Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Vzhled BMW i5 byl zřejmě odhalen únikem, z japonského patentového úřadu
4.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Na počítačových ilustracích si můžeme prohlédnout liftback odkazující na modely i3 a i8. BMW mu ale požehnání pro výrobu dát nemusí.
Ještě před dvěma třemi roky se zdálo, že BMW bude lídrem mezi německými prémiovými automobilkami na poli elektromobility. Mnichovská značka pustila do prodeje elektrický hatchback i3 a hybridní sporťák i8, čímž jeho nabídka převyšovala to, co jste si mohli pořídit s logem Audi nebo Mercedesu. Na počátku letošního roku se ale ukázalo, že registrace BMW na tomto poli nejsou zrovna vysoké. A co hůře, jeho divizi i opustilo hned několik klíčových osob.
Před letními prázdninami mnichovská automobilka navíc oznámila, že místo důrazu na elektromobilitu přesouvá své zdroje směrem k autonomnímu řízení. Elektrická budoucnost značky tak rázem začala být nejasná, i když na autosalonu v Paříži jediný přítomný člověk z nejužšího vedení BMW na postavení automobilky coby „elektrického leadera” trval.
Aktuálně se nám situace možná začíná vyjasňovat, neboť na světlo světa zamířily první obrázky pětidveřového modelu, které mnichovská automobilka zaregistrovala na patentovém úřadu v Japonsku. Vše nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o dlouho spekulované BMW i5. Vůz totiž minimálně po stránce designové jde ve stopách svých již prodávaných sourozenců, tedy zmiňovaných modelů i3 a i8.
Vpředu lze vidět odkaz na hybridní sporťák, zvláště v oblasti tradičních ledvinek a světlometů. Z boku tu pak máme jisté náznaky Toyoty Prius a dalších konkurenčních elektromobilů a hybridů, zatímco vzadu lze vysledovat spojitost s elektrickým hatchbackem. Zda ale produkční model bude vypadat přesně takto, to je zatím sporné. BMW naznačilo, že jeho dalším elektromobilem možná bude crossover či SUV.
Právě o tom mohlo být nedávné jednání nejvyšších manažerů značky, přičemž ony snímky z patentového úřadu mohly být zaregistrovány ještě dříve, než vůbec BMW začalo o své budoucnosti rokovat. A jelikož směrem ke crossoverům a SUV míří i Audi a Mercedes, bude logické, pokud mnichovská automobilka nebude nechat chtít klientelu prahnoucí po „bezemisním“ pohonu konkurenci. To ale vážně jen spekulujeme, do budoucnosti možná v tuto chvíli nevidí ani samotné BMW...






Z japonského patentového úřadu nejspíše zamířily do světa snímky dlouho spekulovaného BMW i5. Otázkou však je, zda značka tento vůz nakonec pustí do výroby
Zdroj: Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
před 4 hodinami
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
včera
Toyota předvedla jízdu a zvuk svého nového sporťáku po boku jeho příbuzných, absurdního nástupce LFA raději nechala doma
9.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Předprodej vstupenek na MotoGP startuje zítra včera 15:02
- Chang Circuit v Thajsku útočištěm uprchlíků včera 10:11
- Piaggio Beverly 310 a 400 25th Anniversary: výroční edice včera 08:00
- MotoGP: GP Turecka 2027? 9.12.2025
- Manzi: „Nechtěl jsem odejít bez titulu mistra světa“ 8.12.2025
Nejčtenější články
Už i Tesla má problém s váznoucími prodeji, a tak začala svá auta levně pronajímat komukoli
12.11.2025
Elektrický Renault Mégane je takový propadák, že mu Francouzi znovu vrátí spalovací motor
12.11.2025
Toyota chce z nového dvoulitru dostat až 400 koní v době, kdy ostatní s takovými motory končí, ukázala ho v akci
12.11.2025
Jeden z největších propadáků moderních aut nekupoval skoro nikdo, i hezké kousky dnes koupíte za pakatel
13.11.2025
Nadšenec ukázal, co se stane, když autu seberete pružiny a tlumiče. Bláznivého nápadu lituje ještě teď
13.11.2025
Živá témata na fóru
- IT poradna 12.11. 09:40 - mattonecz
- BMW Divize 12.11. 08:07 - Vrooom
- Onboard videa 12.10. 21:11 - M.Z.
- Politický koutek 12.10. 18:54 - Stepan
- Lampárna (stěžovatelna) 12.10. 11:16 - jerry
- Policejní kontroly a měření 12.09. 18:17 - řidičBOB
- SUV / Terénní vůz se sv. výškou 200mm+ k prodeji 12.09. 09:27 - Snowman000
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 12.06. 20:41 - mattonecz
