozhodli dopřát Grantě facelift, který ji vizuálně přibližuje novějším modelům značky.

Víceméně vodorovné tvary přídě nahradil nový designový jazyk automobilky kopírující tvary písmene X. Podle viceprezidenta pro prodej a marketing českého původu Jana Ptáčka je Granta jedním z lídrů trhu a zároveň jedinečnou nabídkou v svém segmentu. Nová verze prý posílí silný a atraktivní obraz automobilky a přiláká nové zákazníky díky vyvážené kombinaci pokročilého designu, spolehlivosti a nízkých cen.

Odvážná tvrzení pokračují na adresu vylepšeného designu. Uvedení modernizace je údajně příkladem dynamického vývoje značky. Pokrok charakterizuje osvědčená spolehlivost spolu s moderním vzhledem. Ten je založen na kompletně přepracované přední části karoserie, kde jsou světlomety s tmavým pozadím instalovány v horní části chladiče mřížky, okraje černého krytu chladiče vizuálně zvýrazňují chromové lemy tvaru bumerangů. Uprostřed plastové mřížky našlo místo větší logo výrobce.

Zlepšením prošla také zpětná zrcátka s integrovanými směrovkami a disky kol s paprskovým vzorem. Pomalu se přesuneme k zadní partii, kde byla snaha snížit vizuální těžkopádnost. Čistější tvary včetně zjednodušených přechodů mají pohledově zmírnit dojem nafouklé zadnice. Okolo světlometů i na víku kufru má být vidět grafika písmena X, které provází celou modernizaci.

Slova Jana Ptáčka bude možné potvrdit v srpnu na autosalonu v Moskvě při první živé prezentaci přepracované Granty. Ceny, fotky interiéru ani popis případných technických změn zatím zveřejněny nebyly, tady pravděpodobně už tolik změn nebude.


Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 1 - Lada Granta facelift foto prvni 01Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 2 - Lada Granta facelift foto prvni 02Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 3 - Lada Granta facelift foto prvni 03Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 4 - Lada Granta facelift foto prvni 04Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 5 - Lada Granta facelift foto prvni 05Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 6 - Lada Granta facelift foto prvni 06Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 7 - Lada Granta facelift foto prvni 07Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 8 - Lada Granta facelift foto prvni 08Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 9 - Lada Granta facelift foto prvni 09Český viceprezident značky představil poslední novinku Lady. Jen o ní básní - 10 - Lada Granta facelift foto prvni 10
Lada Priora má smůlu, ale vpřed se dere Granta. Oblíbený ruský automobil dostal facelift

Mirek Mazal

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše