Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz

Také novou F12tdf, získá jen člověk, který Italům zaplatí nejvíce. Někteří zákazníci už to snášet nechtějí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz

22.10.2015 | Marek Bednář | 31 příspěvků

Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Také novou F12tdf, získá jen člověk, který Italům zaplatí nejvíce. Někteří zákazníci už to snášet nechtějí.

V případě aut z různých limitovaných edic by mělo platit, že „kdo dřív přijde, ten dřív bere”. Jenže v případě Ferrari za di Montezemolovy éry platilo spíše „bere jen ten, kdo zaplatí nejvíc”. Ani závazně objednané auto a složená záloha neznamenala, že např. model 458 Speciale skutečně také dostanete - přednost měli ti, kteří si na své auto objednali co nejvíc příplatků, které mohou dosahovat až neuvěřitelných cen.

Tyto praktiky, spolu s omezením produkce na 7 tisíc aut ročně, ovšem fungovaly takovým způsobem, že Ferrari bylo mimořádně ziskové. Některým zákazníkům se to nelíbilo, ale většina jich byla ochotna zaplatit cokoliv, aby své nové a něčím výjimečné Ferrari dostali. Tyhle způsoby měly s di Montezemolovým odchodem pomalu skončit, ale není tomu tak.

U nového Ferrari F12tdf se stejný přístup objevuje znovu, jak uvádí Dhiaa Al-Essa, syn arabského miliardáře a zákazník značky. Měl zájem o tento stroj, který je produkcí limitován na 799 kusů, ovšem u Ferrari mu jej odmítli prodat, že prý je vyprodáno. Jeho situace ale není beznadějná, prý stačí zaplatit 50 tisíc Eur (1,3 milionu korun) navíc a získá vůz té či oné osoby, která je jinak v pořadí před ním.

To je stále stejný mechanismus a je pochopitelně otázkou, jestli taková jiná osoba vůbec existuje. Ferrari se prostě může jen snažit dostat maximum peněz ze zákazníků, pro které podobné částky neznamenají mnoho a Al-Essa si to očividně myslí.

„Vědí, že můžete zaplatit víc,” píše Al-Essa na svém facebookovém profilu s tím, že připlatit sice může, ale kolikrát ještě to bude třeba? Údajně značka Ferrari využívá fiktivních poptávek jiných ve svůj finanční prospěch. A podobné to prý bylo s modelem LaFerrari. Al-Essa, jinak fanoušek Ferrari, ze znechucení místo F12tdf objednal Lamborghini Aventador SV a McLaren 675 LT Spider a žádné Ferrari už nechce. Brzy mu prý dorazí 488 GTB, ale hned jej prodá a zůstane věrný Lamborghini a McLarenu - tyto značky prý s prodejem svých aut takové drahoty nedělají a nechovají se, jako by jejich stroje byly těmi jedinými na světě.

„Ferrari toho nenechá, když se zákazníci podřídí,” pokračuje Al-Essa. Ovšem aby se něco změnilo, museli by skoro všichni odmítnout přistoupit na tyto podmínky, což je krajně nepravděpodobné. A odboj jedinců, jako je Al-Essa, bude v prvé řadě znamenat jen to, že v jeho garáži nebude F12tdf stát. Přesto není zbytečný a nejen proto, že může strhnout další potenciální zákazníky. Už samotná medializace tohoto případu nebude Ferrari příjemná, zvláště teď, když se jeho akcie obchodují na burze...


Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 1 - ferrari F12tdf oficialni 01Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 2 - ferrari F12tdf oficialni 02Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 3 - ferrari F12tdf oficialni 03Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 4 - ferrari F12tdf oficialni 04Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 5 - ferrari F12tdf oficialni 05Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 6 - ferrari F12tdf oficialni 06Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 7 - ferrari F12tdf oficialni 07Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 8 - ferrari F12tdf oficialni 08Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 9 - ferrari F12tdf oficialni 09Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 10 - ferrari F12tdf oficialni 10Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 11 - ferrari F12tdf oficialni 11Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 12 - ferrari F12tdf oficialni 12Ferrari ztratilo zákazníka. Už nechtěl dokola připlácet, aby dostal limitovaný vůz - 13 - ferrari F12tdf oficialni 13
Automobilce Ferrari se moc nechce normálně prodávat speciální modely (na snímcích F12tdf)

Zdroj: Dhiaa Al-Essa@Facebook přes Autoblog.nl

Marek Bednář

Diskuze 31 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše