Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Jaguar F-Type a Range Rover AR9 v úpravě Arden: vzhled, to je oč tu běží
24.7.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Pokud chcete zničit terénní schopnosti Range Roveru, Arden vám to umožní. V nabídce jsou ale třeba jen litá kola, pro F-Type úpravce nabízí pouze sošku.
Pro britské automobilky Jaguar a Range Rover je německá tuningová firma Arden stejně podstatná, jako třeba Brabus pro Mercedes-Benz. Zkrátka pokud chcete něco na modelech obou značek upravit, měli byste rovnou vyrazit do Krefeldu, i když v případě takového Range Roveru budete muset po návštěvě tunera zapomenout na jakékoliv off-roadové radovánky. Nový paket AR9 totiž v kombinaci s elektronickým modulem snižujícím podvozek doslova brousí povrch, po kterém jezdí. Jakýkoliv sjezd mimo zpevněnou vozovku se tak rovná zničení všech nových plastových dílů.
Na druhou stranu, pokud zůstanete jen na silnici, pak bude Range Rover, obzvláště v bílé barvě, nepřehlédnutelný. A bude zřejmě také nepřeslechnutelný, neboť společně s bodykitem a 22palcovými koly přihazuje Arden zájemcům také sportovnější výfukové ústrojí. Za celý komplet ovšem platíte 23 850 Eur (cca 620 100 Kč) bez daně, o lidovou úpravu se tedy opravdu nejedná.
To ale již není případ černého provedení, které víceméně nabízí jen zmiňované ráfky, zdobnější boční prahy a masku nebo různé koncovky výfuku. Originální průchodnost terénem je navíc zachována, za málo peněz tak skutečně dostanete více muziky. Ceny přitom závisí hlavně na objemu vaší peněženky, u kol tak můžete utratit 790 Eur (20 600 Kč) nebo až 1 350 Eur (35 100 Kč).
Ještě menší útrata pak čeká fanoušky Jaguaru F-Type. Plánované modifikace zaměřené na úpravu šestiválce a osmiválce totiž ještě nejsou k mání. To platí také o chystaných 20palcových kolech, momentálně tak jedinou úpravou je soška jaguára na čelní kapotě (za 277 Eur/7 200 Kč) a podsvícení interiéru (za 950 Eur/24 700 Kč).









Pro Jaguar F-Type má Arden prozatím v nabídce jen sošku, zbývající modifikace teprve mají dorazit


















Range Rover je k mání buď s kompletním kitem AR9, nebo jen s doplňky dle vašeho výběru. Ty zachrání vaše finance i terénní schopnosti vozu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Unikl celý katalog laků pro nové BMW řady 3, je to pozoruhodná směsice klasických hitů i moderních výstřelků
včera
V této zemi ze dne na den zrušili všechna měření rychlosti, místo nich instalují obří dopravní značky
2.12.2025
Zima v zimě zas jednou překvapila všechny. Hasiči zveřejnili fotky „největší nehody, u jaké kdy zasahovali”
1.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Nový Renault Twingo je zklamání. Jinak hezký a prostorný vůz nabízí míň než 6 let stará Škoda
7.11.2025
Audi chce svůj postupující rozklad zachránit „modelovou ofenzívou”. Tohle má vážně být ta spása?
7.11.2025
Šéf ChatGPT po sedmi letech čekání zrušil svou objednávku Tesly Roadster, Elon Musk mu to vrátil i s úroky
7.11.2025
Ještě hůř: Prodeje elektrických Subaru v USA se po konci dotací zhroutily o 98 procent, nechce je najednou skoro nikdo
7.11.2025
Ef-jednička, ve které Ayrton Senna vybojoval asi nejtěžší vítězství své kariéry, je na prodej. Cena poletí do stratosféry
7.11.2025
Živá témata na fóru
- BMW Divize 12.06. 22:26 - M.Z.
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 12.06. 20:41 - mattonecz
- Malé lehké a výkonné auto do 20.000 EUR 12.06. 18:04 - jerry
- Politický koutek 12.06. 11:54 - jerry
- Onboard videa 12.05. 22:28 - abgx1
- Motor/Spotřeba 1.4 TSI 90kw CAXA 12.05. 16:09 - Snowman000
- whitelist & blacklist 12.05. 13:13 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 12.04. 22:08 - Truck Daškam
