VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu

Volkswagen nemůže dospat odhalení sedmičkového Golfu a s předstihem zveřejnil první detaily. Vůz bude větší, lehčí a má být i bezpečnější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu

22.8.2012 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen nemůže dospat odhalení sedmičkového Golfu a s předstihem zveřejnil první detaily. Vůz bude větší, lehčí a má být i bezpečnější.

Máme tu docela překvapivý zvrat. Původně se počítalo s tím, že sedmá generace Volkswagenu Golf bude poprvé odhalena 4. září v Berlíně a plně představena až na autosalonu v Paříži stejně jako konkurenční Toyota Auris. Volkswagen se ale s některými médii podělil o část dosud pečlivě utajovaných informací s předstihem, a tak vám i my nabízíme už docela dost přesných specifikací. Společně si pak můžeme udělat slušný obrázek o tom, co sedmá generace legendy, které se za posledních 38 let prodalo více než 29 milionů kusů, ještě letos nabídne zákazníkům.

S délkou 4 255 mm, šířkou 1 799 mm a výškou 1 452 mm je nový Golf o 56 mm delší, 13 mm širší a 28 mm nižší než jeho předchůdce. To v kombinaci s designem Waltera de Silvy znamená, že sedmá generace bude mít o poznání dynamičtější profil. Navíc se jedná o první Volkswagen, který je založen na platformě MQB. Rozvor tak narostl o 59 mm, zatímco rozchod kol byl rozšířen vpředu o 8 a vzadu o 6 mm.

Díky tomu nabídne novinka mnohem prostornější interiér (délka narostla na 1 750 mm), kde budou profitovat hlavně pasažéři na zadních sedadlech. A to přesto, že Volkswagen se zaměřil také na lepší ergonomii, v jejímž rámci posunul sedadlo řidiče o 20 mm dozadu. Značka také o 20 mm navýšila pozici řadicí páky, čímž bychom nový Golf mohli považovat za sportovnější. Zvětšení prostoru mezi plynovým a brzdovým pedálem o 16 mm však nahrává spíše komfortu.

To dokládá přítomnost elektronické parkovací brzdy, která uspořila prostor na středovém tunelu. Ten nyní může být okupován většími odkládacími prostory. Stejně tak se zvětšil o 30 litrů (na 380 l) objem zavazadelníku. Kufr je mimo to širší, zatímco hrana nákladového prostoru byla snížena na pouhých 685 mm od země. Tašky s nákupem tak dovnitř dáte snadněji, narazit byste neměli ani v obchodě s nábytkem. Po odklopení víka máte totiž k dispozici otvor o šířce 1 023 mm.

Navzdory nabobtnalým dimenzím ale můžeme kvitovat, že Golf shodil v porovnání s předchůdcem 100 kg. Z toho 23 kg má na svědomí zakomponování vysokopevnostních ocelových panelů různé tloušťky (formovaných za velkého žáru) do konstrukce vozu. 26 kg z diety má pak na svědomí podvozek, jehož přední vzpěry MacPherson a zadní víceprvková náprava používají mnohem více hliníkových součástek.

„Tuk“ se shazoval také v motorovém prostoru, kde se objevuje 1,4litrový čtyřválcový motor EA211. Založen je na předchozí pohonné jednotce, vlivem lehčích materiálů ale Volkswagen dosáhl snížení hmotnosti o 22 kg. Což jistě ocení i mechanici v servise. Sedmi kilogramy se pak na úsporách podílí nová sedadla, zatímco zeštíhlením rozvodných elektrických drátů odpadla tři kila. Základní model by tak na váze měl ukázat hodnotu pouhých 1 050 kg.

Úctyhodné přitom je, že Volkswagen nemusel použít žádné exotické materiály, cena sedmé generace tak půjde nahoru jen v přímé úměře se zvětšením modelu a navýšením výbavy. I když vliv by také mohla mít lepší ochrana vašeho života - automobilka tvrdí, že bezpečnější Golf tu ještě nebyl. Což je docela pochopitelné, neboť vývoj technologií od představení šesté generace pokročil.


VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 1 - Volkswagen Golf VII render TBCV 01
Jedna z věrohodnějších ilustrací sedmé generace Golfu prokazuje, že silueta vozu bude o poznání dynamičtější než dosud. Uvnitř se ale značka zaměřila především na větší komfort cestujících

VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 2 - VW Golf VII upoutavka 01VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 3 - VW Golf VII upoutavka 02VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 4 - VW Golf VII upoutavka 03
Oficiálně nám zatím Volkswagen ukazuje jen plachtu...

Novinka proto dostane nový brzdný systém, který by po náraze měl navýšit brzdnou sílu a tak zajistit, že vozem druhého motoristy neprojedete skrz naskrz. Po vzoru předchozího Golfu GTi se již do standardu nastěhuje elektronický diferenciál a chybět nebude ani adaptivní tempomat s funkcí nouzového brzdění, které funguje do 30 km/h.

Co největší komfort při řízení bude mít rovněž na svědomí systém zabraňující nechtěnému vyjetí z pruhu, detekce únavy řidiče, technologie čtoucí dopravní značení či světlomety s automatickým přepínám mezi denním LED diodovým, nočním nebo dálkovým osvětlení. Dopřát si budete moci rovněž automatický parking včetně technologie OPS (Overhead Parking System), která dokáže volné místo zkontrolovat ze všech světových stran.

Ulrich Hackenberg, šéf vývoje Volkswagenu, prohlásil, že Golf sedmé generace dostane nový progresivní systém řízení. Účinek posilovače se přitom nebude lišit jen podle rychlosti, ale rovněž v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Standardně lze přepínat mezi módy Eco, Sport, Normal a Individual, u příplatkových adaptivních tlumičů přibude ještě Comfort.

Po stránce motorické bychom ale na britský týdeník neměli tolik dát, výběr pohonných jednotek pro ostrovy a kontinentální Evropu se totiž velmi často liší. Zmíněný 1,4litrový motor o výkonu 140 koní je ale jistotou. V kombinaci s dvouspojkovou sedmistupňovou automatickou převodovkou by přitom měl produkovat pouhých 4,8 l/100 km, což ve srovnání s předchůdcem činí 23procentní pokles.

Ještě úspornější by ale měl být 1,6litrový turbodiesel naladěný na 106 koní. Průměrná spotřeba totiž činí pouhých 3,8 l/100 km. Oba motory mají být k dispozici již od zahájení prodeje, které má ve Velké Británii přijít v listopadu. Evropa by se mohla novinky dočkat o měsíc dříve, i když nad přítomností verze GTI v ceníku zatím pochybujeme.

Více o 225koňovém Golfu ale Volkswagen údajně prozradí až v Paříži, kde bude mít GTI rovněž premiéru. V té době však již budeme sedmou generaci znát od podlahy po střechu. A vy si mezitím můžete začít rozmýšlet, zda byste si uvnitř přáli standardní pětipalcový černobílý displej, nebo zda raději připlatíte za barevný 5,8palcový či dokonce osmipalcový s 3D grafikou.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.

VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 5 - Test Volkswagen Golf R 11VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 6 - Test Volkswagen Golf R 01VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 7 - Test Volkswagen Golf R 05VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 8 - Test Volkswagen Golf R 16VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 9 - Test Volkswagen Golf R 22VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 10 - Test Volkswagen Golf R 21VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 11 - Test Volkswagen Golf R 55VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 12 - Test Volkswagen Golf R 64VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 13 - Test Volkswagen Golf R 60VW Golf VII: první detailní specifikace nového Golfu - 14 - Test Volkswagen Golf R 62
Aktuální šestá generace Volkswagenu Golf bude překonána ve všech ohledech. Zda se to povede i v případě zapojení řidiče, to se teprve ukáže (na snímcích je šestá generace Golfu R).


Toto není oficiální video Volkswagenu, ale jakási slepenina z magazínových článků a oficiálních upoutávek. Přesto pár zajímavých obrázků obsahuje

Zdroje: Volkswagen, Autocar, Ilustrace: The Best Car Review

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše