Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
MTM Audi RS6 Avant nabídne až 722 koní a zrychlení na stovku za 3,3 sekundy
14.11.2013 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Úpravce MTM, který se soustředí na modely Audi, si vzal na paškál kombi RS6 a představil pro něj pořádnou posilovací kúru. Rozjede se až na 340 km/h.
MTM není na poli úprav automobilů nejen z Ingolstadtu žádným nováčkem. Po S6 či R8 V10 Plus si vzal na mušku vrcholný model RS6 v provedení kombi, pardon Avant, a pokusil se z něj dostat více než samotný výrobce. Stylově zdrženlivý Avant tak byl obdařen novým nerezovým výfukovým systémem a výkonnějšími brzdami od Bremba, jejichž brzdiče prosvítají přes 20palcová kola obutá do lepivých pneumatik Michelin Pilot Super Sport.
Za 13 752 Eur (zhruba 370 tisíc korun) by ale zákazníci přeci jen mohli a měli chtít více, a tak se úpravám samozřejmě nevyhnulo ani to nejpodstatnější, a sice motor. Jak známo, RS6 je poháněna dvakrát přeplňovaným čtyřlitrovým osmiválcem, který se už v sériovém provedení chlubí početným stádem 560 koní a točivým momentem 700 Nm, s nímž se musejí obě nápravy doslova prát. Po úpravě se však parametry posouvají až do sfér moderních supersportů.
Výkon po úpravě poskočí o 162 koní na hodnotu 722 a točivý moment se zvýší o 185 Nm na 885 Nm, což bohatě stačí na to, abyste patřili mezi nejrychlejší osazenstvo levého pruhu jakékoli dálnice. Ostatně o tom ledacos napovídají i dosažené časy zrychlení. Z klidu na stokilometrovou rychlost vystřelí tahle raketová RS6 za působivé 3,3 s, na dvojnásobek trvá zrychlení už méně oslnivých 11,3 sekundy, přičemž v rozletu po zemském povrchu se zastavíte až na metě 340 km/h. Nejdále byl zatím s RS6 úpravce ABT, ale tímto se MTM nad jeho výkony vyhouplo. U BMW je ekvivalentem třeba Hamann, který z M5 vydoluje podobných 720 koní, v jeho případě se mohou majitelé těšit na „neposedný zadek”, jelikož má narozdíl od Audi zajímavější pohon zadních kol.
Otázkou zůstává, zda není lepší těch 370 tisíc investovat do nákupu již standardně zajímavějšího vozu. Vždyť RS6 Avant vychází už v základu na nemalých 2 780 000 Kč a se slušnější výbavou se přes 3 miliony přehoupnete okamžitě. Jak známo, MTM mělo v minulosti trochu problémy s výdrží některých dílů na svých upravených modelech. Pokud ale upřednostňujete převoz rodiny a její výbavy na celý týden enormními rychlostmi, rádi zdoláváte služební cesty v rekordních časech a občas se potřebujete vytáhnout před svými kamarády na sprintech, pak za ty peníze u MTM jistě vaší RS6 dodají onu potřebnou šťávu.












MTM je dalším z řady úpravců, kteří vytáhli z nového Audi RS6 ohromující výkony
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Poslední sbohem: Pět ostrých kompaktů se spalovacími motory si to rozdalo ve sprintu, dva z nich hrají svou vlastní ligu
včeraBMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
4.8.2025Max Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
2.8.2025
Nejnovější články
Majitel špičkové Tesly poznal, zač je v Pardubicích elektrický perník, 24 tisíc ujetých km ho stálo ukrutné peníze
před hodinouNekupujte si elektromobil, v roce 2030 už ho ani nebudete mít čím nabíjet, varují Nizozemci na základě zprávy operátora sítě
před hodinouOjetá Škoda Fabia nestojí moc a levné jsou i její opravy. Navíc nabízí motory, o kterých se té současné ani nezdá
před 9 hodinamiNěmecké automobilky s brutálním propadem zisků čelí hororovému scénáři. Sami Němci shrnuli, co rozhodne o jejich osudu
před 11 hodinamiProdejce Fordu ztratil zábrany a řekl, proč byste systém start-stop měli vypnout před každou jízdou
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva