Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto

V minulosti už osvědčil svůj talent, když dokázal vrátit na silnici prakticky jakkoli zdemolovaný vůz. Totálně zničené Lamborghini je ale i pro Arthura Tussika nepochybně nová výzva.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto

21.5.2019 | Mirek Mazal

Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V minulosti už osvědčil svůj talent, když dokázal vrátit na silnici prakticky jakkoli zdemolovaný vůz. Totálně zničené Lamborghini je ale i pro Arthura Tussika nepochybně nová výzva.

S ruským automechanikem jménem Arthur Tussik se nesetkáváme poprvé, pozornost jsme mu věnovali už několikrát. Pravidelně jsme nevěřícně sledovali divoké opravy totálně zdevastovaných aut, ze kterých svérázný mechanik dokáže udělat s minimálními náklady vůz schopný dalšího provozu. Na trochu pochybném živobytí si vybudoval dost úspěšnou kariéru nejen jako automechanik, ale i jako hvězda svých vlastích videí. Musíme poněkolikáté zopakovat, že nejsme příznivci skládání jednoho pojízdného vozu ze třech zdemolovaných, přesto, nebo i právě proto je dobré vidět, co vše je možné. A poslední Tussikova práce to ukazuje velmi názorně.

Rus se pustil do zatím nejambicióznějšího projektu svého života - vrátit zpět do provozu totálně zničený supersport. Výzvou se konkrétně stalo odepsané Lamborghini Gallardo, jež po nezvládnutém sešlápnutí plynu skončilo poválené v příkopu. Černý supersport dostal zásah ze všech stran, hlavně zadní pravá část vypadá zralá do šrotu. Opak je ale podle Tussika pravdou.

Prvním úkolem znovuzrození Gallarda se stalo kompletní odstrojení základních dílů včetně motoru. Skalpované Lamborghini putovalo na rovnací stolici, kde Tussik pomocí hydrauliky dokázal vrátit nosné konstrukce do zdánlivě dokonalé podoby. Napínání silných řetězů zachycených za nosníky mělo ovšem daleko k čisté práci.

Rovnání řetězem doprovázely komplikace, protože Gallardo má hliníkový rám. Některé nabourané části nebylo možné silou vrátit do původní podoby a místo narovnání díly praskly. Tussik byl připraven, rozlomené části prostě uřezal, složitě navařil nové a mohl opět zapojit rovnací stolici. Jízdní vlastnosti auta s takto amatérsky opravené kostrou budou pravděpodobně vzdálené těm původním a další kolizi s ním bychom nikomu nepřáli.

Práce okolo korekce pokřivených nosníků zabrala více času, než Tussik očekával. Zveřejnil proto jen část přestavby, i tak je ale zjevné, čeho je schopen. Ruská oprava jasně ukazuje, že snad ani neexistuje neopravitelný automobil, pokud je po ruce bruska, kladivo, svářečka a karosářská stolice. A šikovné ruce, které Arthur Tussik nepochybně má. Měl by je ale podle nás používat trochu méně kontroverzním způsobem - nic proti opravě poškozených aut, v určité chvíli je ale skutečně lepší nechat je už navždy spočinout.


Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 1 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 01Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 2 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 02Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 3 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 03Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 4 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 04Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 5 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 05Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 6 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 06Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 7 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 07Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 8 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 08Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 9 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 09Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 10 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 10Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 11 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 11Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 12 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 12Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 13 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 13Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 14 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 14Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 15 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 15Šikovný Rus levně předělává totálně zničené Lamborghini na zánovní auto - 16 - Lamborghini Gallardo oprava na stolici 16
Teoreticky neopravitelné Lamborghini začal prakticky opravovat ruský automechanik. Dohromady ho zjevně dá, ale za jakou cenu?

Zdroj: Arthur Tussik@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše