Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Do tohoto Audi A8 W12 nasypal majitel 1,28 milionu za 4 roky, stojí jako Octavie
20.5.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Může to být výhra a výhodná koupě dobře „zainvestovaného” auta. A nebo také ne. Kdo nehraje nevyhraje, auto je každopádně pořád parádní.
Jezdit luxusní limuzínou je sen spousty lidí, jenže jen málokdo si ho může splnit. Auta nejvyšší třídy jsou velmi drahá a obvykle je tráví obrovský pokles hodnoty, takže první majitel musí být opravdu bohatý člověk, aby s nimi mohl jezdi. Druhý ne až tak, tedy alespoň na první pohled - dají se najít deset let stará auta, která stojí tolik, co nová Octavia s výbavou někde v dolní třetině nabídky. Jenže ač vypadají přístupně, v reálu jejich vlastnictví může být stále velmi drahé.
Stroj, který máme před sebou dnes, dokazuje obojí. Má třikrát víc válců i objemu než Octavia a stojí 531 tisíc korun. Je to Audi A8 generace D2 s motorem 6,0 W12 a 160 tisíci najetými kilometry. Co je ale možná podstatnější, je k němu kompletní servisní historie a údržba byla opravdu důkladná.
Majitel byl pečlivka a svůj vůz nechával navzdory jeho stáří servisovat jen u Audi. Za poslední čtyři roky tak oprav všeho druhu nasypal 48 tisíc Eur, tedy asi 1,28 milionu korun. To je docela balík i na vůz, který původně stál téměř 145 tisíc Eur (tehdejším kurzem asi 4,6 milionu korun) a který má letos o chloupek více než 15 let; první registrace proběhla v lednu 2002.
To otevírá tradiční dilema, neboť popsaný stav může znamenat jen dvě věci. Buď je teď na voze všechno opraveno do takové míry, že bude léta let sloužit jen s nutnými náklady na drobnou údržbu. Anebo je to „chronická kasička” a sypat podobné částky do něj bude třeba dál a dál.
Pravdu neznáme, je to loterie, jak to u ojetin bývá. Tady se ale zdá, že když už nic jiného, dostanete za svých 531 tisíc alespoň spoustu zánovních náhradních dílů... A nebo možná i dobré auto, tento kus vypadá na A8 D2 opravdu dobře. Půjdete do toho?





























Toto Audi se těšilo příkladnému a taky dost drahému servisu
Zdroj: Marktplaats.nl
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” je podle Hagerty nejrychleji akcelerujícím silničním autem světa, i když stojí míň než průměrné Porsche 911
včera
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
21.3.2026
Volha začala odhalovat svůj první moderní vůz, nepřipomíná vám něco? I pod kapotou je starý známý
20.3.2026
Nejnovější články
BMW se pokusilo vysvětlit, proč volanty jeho nových aut vypadají jako madla sbíječky
včera
Číňané vám prodají nové Porsche Panamera kombi, i když s ním samo Porsche už skončilo
včera
Nechte si své spalovací auto, radí aliance, za pár let může být dostupných ekologických paliv všude fůra
včera
Renault oznámil, že ve svých továrnách brzy „zaměstná“ 350 bezhlavých robotů. Lidem prý práci nevezmou
včera
Návrat motorů V8 do menších Mercedesů bude obrovské zklamání, to snad automobilka dělá schválně
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
