Toto je BMW řady 7 upravené speciálně pro ruské oligarchy, vypadá podle toho

Zvěsti o některých preferencích Rusů jsou pouhými klišé. Kdyby ale tamní klientela neadorovala černé limuzíny, těžko by jí BMW nabízelo právě to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je BMW řady 7 upravené speciálně pro ruské oligarchy, vypadá podle toho

19.10.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Toto je BMW řady 7 upravené speciálně pro ruské oligarchy, vypadá podle toho

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zvěsti o některých preferencích Rusů jsou pouhými klišé. Kdyby ale tamní klientela neadorovala černé limuzíny, těžko by jí BMW nabízelo právě to.

S kreacemi divize BMW Individual se v poslední době roztrhl pytel. V září jsme si mohli představit řadu 7 ve stylu jachty, o měsíc dříve nám byla pro změnu představena verze mnichovské limuzíny připomínající košík jahod. Na vrchol nabídky německé automobilky dojde i dnes, přičemž protentokrát tu máme naprostý ideál pro oligarchy - tedy vůz lakovaný speciálním odstínem černé a čalouněný černou kůží.

S ohledem na tato fakta nepřekvapí, že nová edice BMW 7 Individual Black Ice bude k mání pouze v Rusku. Vůči standardnímu provedení se zvenčí liší hlavně zakázkovým lakem Frosty Black, který vznikl za pomoci unikátních technologií. Základní vrstva metalické barvy je pokryta ještě speciální matnou vrstvou. Podle úhlu pohledu se mění i odstín laku.

Unikátní nátěr je doplněn aerodynamickým paketem M Sport, jehož součástí nejsou jen zvýrazněné boční prahy či specifické nárazníky, ale také čelní ledvinky, kliky dveří a odtrhová hrana zavazadelníku vyvedené v lesklé černé. Stran toho nechybí ani sada 20palcových kovaných kol, které ale lze objednávat pouze se zmíněným bodykitem. Bez něj zůstává edice Black Ice u standardního obutí.

V rámci interiéru lze, jak jsme již naznačili, očekávat černé čalounění. Na to byla použita kůže Nappa, jíž společnost dělají dekory lakované piánovou černí a strop potažený antracitovou Alcantarou. Zmínit můžeme rovněž černá loga mnichovské automobilky či speciální plaketku Black Ice před spolujezdcem, jež tak posádce neustále připomíná, že toto není jen tak obyčejná řada 7.

Výčet prvků, jimiž se nová edice liší od série, tím ovšem zdaleka nekončí. Byť dále již jde pouze o rozšíření standardní výbavy, jež zahrnuje rovněž laserové čelní světlomety, parkovací asistent včetně autonomního modulu, soupravu kamer monitorujících celé okolí vozu nebo paket Executive Drive Pro, který skenuje povrch vozovky, jemuž následně přizpůsobuje nastavení podvozku.

Tím výčet končí, cena zmíněna nebyla. Víme ovšem, že objednávkové knihy rozevřou ruští dealeři BMW koncem tohoto měsíce. První exempláře se pak k zákazníkům dostanou na přelomu roku, přičemž v rámci motorového prostoru není klientela ničím omezena. Volit tedy lze čtyřválcové, šestiválcové, osmiválcové i dvanáctiválcové motory, a to benzinové i dieselové. Tušíme ale, že movitá ruská klientela bude preferovat motory označené písmenem V s co nejvyšším číslem hned za ním...


Toto je BMW řady 7 upravené speciálně pro ruské oligarchy, vypadá podle toho - 1 - BMW 7 Individual Black Ice 2017 prvni foto 01Toto je BMW řady 7 upravené speciálně pro ruské oligarchy, vypadá podle toho - 2 - BMW 7 Individual Black Ice 2017 prvni foto 02Toto je BMW řady 7 upravené speciálně pro ruské oligarchy, vypadá podle toho - 3 - BMW 7 Individual Black Ice 2017 prvni foto 03Toto je BMW řady 7 upravené speciálně pro ruské oligarchy, vypadá podle toho - 4 - BMW 7 Individual Black Ice 2017 prvni foto 04
BMW 7 Individual Black Ice je ideálem pro ruské oligarchy a jejich černé myšlenky

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.