Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti

První ze série šesti limitovaných edic skládá hold Jean-Pierre Wimillovi. Nic jiného než „exkluzivní“ modro-modrý exteriér ale nečekejte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti

24.7.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První ze série šesti limitovaných edic skládá hold Jean-Pierre Wimillovi. Nic jiného než „exkluzivní“ modro-modrý exteriér ale nečekejte.

Již párkrát na stránkách Autoforum.cz zaznělo, že Bugatti má vcelku problém s prodejem nejrychlejšího automobilu na světě v jeho otevřené verzi. Grand Sport zkrátka netáhne tolik jako standardní Veyron, a to ani za předpokladu, že jakožto edice Vitesse nabízí 1 200 koní namísto základní tisícovky. Proto Bugatti každou chvíli představí nějakou limitovanou sérii, jejíž šance zaujmout jsou nesporně vyšší.

Nově ovšem v Molsheimu nepřipravují edici jednu, ale hned celou řadu nazvanou Bugatti Legends. První z nich se představí již v srpnu na akci Pebble Beach Concours d’Elegance, přičemž oslavovat má Jean-Pierre Wimilla. Tedy nejdéle sloužícího závodního jezdce značky, který byl dvakrát u vítězství v Le Mans. Napodruhé se tak přitom stalo v roce 1939, kdy jeho spolujezdcem byl Pierre Veyron.

Po mechanické stránce ovšem od limitky neočekávejte jediný rozdíl oproti standardu. Osmilitrový motor W16 se čtveřicí turbodmychadel i nadále produkuje 1 200 koní, které stačí ke zrychlení z klidu na stovku za 2,6 sekundy a nejvyšší certifikované rychlosti 408,84 km/h. Jediným rozdílem je tak nový lak, který kombinuje tmavomodrý karbon se světlemodrou barvou, a interiér ve stejném duchu.

Tato vizáž se přitom klaní prvnímu Wimillovu vítězství v Le Mans, které se odehrálo v roce 1937. Tehdy totiž jezdec společně s Robertem Benoistem pilotoval Bugatti 57C Tank ve stejných válečných barvách, jaké nosí i limitovaná edice. Ta přitom vznikne jen ve třech kusech, cenu ale značka zřejmě ohlásí až během slavnostní premiéry.

V následujících dvanácti měsících bychom se pak měli dočkat ještě dalších pěti exkluzivních sérií, které budou stejně jako tento model odkazovat na závodní jezdce minulosti. Samozřejmě na ty, kteří jsou s Bugatti spojeni. Jsme přitom zvědavi, zda zmíněný Veyron bude mezi nimi.


Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti - 1 - Bugatti Legends Jean-Pierre Wimille 01Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti - 2 - Bugatti Legends Jean-Pierre Wimille 02Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti - 3 - Bugatti Legends Jean-Pierre Wimille 03Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti - 4 - Bugatti Legends Jean-Pierre Wimille 04Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti - 5 - Bugatti Legends Jean-Pierre Wimille 05Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti - 6 - Bugatti Legends Jean-Pierre Wimille 06Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti - 7 - Bugatti Legends Jean-Pierre Wimille 07Bugatti Legends: speciální Grand Sport Vitesse připomene závodní piloty Bugatti - 8 - Bugatti Legends Jean-Pierre Wimille 08
Nová limitovaná edice Bugatti se klaní závodnímu jezdci Jean-Pierre Wimillovi. Toho naleznete na posledním snímku zcela vpravo. Muž po jeho levici je pak Jean Bugatti, syn zakladatele slavné značky

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše