Toyota Avensis 2015: tohle je poslední velký facelift před ukončením výroby

Japonský sedan a kombi zůstanou ve výrobě ještě tři roky. Zájem mají vzbudit vylepšením exteriéru a interiéru, lepšími motory a vyšší bezpečnostní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toyota Avensis 2015: tohle je poslední velký facelift před ukončením výroby

16.2.2015 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Toyota Avensis 2015: tohle je poslední velký facelift před ukončením výroby

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonský sedan a kombi zůstanou ve výrobě ještě tři roky. Zájem mají vzbudit vylepšením exteriéru a interiéru, lepšími motory a vyšší bezpečnostní.

O Toyotě Avensis jsme se naposledy zmiňovali v ne zrovna pozitivním slova smyslu. Didier Leroy, šéf evropského zastoupení, totiž loni uvedl, že značka nehodlá nabízet hybridní verzi tohoto sedanu a kombíku střední třídy. Zároveň však dodal, že automobilka chce alternativní pohon představit v rámci každé své modelové řady. Z toho je nad slunce jasné, že stávající generace je tou poslední, s jakou máme tu čest. Podle aktuálních zpráv by přitom měla skončit v roce 2018 podobně jako nedávno japonský souputník jménem Honda Accord.

Do té doby však ještě zbývá moře času, pročež není překvapivé, že značka obdaří Avensis patřičnou modernizací. A překvapením vlastně není ani ten fakt, že Toyota do daného faceliftu investovala více financí než do jakéhokoliv vylepšení, které přišlo v půli životního cyklu. Dá se totiž předpokládat, že nic velkého nás již do onoho roku 2018 nečeká a Avensis v příštích letech projde již jen lehčí modernizací, která přinese maximálně tak nová kola či jiné odstíny laků a čalounění.

Co tedy můžeme pro letošek očekávat? V prvé řadě jsou to designové revize, které se soustředí zejména na nové světlomety, nárazník a kapotu. Obdobnými změnami projde také záď, přičemž veškeré tyto modifikace mělo na starosti stylistické studio značky na jihu Francie. Belgické centrum pak bylo pro změnu zodpovědné za vývoj mechaniky, přičemž v tomto směru máme očekávat vylepšený podvozek a plejádu nových motorů.

Pohonné jednotky budou do značné míry reflektovat nabídku, s jakou přišla již Toyota Verso. Počítat tedy můžeme zejména s 1,6litrovým dieselem D-4D, který japonská automobilka nakoupila u BMW. Je přitom otázkou, jaký osud čeká 1,8litrový benzinový motor a dvoulitrový a 2,2litrový diesel, neboť tyto agregáty nevyhovují emisní normě Euro 6. Značka je tak buď přepracuje, nebo zcela nahradí.

Dále dorazí „inovace v oblasti komfortu a bezpečnosti“, což naznačuje příchod kvalitnějších materiálů v kabině. S nimi se navíc ukáže také vylepšená palubní deska, která by model měla povznést o třídu výše. A aby toho nebylo málo, pak Avensis bude prvním modelem značky, který se bude pyšnit technologií Toyota Safety Sense zahrnujícím autonomní brzdy či adaptivní tempomat.

Více se dozvíme nejpozději v Ženevě, krátce poté by se měly rozjet montážní linky v britském Burnastonu. Prodej pak odstartuje v létě.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


Toyota Avensis 2015: tohle je poslední velký facelift před ukončením výroby - 1 - Toyota Avensis 2015 facelift prvni foto 01Toyota Avensis 2015: tohle je poslední velký facelift před ukončením výroby - 2 - Toyota Avensis 2015 facelift prvni foto 02
Toyota nám prozatím ukázala pouze exteriér faceliftovaného modelu Avensis. Kromě toho se měnit bude také interiér a technika

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.