Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument

Roky téměř úplného mlčení blízkých Michaela Schumachera budou prolomeny v dokumentu, bude mít premiéru ještě letos. Co vše v něm zazní, je ale zatím otázkou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument

15.5.2019 | Petr Prokopec

Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument

/

Roky téměř úplného mlčení blízkých Michaela Schumachera budou prolomeny v dokumentu, bude mít premiéru ještě letos. Co vše v něm zazní, je ale zatím otázkou.

Na počátku letošního roku oslavil Michael Schumacher padesáté narozeniny. Ty měl oslavit v novém rodinném sídlu na Mallorce, stále však zůstal skryt před veřejností. A začíná být stále palčivější otázkou, zda se jeho návratu před fotoaparáty někdy dočkáme. Pár nových informací o něm bychom se ale dozvědět mohli, neboť o německém závodníkovi se chystá filmový dokument, jemuž dala požehnání i samotná rodina. A její členové se postavili před kamery.

Snímek nazvaný jednoduše Schumacher bude v Německu a Švýcarsku debutovat 5. prosince, poté bude na řadě zbytek Evropy a do Ameriky dokument dorazí až na počátku příštího roku. Tvůrci přitom slibují řadu nikdy neviděných záběrů, z nichž mnohé patří do soukromého archivu rodiny. Svým komentářem je pak doplní jak Schumacherova manželka Corinna, tak i jeho otec Rolf. Mluví se ovšem také o zapojení obou dětí, tedy jak syna Micka, který nyní jezdí ve Formuli 2, tak dcery Giny-Marie, která je respektovanou jezdkyní pro změnu na koni.

„Film nebude mapovat pouze jeho neskutečnou kariéru, ale také veškeré jeho stránky. Ukážeme jej jako nemilosrdného a ctižádostivého jezdce Formule 1, ambiciózního sportovce, schopného mechanika s unikátními technickými schopnostmi, respektovaného týmového hráče i milujícího otce od rodiny,“ uvedli k chystanému dokumentu producenti. Ti zároveň dodali, že během filmového festivalu ve francouzském Canness, který startuje tento týden, bude premiérově vysílán i trailer.

„Michaelova pozoruhodná kariéra si zaslouží poctu, zvláště když na letošek připadá pětadvacáté výročí od chvíle, kdy získal první ze svých sedmi mistrovských titulů,“ uvedla ke snímku závodníkova manažerka Sabine Kehm. A zároveň dodala, že produkci má na starosti německá společnost B 14 Film. „Jsme šťastni, že se tento film dostal do rukou tak ambiciózních a zároveň velmi citlivých profesionálů,“ dodala Kehm.

My pak jen můžeme v rychlosti zrekapitulovat, že kromě sedmi titulů vyhrál Schumacher také 91 závodů. Naprosto dominantní byl přitom během sezóny 2004, kdy z třinácti závodů skončil dvanáctkrát na stupínku nejvyšším. Poté ale Ferrari začalo ztrácet na Renault, v roce 2006 tak Schumi kariéru ukončil, aby se o čtyři léta později vrátil k Mercedesu. S tím již takového úspěchu nedosáhl, připravil však půdu Lewisi Hamiltonovi, který má nejspíše jako jediný šanci Schumachera překonat.


Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 1 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 07Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 2 - Michael Schumacher Mercedes 03Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 3 - Michael Schumacher Mercedes 04Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 4 - Mercedes-Benz C W205 Schumacher 03Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 5 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 6 - Michael Schumacher nove foto perex 01Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 7 - Ross Brawn 09Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 8 - Ross Brawn 10Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 9 - Ross Brawn 04Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 10 - Ross Brawn 05Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 11 - Ross Brawn 07Schumacherova rodina promluvila o Michaelovi, do kin se chystá dokument - 12 - Ross Brawn 08
Němci chystají dokument o Schumacherovi. Mapovat však má hlavně jeho závodní kariéru, nikoliv nehodu na lyžích či aktuální zdravotní stav

Zdroje: Michael Schumacher.de, Archiv Autoforum

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše