Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde

Za necelé dva týdny měl do kin vstoupit dokument, ve kterém jsme se o Michaelu Schumacherovi měli dozvědět více než kdy dříve. Nestane se to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde

22.11.2019 | Petr Prokopec

Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde

/

Za necelé dva týdny měl do kin vstoupit dokument, ve kterém jsme se o Michaelu Schumacherovi měli dozvědět více než kdy dříve. Nestane se to.

Pokud patříte mezi příznivce Michaela Schumachera, pak nejspíše víte, že 5. prosince měl zamířit do kin nový dokument o něm. Mapovat měl závodníkovu kariéru od motokárových let až po jeho úraz na lyžích ve francouzských Alpách před takřka šesti lety. Podstatné přitom je, že filmaři dostali požehnání od Schumacherovy rodiny. Před kamerou se tak měla objevit jak jeho manželka Corinna, tak i děti Mick a Gina-Maria. Kromě toho se ale již měsíce spekuluje také o několikasekundovém záběru, jenž by ukázal Schumiho současný stav.

Zda k tomu dojde či nikoliv, ví momentálně pouze produkční firma. Ta však pro Michaelovy fanoušky nemá dobré zprávy: „Slavnostní premiéra dokumentu o Schumacherovi byla odložena,“ píše se v oficiálním prohlášení společnosti B/14 Film bez upřesnění jiného data. „Nové datum premiéry bude oznámeno později,“ stojí pouze ve zprávě firmy. Důvody zdržení jsou otázkou - B/14 hovoří o nashromáždění příliš velkého množství materiálů, to se nám ale nezdá příliš věrohodné.

Jakkoliv totiž ve světě filmu dochází k odkladům často, produkční společnosti je obvykle oznamují se značným předstihem, neboť už tehdy musí o problémech vědět. Pokud by tedy kupříkladu film měl mít premiéru v prosinci, a tvůrci by si nebyli jisti včasným dokončením snímku, oznámili by pravděpodobně již v létě, že se projekce přesouvá na příští rok. Jinak by odstartovala marketingová kampaň a miliony korun by zmizely v nenávratnu. A právě proto je rozhodnutí o odsunu krátce před premiérou podezřelé.

Můžeme přitom pouze spekulovat, co je skutečným důvodem. Možné je třeba to, že filmaři již promítli snímek rodině, která s výstupem nebyla spokojena. Stejně tak mohla premiéru ovlivnit změna Michaelova stavu, ať již k lepšímu nebo horšímu. Ať tak či onak, produkce tímto propásla ideální dobu, neboť Schumimu je letos padesát a zároveň uplynulo pětadvacet let od chvíle, kdy získal první ze sedmi titulů mistra světa Formule 1.

Kdy tedy dokument zamíří na plátna kin a jaké podobě, zatím nikdo neví. Lze tak jen dodat, že společnost B/14 Film má na kontě již snímek Boris Becker - Der Spieler, jenž pojednává o životě německé tenisové legendy. Dokument je hodnocen velmi dobře, a to proto, že vedle skvělých ukázal i méně pozitivní momenty Beckerova života. Šli na to filmaři stejným stylem i nyní a právě tím rozladili Schumcherovu rodinu? Snad to zjistíme alespoň v příštím roce.


Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde - 1 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 07Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde - 2 - Michael Schumacher Mercedes 03Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde - 3 - Michael Schumacher Mercedes 04Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde - 4 - Mercedes-Benz C W205 Schumacher 03Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde - 5 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16Dokument o Schumacherovi, ve kterém promluvila i jeho rodina, do kin nejde - 6 - Michael Schumacher nove foto perex 01
Dokument o Schumacherovi se odkládá, přičemž produkce mluví o velkém množství materiálu a nedostatku času. To je ovšem obtížně uvěřitelné vysvětlení, pravé důvody budou jinde

Zdroj: B/14 Film, Foto: Mercedes-Benz

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše