Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Bugatti Veyron nedostane „nástupce”, přijde ale „náhrada“
21.8.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německo-francouzská značka odmítla spekulace o Super Veyronu, nepřijde ani další generace Veyronu. Místo ní dorazí jiný vůz s podobnými ambicemi.
Posledních pár dní neděláme prakticky nic jiného, než že představujeme nové modely, které dorazí na autosalon ve Frankfurtu. S končícím srpnem navíc jejich frekvence jen narůstá, díky čemuž jsme vám jen dnes mohli přinést první pořádné oficiální informace o faceliftu Audi A8, konceptu Opel Monza nebo hybridních modelech Land Roveru. Další novinka se ovšem tomuto trendu lehce vymyká, přestože až doposud byla s letošním Frankfurtem spojována rovněž.
Podle všech dohadů, spekulací a neoficiálních informací mělo totiž na německém autosalonu debutovat rovněž takzvané Bugatti Super Veyron. Tedy speciální verze, která měla výkon šestnáctiválcového motoru navýšit na neskutečných 1 600 koní. Díky tomu by již tak mimořádná akcelerace z klidu na stovku měla klesnout na 1,8 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost by pomalu začala konkurovat raketám.
Prezident Bugatti, Dr. Wolfgang Schreiber, ovšem o víkendu v Pebble Beach, kde se představila speciální edice Jean-Pierre Wimille, veškeré tyto zvěsti utnul rázným způsobem. Podle něj speciální verze nebude, místo toho bychom se měli po roce 2015 dočkat „náhrady“. Tedy ne klasického „nástupce”, to je slovo, kterému se Schreiber bránil jako čert kříži. Bugatti zkrátka nechce, alespoň formálně, přijít s druhou generací Veyronu, která ten první překonala, ale se zcela novým vozem, který nabídne podobné (beztak budou muset být alespoň o něco lepší...) výkony.
Nic bližšího momentálně není k dispozici, součástí této hry slov ale zřejmě není zvažovaný Galibier. Se svými čtyřmi dveřmi by sice o nástupce nešlo, zároveň by ale šlo o auto tak odlišné, že by těžko splnilo alespoň úlohu náhrady.
To je ale pořád věc budoucnosti, Bugatti má zatím stále potíže s prodejem slíbených 450 kusů první generace Veyronu. Automobilka zatím vyprodukovala 390 exemplářů (300 kupátek a 90 modelů s odnímatelným čelním panelem), do čehož spadají všemožné limitované edice. Produkce zbývajících šedesáti vozů (všechny prý dostanou ne vyšší a ne nižší výkon než 1 200 koní) pak má zabrat zhruba rok a půl, čímž jsme u zmiňovaného data. Letošní Frankfurt tedy můžeme oplakat, snít lze ale dál.





















O víkendu se v Pebble Beach představila limitovaná edice Veyronu ze série Bugatti Legends. Následovat má ještě pár podobných speciálů, poté výroba nejrychlejšího automobilu světa definitivně skončí
Zdroj: Autoblog
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
před 11 hodinamiSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025George Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
30.4.2025
Nejnovější články
Výkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
před 10 hodinamiČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
před 11 hodinamiNové BMW M3 dostane úplně nový typ spalovacího motoru, odhalil manažer automobilky, jsme na něj zvědavi
včeraVolvo v problémech oznámilo, že bude propouštět, musí ušetřit nejmíň 41 miliard Kč
včeraŠéf Toyoty zaujal další rezolutní postoj k elektrickým autům, odpískal plány na sportovní modely s tímto pohonem
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva