Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent

V současné době je automobilový trh doslova zaplaven mnoha crossovery, které se snaží kombinovat zdánlivě neslučitelné charaktery. Podobným způsobem na mě z počátku působil i model Golf Plus, ovšem skepse netrvala dlouho. Jaký je tedy Golf Plus doopravdy? Vyzkoušeli jsme faceliftované provedení s motorem 1,4 TSI.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Testy aut

Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent

7.2.2010 | David Siegl | Přidat příspěvek

Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V současné době je automobilový trh doslova zaplaven mnoha crossovery, které se snaží kombinovat zdánlivě neslučitelné charaktery. Podobným způsobem na mě z počátku působil i model Golf Plus, ovšem skepse netrvala dlouho. Jaký je tedy Golf Plus doopravdy? Vyzkoušeli jsme faceliftované provedení s motorem 1,4 TSI.

Z čistě laického pohledu je model Plus jen „nafouklou“ variací tradičního lidového vozu Golf. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že ačkoliv technikou zůstává věrný svému dárci, charakterem i rozměry představuje zcela jinou třídu vozu. V podstatě by se dalo říci, že Golf Plus představuje jakési pojítko mezi Golfem a Touranem.

Design

Po stránce vzhledu nenastaly oproti verzi před faceliftem žádné dramatické změny. Designem se omlazená verze podobá modelu Golf, ale opravdu jen decentně. Největší rozdíly najdeme pochopitelně na přídi, kde najdeme nové přední svítilny a nový přední nárazník s užší mřížkou chladiče. Záď i brzdová světla jsou až na pár kosmetických změn takřka identická s předchozí generací a nadále zůstávají poznávacím znakem modelové řady Plus. Oproti přikrčené siluetě hatchbacku, vyhlíží zvýšená rodinná varianta konzervativně uvolněným dojmem.


Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 1 - golf_plus_tsi_dsg_2009_30Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 2 - golf_plus_tsi_dsg_2009_02Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 3 - golf_plus_tsi_dsg_2009_01Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 4 - golf_plus_tsi_dsg_2009_07Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 5 - golf_plus_tsi_dsg_2009_06

Interiér

Nejznatelnější změny proto najdeme v interiéru. Ačkoliv nepřivodí řidiči příliš emocí, kvalitou použitých materiálu a vysokou úrovní dílenského zpracování působí velmi solidním dojmem. Popravdě ale musím přiznat, že jako celek na mě vnitřní prostor působil mnohem uhlazenějším a celistvějším dojmem, než je tomu v běžném šestkovém Golfu. Zvýšený podvozek usnadňuje nasednutí do tvrdších sedadel, které disponují velmi dobrým bočním vedením a zároveň širokou nabídkou nastavení, zejména pak výškového kdy lze řidičovu pozici navýšit o dvacet centimetrů. S nalezením vyhovující jízdní pozice není nejmenší problém, proto s přehledem pokryje nároky každého, kdo usedne za sportovně vypadající volant.

Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 6 - golf_plus_tsi_dsg_2009_05Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 7 - golf_plus_tsi_dsg_2009_04Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 8 - golf_plus_tsi_dsg_2009_03

Vnitřní prostor

Velkorysá nabídka pokračuje i po stránce vnitřního prostoru. Ať už tedy usednete na jakékoliv místo, stísněně si rozhodně připadat nebudete. Vůz netrpí ani na nedostatek úložných prostor, důkazem jsou například šikovné šuplíky pod předními sedadly s nosností dvaceti kilogramů, nebo několik přihrádek ve středovém tunelu, které doplňují praktické stolečky umístěné na opěradle předních sedadel.

Zatímco místo pro posádku vám v modelu Plus určitě chybět nebude, v zavazadlovém prostoru se to stát může. Vůz totiž disponuje průměrným objemem 395 litrů. Například konkurence v podobě Mercedesu třídy B nabídne v zavazadelníku o 63 litrů více. Na druhou stranu je vybaven dvojitým dnem zavazadlového prostoru, jenž má konečně jednoduchou pojistku, takže již není třeba přidržovat si dělící desku jednou rukou. Pokud by vám přesto chyběl prostor, variabilita zadních sedadel umožňuje nejen jednoduché sklopení, ale také podélný posun, chybějící místo tak lze velmi rychle vytvořit.

Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 9 - golf_plus_tsi_dsg_2009_08Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 10 - golf_plus_tsi_dsg_2009_10Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 11 - golf_plus_tsi_dsg_2009_09Test Volkswagen Golf Plus 1,4 TSI: rodinný talent - 12 - golf_plus_tsi_dsg_2009_11

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.