Formule 1? Nuda, zajímavější je MotoGP, říká překvapivě Niki Lauda

Trojnásobný mistr světa má problém se stávajícími monoposty, které jsou snadné na řízení. Na praní Valentina Rossiho s motorkou se prý dívá lépe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Formule 1? Nuda, zajímavější je MotoGP, říká překvapivě Niki Lauda

18.8.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Formule 1? Nuda, zajímavější je MotoGP, říká překvapivě Niki Lauda

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Trojnásobný mistr světa má problém se stávajícími monoposty, které jsou snadné na řízení. Na praní Valentina Rossiho s motorkou se prý dívá lépe.

Stav, ve kterém se aktuálně nachází Formule 1, není zrovna povzbudivý Bývalé královské motoristické disciplíně ubývají fanoušci po celém světě, za čímž stojí nejen nezáživný zvuk monopostů, ale do značné míry i nuda na trati (ano, Velká cena Maďarska byla zajímavá, nicméně jeden závod šampionát nedělá). Kromě toho tu až příliš často máme dohru mnohých „incidentů“ až po samotných Grand Prix, což pak působí dojmem, že se finální pořadí určuje až u zeleného stolu.

Od příštích sezón se sice můžeme těšit na mnohé změny, všespásné nicméně nebudou a politikaření s nimi z Formule 1 jistě nezmizí. Není tedy divu, že podle takového Niki Laudy jsou momentálně zábavnější na pohled závody MotoGP. Jeho slova sice neznamenají, že by si trojnásobný mistr světa raději zvolil souboj Valentina Rossiho, Marca Marqueze či Jorge Lorenza než duel Nico Rosberga a Lewise Hamiltona, přesto jde o překvapivé prohlášení.

„Závodní motorky je mnohem zajímavější sledovat, protože vidíte, jak jezdci se svými stroji bojují. Ve Formuli 1 jde o pravý opak. Auta nejsou příliš náročná na řízení, dokonce po trati ani nekloužou,“ dodává nevýkonný šéf týmu Mercedes AMG Petronas F1. S tím jen souhlasí třeba takový Jenson Button, podle kterého jsou aktuální monoposty příliš pomalé. Chystané změny jsou tedy určitě nutné.

Bez zajímavosti není ani to, že Lauda svá slova pronesl při uplynulé Velké ceně České republiky v Brně, kde dále řekl: „Motocyklové závody jsou nejvíce neuvěřitelnými závody, které dnes můžete vidět. Je to neuvěřitelné, 350 km/h i více a dívat se, jak motocykly ovládají. Je těžké vyrovnat se v tomto směru motocyklovému závodění a ukazuje to, proč znovu pracujeme na tom, aby auta bylo náročnější řídit.”

Jak jsme ovšem naznačili výše, ani po zavedení zmiňovaných změn se nejspíše do F1 nevrátí napětí, které panovalo za Laudových časů, kdy především za deště bylo náročné vůbec Formule udržet na trati. Za každý krok směrem k lepšímu bychom ale měli být vděčni, koneckonců plány Bernieho Ecclestona naznačují, že může být ještě hůře. Principál F1 má totiž čich hlavně na peníze a ty nyní zřejmě snáze přinesou ropní šejkové než znovu získaná přízeň publika...


Formule 1? Nuda, zajímavější je MotoGP, říká překvapivě Niki Lauda - 1 - Niki Lauda MotoGP 01Formule 1? Nuda, zajímavější je MotoGP, říká překvapivě Niki Lauda - 2 - Niki Lauda MotoGP 02Formule 1? Nuda, zajímavější je MotoGP, říká překvapivě Niki Lauda - 3 - Niki Lauda MotoGP 03
Šampionát MotoGP je aktuálně dle Nikiho Laudy zábavnější podívaná než Formule 1. S tím se nedá nesouhlasit

Zdroje: El Mundo Deportivo přes MotoGP

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše