VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru

Pozornost automobilového světa se už soustřeďuje hlavně na Mondial v Paříži, Volkswagen ale nechtěl nechat ladem ani „užitkové IAA” v Hannoveru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru

23.9.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pozornost automobilového světa se už soustřeďuje hlavně na Mondial v Paříži, Volkswagen ale nechtěl nechat ladem ani „užitkové IAA” v Hannoveru.

Ano, IAA alias Internationale Automobil-Ausstellung (tedy mezinárodní automobilová výstava, nic specifičtějšího tato písmena neznačí) se v Německu pořádá každý rok, pouze jednou za dvě léta je ale ve Frankfurtu místem konání jednoho z nejvýznamnějších světových autosalonů vůbec. To není případ letoška, kdy se v Hannoveru odehrává tzv. IAA Nutzfahrzeuge, tedy IAA věnovaná užitkovým autům. Zrovna pro ta nadšením nehoříme, ale protože Německo je pořád domovem Volkswagenu a ten jedním z nejvýznamnějších výrobců menších užitkových aut vůbec, chtěl se i na této akci blýsknout.

I proto na ni přivezl zajímavější vozy než jen pár „nudných dodávek”. Dva z nich jsme už zmínili, jde o modely Cross Caddy a Amarok Canyon, přesněji řečeno jeho sériovou verzi. To ale není výčet úplný, další dvě resp. tři novinky Volkswagen v Hannoveru představil a máme zato, že i ty si zaslouží alespoň stručnou zmínku.

První z nich se jmenuje Transporter Edition a jde o jakýsi pokus dodat jinak čistě užitkovému vozu více stylu. Nejvíce se o to pokouší svým bílo-černým zbarvením, které nepostrádá ani náznak jakýchsi rychlých pruhů a celoučernou střechu. K nepřehlédnutí jsou také jiná hlavní a mlhová světla nebo specifická 17" a 18" kola. Odlišnosti najdeme i v interiéru, do toho nás ale VW „fotograficky nepustil”. Musíme si tedy vystačit s informací, že tento Transporter dostal zvláštní sedadla a volant.

Ceny této specialitky neznáme, VW ale má v úmyslu ji prodávat, o čemž svědčí i informace o tom, že bude k mání se všemi běžně nabízenými pohonnými jednotkami od 75kilowattového TDI až po 150kilowattový 2,0 TSI.

Podobný vůz ukázal VW ještě jeden, ale než se k němu dostaneme, zmíníme další novinku pro Transporter T5. Ten totiž bude nově k mání s jednotkou 2,0 BiTDI o výkonu 180 koní vybavenou technologií BlueMotion Technology (samotný BiTDI byl k dispozici už dosud). Díky tomu, konkrétně tedy spoustě známých prvků jako je systém start and stop, pneumatiky s nízkým valivým odporem nebo částečná rekuperace kinetické energie přes alternátor, se spotřeba T5 snížila o 0,5 litru a kombinaci tak má činit rovných 7 litrů nafty na 100 km. Slušné na tak silnou dodávku.

Onou podobnou novinkou jakou představuje Transporter Edition je Caddy Edition 30. Byl připravený ke 30. narozeninám zrodu tohoto vozu a jako takový se snaží být tím daleko nejlepším, co si můžete od užitkové divize Volkswagenu v této velikosti koupit. Vizuálně značně připomíná zmíněný Transporter (i detaily jako zvláštní světla či 17" kola jsou mu vlastní) a také v interiéru nabízí podobná specifika. Pod kapotou ale najdeme jednotku 2,0 TDI s výkonem až 170 koní, která mu dovolí zrychlit až na 196 km/h. Také tuto specialitku chce VW prodávat, ani u ní ale cenu neznáme.

Tolik krátké resumé zbylých novinek VW v Hannoveru, teď už zase zpátky do Paříže.


VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru - 1 - VW Transporter Edition 01VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru - 2 - VW Transporter Edition 02VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru - 3 - VW Transporter Edition 03
VW Transporter Edition uspokojí i velmi náročné stěhováky...

VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru - 4 - VW Caddy Edition 30 01VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru - 5 - VW Caddy Edition 30 02VW Transporter Edition a Caddy Edition 30: styové dodávky z Hannoveru - 6 - VW Caddy Edition 30 03
To Caddy Edition 30 by si mohl získat srdce lecjakého stylového zelináře

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.