Získejte unikátní hodinky STI ve sbírce na pomoc dětským domovům

Velký nedostatek respirátorů i ochotných rukou - to je nyní ve zkratce jeden z hlavních problémů dětských domovů v Česku. Vyřešit se ho rozhodl Tomáš Slavata se svým týmem dobrovolníků a pomoci mu v tom mohou i subaristé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Získejte unikátní hodinky STI ve sbírce na pomoc dětským domovům

30.3.2021 | tisková zpráva

Získejte unikátní hodinky STI ve sbírce na pomoc dětským domovům

/

Foto: subaru

Velký nedostatek respirátorů i ochotných rukou - to je nyní ve zkratce jeden z hlavních problémů dětských domovů v Česku. Vyřešit se ho rozhodl Tomáš Slavata se svým týmem dobrovolníků a pomoci mu v tom mohou i subaristé.

Triatlonista a držitel ocenění Local Hero Tomáš Slavata je zvyklý bojovat s únavou i časem - a to se mu teď náramně hodí. Vlastními silami totiž zásobuje respirátory více než stovku dětských domovů, které se ocitly v nelehké situaci. Ochranné pomůcky se svými přáteli sám nakupuje a následně rozváží po celé republice. Pro představu, za jediný den dokázal šestičlenný tým do 66 domovů rozvést 9750 respirátorů FFP2, 18 900 třívrstvých roušek a 6500 dětských roušek. Udržet takové nasazení ale stojí energii i peníze.


Získejte unikátní hodinky STI ve sbírce na pomoc dětským domovům - 1 - 1 Subaru STI soutez hodinky Slavata (1)

V době největšího náporu mu Subaru poskytlo vůz na rozvážení, další logistické a finanční výzvy ale v následujících týdnech a měsících ještě přijdou. Cílem navíc není jen vyřešit problém s respirátory, ale dlouhodobě dávat dětem ze špatných sociálních poměrů šanci na slušný start do života (více si můžete přečíst níže). Subaru proto VYHLAŠUJE SBÍRKU, po jejímž ukončení jeden z dárců získá sběratelské hodinky od sportovní divize Subaru Tecnica International v hodnotě 22 021 Kč.

Získat tak můžete zcela originální hodinky STI - inspirovány leteckou historií Subaru, vyvinuty do funkčního řidičského designu. Jedná se o limitovanou sérii 300 ks pro celý svět, pro ČR je vyhrazeno 16 kusů do volného prodeje. Více informací o hodinkách se dozvíte na tomto odkazu

CHCI PODPOŘIT SBÍRKU

Skoro přesně před rokem subaristé pomohli důchodcům a samoživitelkám v nouzi, když dobrovolníkům, kteří se jim starají o nákupy, přispěli částkou přes 130 000 Kč. Jsme zvědaví, zda se tento úspěch podaří překonat!

Kdo je a o co usiluje Tomáš Slavata?

Hádky, násilí a útěky z domova. Triatlonista a podnikatel Tomáš Slavata měl krušné dětství. I přes nefunkční rodinu, kde byl běžný alkohol, drogy a prostituce, se dokázal všemu postavit. Z průšvihů jej zázračně vyvedl sport a motivace pozitivně vyniknout. Dnes se snaží dodávat životní motivaci a naději dětem, které vyrůstají v dětských domovech nebo v sociálně slabých poměrech. Nadace Via Tomáše ocenila jako srdcaře roku a v roce 2020 mu Evropská komise udělila ocenění Local Hero.

Získejte unikátní hodinky STI ve sbírce na pomoc dětským domovům - 2 - 1 Subaru STI soutez hodinky Slavata (2)

Spolu se svými kolegy se vždy snaží o přímou pomoc v podobě, jakou vyžaduje daná doba a situace. V současnosti je to tedy zejména zásobování dětských domovů potřebnými ochrannými pomůckami, dlouhodobě se ale snaží především nabízet dětem možnosti ve sportu i jiných odvětvích, kam mohou směřovat svou energii a tím změnit svůj nelehký osud.

Už ve svých 21 letech Tomáš navzdory úředním překážkám získal do vlastní péče své dva malé synovce, kteří se ocitli v dětském domově, a přes 10 let je vychovával ve společné domácnosti. Od roku 2014 má také v péči Dominika z dětského domova Vysoká Pec a Štěpána ze sociálně slabé rodiny. Více se o jeho pestrých aktivitách a zajímavé životní cestě můžete dočíst na stránkách tomasslavata.cz.

tisková zpráva

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše