Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Volkswagen Car-Net: ovládat hodinkami od Applu už lze i auta od VW
6.5.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Nové VW bude možno odemknout či zkontrolovat stav paliva pomocí Apple iWatch. Také se můžete podívat, kde parkujete, a sledovat jízdu svých dětí.
Některá auta můžete ovládat pomocí smartphonu. Jiná zase pomocí hodinek. Nevěříte? Automobilka Volkswagen se přidává k BMW a Porsche a některé její stroje budete moci spárovat s hodinkami Apple iWatch. Nečekejte však, že se stanete Michaelem Knightem a váš vůz pro vás kamkoliv přijede, jak to zvládl seriálový KITT.
Nová aplikace pro hodinky nakousnutého jablka umožní komunikaci s některými novými modely Volkswagenů. Bude možno auto odemknout či zamknout, zkontrolovat, zda jsou okna otevřená či zavřená, troubit, blikat světly nebo se podívat, kolik benzínu či nafty vám zbývá v nádrži. Zajímavou funkcí je také zobrazení místa, kde jste zaparkovali, na mapě.
Také bude možno monitorovat řidičské návyky dalších uživatelů auta; zde se patrně myslí zejména na děti, pokud byste byli radši, kdyby jezdily slušně. A pokud jezdíte e-Golfem, bude možno také zjistit stav baterie, aktuální dojezd, zapnout nebo vypnout nabíjení či ovládat klimatizaci.
Aplikace Car-Net, jak se novinka Volkswagenu jmenuje, bude spolupracovat s některými výbavovými variantami modelů Beetle, CC, Eos, Jetta, Passat a Tiguan od modelového roku 2014 a od roku 2015 také se všemi variantami Golfu od GTI po již zmíněný e-Golf. Netřeba snad připomínat, že podmínkou je připojení auta k internetu.



Jezdíte-li e-Golfem, hodinky Apple iWatch vám nabídnou i informace o dojezdu nebo možnost ovládat klimatizaci
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
dnes
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nejnovější články
Vážně to není „my proti nim”? Opravdu jsou lidé vyvíjející elektrická a spalovací auta stejní nadšenci, jen pracují s „jiným materiálem”?
před 5 hodinami
Sbírka zesnulého milovníka italských aut fascinuje svou pestrostí, takto lakovaná Ferrari si nenechal dělat nikdo jiný na světě
před 7 hodinami
Prodeje korejských elektromobilů v USA se po konci dotací totálně zhroutily, i když zlevnily až pod úroveň dotovaných cen
před 8 hodinami
Hledáte nejpohodlnější autosedačku pro vaše děti? Už jste ji našli, jmenuje se Thule Palm
před 9 hodinami
Honda chce vrátit do nabídky další ze svých ikon. Pro dobro nás všech doufáme, že to neudělá
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 11.04. 19:37 - Truck Daškam
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
- BMW Divize 11.04. 13:56 - pavproch
- 1.0tsi 85kw 11.04. 10:51 - Carnby
- Jednostopé okénko 11.04. 06:58 - řidičBOB
- IT poradna 11.03. 10:41 - pavproch
- Rychlodotazy 11.03. 08:35 - HondaMan
