Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě

Elon Musk jako by se v poslední době nemohl rozhodnout, jestli Twitter miluje a nebo nenávidí. Je na něm jednou z nejsledovanějších osob na světě, přesto aktuálně tvrdí, že s ním končí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě

18.6.2019 | Petr Prokopec

Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Elon Musk jako by se v poslední době nemohl rozhodnout, jestli Twitter miluje a nebo nenávidí. Je na něm jednou z nejsledovanějších osob na světě, přesto aktuálně tvrdí, že s ním končí.

Pro spoustu lidí je Elon Musk bůh. A to přesto, že naprostá většina jeho fanoušků jej nikdy v životě nepotkala a svůj obdiv založila pouze na jeho mediálním obrazu. Zkazky o jeho poněkud komplikovanějším charakteru fanoušci přehlíží a jakoukoliv jeho kritiku vidí jako osobní útok.

Důvodem, proč na toto téma opět přišla řeč, je Muskův nejnovější krok. Šéf Tesly totiž včera oznámil, že vymazal svůj účet na Twitteru. Souběžně s tím si pak změnil jméno na Daddy DotCom, a aby toho nebylo málo, z profilu zmizelo i jeho fotka, kterou nahradilo černé pozadí. Na fanoušky přitom tato zpráva působí přímo destruktivně, mnozí pod komentářem uvádí, že právě přišli o jediný důvod, proč se usmívat. Důvod, proč Musk něco takového udělal, ale připomíná právě jeho skutečný charakter,

Začalo to nevinně. Musk v sobotu na svém účtu publikoval obrázek jedné postavy z videohry, za nímž však nestál on, nýbrž umělkyně Meli Magali. Tu ovšem Elon jako autora neuvedl, a když se jej následně někdo na Twitteru zeptal, zda to nehodlá napravit, přišla velmi suchá odpověď: „Ne.“ Jen u toho se ale Musk nezastavil, vzápětí totiž uvedl, že je otravné zmiňovat autory fotek či obrázků, neboť žijeme v době digitální, kdy si každý může v řádu sekund zjistit, kdo je jejich autorem.

Tím však šéf Tesly jen přilil olej do ohně, neboť vzápětí se dočkal kritiky velké části internetu. Z té si mnoho nedělal a opájel se palci nahoru od fanoušků, poté však i pro něj přišla studená sprcha. Pod jeho komentáři se totiž objevil příspěvek „Martin Eberhard je zodpovědný za veškerý úspěch Tesly“. Právě to Muska neskutečně rozlítilo, neboť vzestup kalifornské značky spojuje jen se svou osobou coby se šéfem, hlavním architektem a spoluzakladatelem.

Abyste byli v obraze, je třeba dodat, že Eberhard je spolu s Marcem Tarpenningem skutečným původním zakladatelem Tesly. Musk se k projektu připojil až posléze v rámci prvního úpisu akcií, jenž spolu s ním nakoupili také J.B. Straubel a Ian Wright. Musk se pak následně postavil do čela firmy, změnil její zaměření a čtyři roky po jejím založení Eberharda vyrazil.

Oba muži se dodnes nemohou vystát a Eberhard dokonce Muska žaloval kvůli jeho tvrzení, že je spoluzakladatelem Tesly. Věc nakonec ale byla uzavřena tak, že Musk může být zpětně titulován jako spoluzakladatel, stejně jako Straubel a Wright. Jakkoliv tedy Musk do značné míry dosáhl svého, evidentně pro něj jde o dodnes velmi citlivé téma. Proto na Twitteru uvedl, že „Tesla je naživu navzdory Eberhardovi, který ovšem soustavně touží po kreditu a blázni mu jej dávají“.

Krátce poté veškeré své tweety od soboty smazal, včetně onoho obrázku, který způsobil nemalé pozdvižení. Následně oznámil, že smazal svůj účet na Twitteru, vymazal si profilový obrázek a přejmenoval se na Daddyho DotComa (od té doby si jméno zase změnil). Tím naznačil jeho možný prodej, neboť web GoDaddy.com se zabývá právě takovými obchody.

Co Musk skutečně udělal a udělá je otázkou. Účet na Twitteru nejde smazat, jde ho deaktivovat a to neudělal. Posledním jeho komentářem je právě ten, že maže svůj profil. Pod ním pak truchlí fanoušci, které odpůrci šéfa Tesly vyzývají k tomu, aby si raději našli skutečného koníčka. Anebo začali sledovat někoho jiného. Právě v tomto bodě se vracíme zpátky k úvodu, a tedy k onomu až fanatickému uctívání - mít něčí Twitter pomalu jako smysl života, to zní vážně bláznivě.

Dodejme jen, že Muskův Twitter patří mezi stovku nejsledovanějších účtů na světě, konkrétně je veden jako 67. v pořadí. Pokud by s ním tedy Musk skutečně skončil, byla by to velká věc. Ale stane se to opravdu? Úplně tomu nevěříme. Elon M. dost možná jen „trucuje”, že jej všichni nezahrnují láskou a pochopením - pakliže to tak je, během pár dnů smaže zprávu o smazání a pojede dál...


Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě - 1 - Elon Musk Twitter cerven 2019 01Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě - 2 - Elon Musk Twitter cerven 2019 02Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě - 3 - Elon Musk Twitter cerven 2019 03Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě - 4 - Elon Musk Twitter cerven 2019 04Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě - 5 - Elon Musk Twitter cerven 2019 05Elon Musk oznámil, že smazal účet na Twitteru, je 67. nejsledovanějším na světě - 6 - Elon Musk Twitter cerven 2019 06
Poslední aktivity Elona Muska jen poukazují na jeho skutečný charakter. Fanoušci však evidentně nedokážou vidět věci v širších souvislostech

Zdroje: Elon Musk@Twitter, Theceomagazine.com

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše