Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Yema Auto už stihla vykrást Lamborghini Urus, kopie má pod kapotou motor 1,5
17.5.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Číňané s kopírováním nepřestanou. „Svoje Lamborghini” si udělali dříve než Italové, na třicet let staré platformě a s výkonem maximálně 143 koní.
S čínskou firmou Yema Auto máme bohaté zkušenosti a ne zrovna pozitivní. Kdysi jsme vám představili její stánek na jednom z čínských autosalonů, kde ukázala své klony Audi, Volkswagenu i Infiniti. Později byla řeč také o modelu Mustang F16, což byla zkopírovaná A4 poslední generace s elektrickým pohonem. Ta pravá rána ale přišla až nedávno - automobilka tehdy odhalila model S-MPV, při jehož kopírování šla tak daleko, že za nevykradla jen design Mazdy 5, ale „půjčila” si i oficiální fotky Japonců a použila je ve svých propagačních materiálech.
Považujete to za nehoráznost nejhrubšího zrna? Tomu docela rozumíme, Yema má ale v záloze i další bravurní kousky. Nejnověji se totiž v Číně podařilo přistihnout prototyp budoucího modelu, který je zjevně inspirován vozem, jež v Evropě teprve přijde na trh. Jde o Lamborghini Urus, které nedávno dostalo zelenou - vyrábět se má až v roce 2017, Yema jej chce do prodeje jistě dostat o dost dříve.
Je tedy otázkou, jestli to vůbec udělá, neboť mnohé její dosavadní koncepty a prototypy se nakonec nikdy nestaly realitou. Místo toho Yema s občasnými přestávkami pokračovala ve stavbě crossoverů a SUV, jež podpírala platforma Austinu Maestro. Tedy britského hatchbacku, který se vyráběl v letech 1983 až 1994. Jestli to se svým Urusem (skutečné jméno vozu zatím neznáme) dotáhne dále, nemůžeme s jistotou říci, navzdory vizuální příbuznosti jejího vozu s nejpraktičtějším zuřícím býkem ale zmatení zákazníků nejspíš nehrozí. Zatímco Lamborghini se má s výkonem dostat až někam k 600 koním, prozatím bezejmenné čínské SUV má pohánět jen 1,5litrový motor. Podle zdroje původu (Toyota nebo Mitsubishi) pak bude produkovat 91 nebo 143 koní.
Ani platforma navíc neslibuje zázračné jízdní vlastnosti - Urus II má znovu použít znovu základy zmíněného Austinu, na nichž Yema ostatně nedávno postavila i svou verzi Subaru Forester. S ohledem na obvyklé choutky Číňanů ale nelze vyloučit, že aztomobilka bude i s tímhle vykastrovaným býkem slavit na trhu úspěch - hlavně že to vypadá...


Čínská automobilka Yema pracuje na konceptu, který vypadá jako Lamborghini Urus. Pod Kapotou však najdeme jen 1,5litrový motor
Zdroj: Auto Sohu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
12.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Ojetý VW ID.4 se dá už po pár letech služby pořídit velmi levně. Důvodů pro to je ale jako máku
před hodinou
U Audi už se asi zbláznili. Šéf automobilky oznámil, který model firma jako první uvaří podle čínského receptu
před 3 hodinami
Do výroby se může vrátit další osmiválcová legenda v novém, nejdřív ale musíte začít kupovat její stávající provedení
před 4 hodinami
Do loňska neexistující čínská značka prodejně drtí drahé Evropany. Na její auto nestačí nejlepší BMW, Mercedesy a Porsche ani dohromady
před 6 hodinami
Poruchovost moderních Fordů zůstává na rekordní úrovni, do servisů musí kvůli problémům víc a víc aut
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
