Vrcholná Lada Niva se vrátila do prodeje, za málo peněz toho nabízí opravdu hodně

Tohle auto má opravdu tuhý kořínek a i když se chvíli zdá, že už mu začíná zvonit hrana, nakonec se vrátí v ještě blyštivější zbroji. Přesně to je i případ verze Bronto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Vrcholná Lada Niva se vrátila do prodeje, za málo peněz toho nabízí opravdu hodně

3.9.2021 | Petr Prokopec

Vrcholná Lada Niva se vrátila do prodeje, za málo peněz toho nabízí opravdu hodně

/

Foto: AvtoVAZ

Tohle auto má opravdu tuhý kořínek a i když se chvíli zdá, že už mu začíná zvonit hrana, nakonec se vrátí v ještě blyštivější zbroji. Přesně to je i případ verze Bronto.

Na počátku loňského roku přestal AvtoVAZ nabízet svůj nejdrsnější model, tedy Ladu Niva ve verzi Bronto. Důvodem nebyl nezájem publika, ruská automobilka totiž chystala na své poměry poměrně rozsáhlou modernizaci. Ta spočívala hlavně v příchodu nové středové konzole, souběžně s tím ale vůz dostal i novou klimatizaci či lepší odhlučnění. Základní varianty jsou přitom s těmito novinkami k mání již delší dobu, Bronto však dostalo ceny teprve nyní. A jak se očekávalo, ty se drží při zemi, na rozdíl od zvednutého podvozku.

Za největší extrém v nabídce Lady tedy dáte minimálně 917 900 rublů (cca 270 tisíc korun), což je skutečná láce. Jak jsme totiž naznačili výše, světlá výška narostla ze standardních 205 na 240 milimetrů. Mimo to dorazily silnější pružiny i tlumiče, zesílená zadní náprava či přední a zadní uzamykatelný diferenciál. Počítat pak lze rovněž s 15palcovými litými koly a masivními pneumatikami, jenž si vyžádaly rozšíření blatníků, stejně jako se střešními ližinami.

Vše výše zmíněné je přitom součástí nižšího stupně výbavy Luxury, který dále zahrnuje klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla a vyhřívaná zpětná zrcátka. Pokud vám to nestačí, jsou k mání dva příplatky, a to střešní světelná rampa a maskáčová barva karoserie. Při zaškrtnutí prvního doplňku přitom cena narůstá na 942 900 RUB (277 tisíc Kč), v případě toho druhého na 946 900 RUB (278 tisíc Kč) a při volbě obou na 971 900 RUB (285 tisíc Kč).

Postoupit nicméně můžete také na úroveň Prestige, jenž se liší specifickou maskou chladiče, masivnějšími nárazníky, bočními prahy či mlhovkami. Toto provedení přitom startuje na 972 900 rublech (286 tisíc Kč) a znovu jej lze spárovat s výše zmíněnými položkami. Tedy s kamufláží (1 001 900 RUB/294 tisíc Kč), světelnou rampou (997 900 RUB/293 tisíc Kč) nebo oběma (1 026 900 RUB/301 tisíc Kč).

Dodat pak lze jen tolik, že stejně jako základní Lada Niva používá i Bronto k pohonu 1,7litrový atmosférický čtyřválec produkující 83 koní. O ty se stará pětistupňový manuál, který zásobuje obě dvě nápravy. Nechybí pak ani redukční převodovka, stejně jako uzamykatelný středový diferenciál. Výrobu má přitom na rozdíl od běžné verze pobočka VIS-Auto.


Vrcholná Lada Niva se vrátila do prodeje, za málo peněz toho nabízí opravdu hodně - 1 - Lada Niva Bronto 2021 nova sada 01Vrcholná Lada Niva se vrátila do prodeje, za málo peněz toho nabízí opravdu hodně - 2 - Lada Niva Bronto 2021 nova sada 02Vrcholná Lada Niva se vrátila do prodeje, za málo peněz toho nabízí opravdu hodně - 3 - Lada Niva Bronto 2021 nova sada 03Vrcholná Lada Niva se vrátila do prodeje, za málo peněz toho nabízí opravdu hodně - 4 - Lada Niva Bronto 2021 nova sada 04
Lada Niva Bronto je po více než roční odmlce zpět v prodeji, přičemž startuje na 270 tisících korun. Za tuto částku přitom nabízí opravdu slušnou výbavu, na pořízení maxima vám navíc stačí jen dalších 31 000 Kč. Foto: AvtoVAZ

Zdroj: AvtoVAZ

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.