Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec

Nový Golf nám již dokázal, že je povedeným vozem, schopným uspokojit široké spektrum choutek každého řidiče. Jaký ale je v kombinaci s vznětovým agregátem 2,0 TDI a automatickou převodovkou DSG? To se pokusíme zjistit v našem dnešním testu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Testy aut

Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec

12.3.2009 | David Siegl | 8 příspěvků

Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový Golf nám již dokázal, že je povedeným vozem, schopným uspokojit široké spektrum choutek každého řidiče. Jaký ale je v kombinaci s vznětovým agregátem 2,0 TDI a automatickou převodovkou DSG? To se pokusíme zjistit v našem dnešním testu.

Tip na úvod: Volkswagenu Golf VI jsme se již podrobně věnovali v našem nedávném testu verze 1,4 TSI, v tom dnešním se tak zaměříme především na specifika verze 2,0 TDI DSG. Pokud chcete mít informace o novém Golfu kompletní, určitě si přečtěte i náš první test.

Co dokáže barva

V našem prvním testu jsme Golf VI měli k dispozici ve stříbrném provedení, které spolu s usedlejšími liniemi vozu nedělalo z „šestky” zrovna designový uragán. Tentokrát jsme ale dostali do péče vůz ve špičkové výbavě Highline v červené barvě, která vdechla jinak celkem fádnímu Golfu doušek života. Dříve ztrácejícím se liniím tak bylo dopřáno vystoupit do popředí a nám pro změnu vnímat odkaz designérů na starší generace Golfu, i jejich nové nápady.

Mnohem živěji působí především příď. Vodorovné prvky mřížky chladiče, ve verzi Highline lemované chromem, zvýrazňují projev přídě a odkazují na první generaci modelové řady Golf. Jejich linky pak kopírují linie nárazníku, pod kterým se nachází otvor pro přístup vzduchu do motorového prostoru, který byl v testované výbavě též podtrhnut dávkou chromu. Stejná dekorace zdobí i po stranách, pod úrovní hlavních světel umístěná mlhová světla.

Pohled z boku odhalí dynamičtější vzezření testované verze. Jen na barvu už jej ale svést nelze, vůz tak působí zejména díky nižší, či spíše nižším dojmem působící stavbě. Za tu vdečí jak příplatkovému sportovnímu podvozku, tak o palec větším kolům z lehkých slitin.


Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 1 - golf6_tdi_dsg_2009_02Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 2 - golf6_tdi_dsg_2009_03Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 3 - golf6_tdi_dsg_2009_04Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 4 - golf6_tdi_dsg_2009_20Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 5 - golf6_tdi_dsg_2009_21

Zadní části vozu dominují spíše horizontální linie. Široká zadní světla jsou díky svému designu jasně identifikovatelná a díky čisté lince pro odbočovací světla vzbuzují dojem podobnosti s modelem Touareg.

Celkově, díky spojení zmíněných odlišností a především červené barvy karosérie, působil testovaný model dojmem nižšího, širšího a dynamičtějšího vozu než v případě zprvu testované verze. Není divu, že právě toto provedení Golfu VI si Volkswagen vybral pro svou reklamní kampaň, která momentálně běží i v České republice...

Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 6 - golf6_tdi_dsg_2009_06Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 7 - golf6_tdi_dsg_2009_18Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 8 - golf6_tdi_dsg_2009_05

Luxusní interiér

Interiér vozu nabízí čistý ergonomický design bez větší dávky kreativity. Spoleh ovšem je na kvalitní dílenské zpracování i velmi dobrou kvalitu použitých materiálů. Aby také ne, když byl vůz v nejvyšší možné výbavě...

Uvnitř vozu tak vládne kožené čalounění, všechny ovládací prvky jsou „v elektrice” a chromové doplňky najdete všude, kam jen oko dohlédne. Rozhodně vás hned tak nenapadne, že by tu snad neco chybělo, nebo že by mohlo být něco v lepší úpravě. Navíc všechny ovládací prvky jsou jednoduše řečeno, přesně tam, kde by je člověk hledal.

S paketem Highline lze zvolit z několika velikostí interního disku. Námi testovaný model disponoval kapacitou 19 GB pro hudbu či libovolná data. Možnost velkého disku není na škodu, protože samotný cd přehrávač si občas nerozumí s neoriginálními médii. Velkým plusem hodnotíme multimediální systém, který je jako jeden z mála kompletně v českém jazyce. Ačkoliv je to maličkost, velice usnadňuje průběh nastavení i čitelnost zobrazovaných údajů.

Ve dvou osách nastavitelný, ergonomický volant skvěle padne do ruky a skrz něj je dobře vidět na kapličku s červeně podsvícenými budíky. Stejnou barvou svítí i malá dioda, která je implementována v panelu elektricky ovládaného střešního okna, aby tak lehce osvětlovala středovou konzolu a hlavně prostor voliče převodovky DSG.

Přední sedadla nabídnou skvělé boční vedení a dokonce i ruční dotvarování v okolí bederní páteře, samozřejmě za patřičný příplatek.

Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 9 - golf6_tdi_dsg_2009_10Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 10 - golf6_tdi_dsg_2009_22Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 11 - golf6_tdi_dsg_2009_09

Ovládací prvky

Z místa řidiče jsou všechny ovládací prvky dobře dostupné. Speciálně s multifunkčním volantem je velice snadné ovládat jak interní systém vozu, umístěný v kapličce mezi budíky, tak audiosoustavu.

I když přece jen mám k ovládání na volantu jednu výtku, protože při otočení klíčku na první polohu sice stereo zůstane hrát, ovšem ovladače na volantu zhasnou, tudíž jste opět odkázáni na možnosti dotykového LCD displeje, který se nachází již ve standardní výbavě vozu.

Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 12 - golf6_tdi_dsg_2009_07Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 13 - golf6_tdi_dsg_2009_08Test Volkswagen Golf VI 2,0 TDI DSG: dieselový sportovec - 14 - golf6_tdi_dsg_2009_01

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše