Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan

Není to ani kombík, přesto z něj vznikl skoro-karavan. Má lůžko místo sedadla spolujezdce, přikoupit lze „výbavičku”. A vejde se sem i dlouhán.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan

27.5.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není to ani kombík, přesto z něj vznikl skoro-karavan. Má lůžko místo sedadla spolujezdce, přikoupit lze „výbavičku”. A vejde se sem i dlouhán.

Nejeden z nás nosí v hlavě nápad pořídit si starou dodávku nebo velký kombík a upravit ji na obytný vůz, alespoň tak, jak to jeho konstrukce umožní - do kombíku si asi sprchu nenamontujete. Za něj pak pověsit „plaťák” s okruhovým autem a hurá za levným (no, spíše levnějším) ježděním.

Člověk by tak nějak samozřejmě čekal, že takové auto vznikne z dodávky nebo aspoň ze zmíněného velkého kombíku; nejedno kombi nabídne dva metry dlouhou rovnou plochu, i když jen sklopíte sedačky, takže vyrobit takový skoro-karavan znamená jen koupit příslušnou matraci. Dnes máme ale před sebou skoro-karavan, který vznikl z Volkswagenu Golf IV. generace. Ne z Golfu Variant, nýbrž z obyčejného pětidveřového hatchbacku, vyrobeného v roce 1999.

Pokud jste viděli speciál Top Gearu, kde se slavné trio snažilo najít pramen Nilu ve třech kombících, princip přestavby na karavan je tu trochu podobný. Zmizela pravá přední sedačka a místo ní byla instalována platforma, která po sklopení zadního opěradla vytvoří s ním a s podlahou kufru skoro rovnou plochu o délce 220 cm a šířce 60 cm. Na ní je položená matrace, a tak tu je sice trochu úzké, ale dostatečně dlouhé lůžko.

Auto ale není zajímavé jen tím, z kilometrového proběhu - 662 tisíc km - je zjevné, že s ním majitel buď žil ve dne v noci a nebo alespoň projezdil Evropu křížem krážem. Pod kapotou je devadesátikoňové TDI, takže moc neutratil ani za palivo a hotel si vozil s sebou. V posledních letech byly vyměněny rozvody, ty mají najeto asi 100 tisíc km, dále spojka, převodovka, vstřikovací čerpadlo, žhavicí svíčky, vlnovec a střední část výfuku a startér.

Vůz není ve špičkovém stavu, jak vidno zejména z koroze na pátých dveřích, ale po technické stránce je prý bez chyby. Stav kilometrů pochopitelně není plus, ale má své výhody - majitel za vůz něj žádá jen 1 200 Eur, tedy asi 32 tisíc korun. To je asi nejlevnější „pojízdný dům” na světě a můžete se v něm tvářit jako Duhový šejk...

Pochopitelně, nic pro „starší a pokročilé”, ale kdekterý petrolhead (tady spíše dieselhead...) by možná svá studentská léta prožil raději v autě a v autě než v hromadné dopravě a na koleji. K vozu navíc můžete za neznámý příplatek dostat ještě skříňku, která pasuje do levé půlky zavazadelníku a je v ní veškerá „výbavička”, kterou budete potřebovat na život na cestách bez hledání ubytování v cíli...


Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 1 - vw golf semi camper prodej 01Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 2 - vw golf semi camper prodej 02Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 3 - vw golf semi camper prodej 03Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 4 - vw golf semi camper prodej 04Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 5 - vw golf semi camper prodej 05Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 6 - vw golf semi camper prodej 06Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 7 - vw golf semi camper prodej 07Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 8 - vw golf semi camper prodej 08Auto, ve kterém se dá bydlet, za 32 tisíc Kč: tento Golf IV TDI je napůl karavan - 9 - vw golf semi camper prodej 09
Chcete levně a sólo projet Evropu? Tenhle Golf by k tomu mohl být dobrým nástrojem

Zdroj: eBay

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše