Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej

Snad nikdy jindy se pojízdné bydlení nezdálo být tak atraktivní jako nyní, mnohým ale představa bydlení v obyčejném karavanu bude proti mysli. Upravená Scania R480 je jiný šálek kávy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej

26.5.2020 | Petr Prokopec

Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Snad nikdy jindy se pojízdné bydlení nezdálo být tak atraktivní jako nyní, mnohým ale představa bydlení v obyčejném karavanu bude proti mysli. Upravená Scania R480 je jiný šálek kávy.

Obytné vozy všeho druhu se v poslední době staly nebývale oblíbeným tématem. V době koronavirových restrikcí totiž představovaly jeden z mála způsobů, jak cestovat alespoň po České republice déle než jeden den. Momentálně ovšem přichází rozvolňování všemožných zákazů a příkazů, načež je otázkou, zda náhle nabitá popularita tzv. motorhomů bude pokračovat. Protože se ale říkává, že svět už nikdy nebude jako dříve, vyloučit to rozhodně nelze.

Pokud se tedy obáváte druhé, třetí či třeba dvacáté koronavirové vlny a již rozhodně nehodláte zůstat uvězněni mezi čtyřmi stěnami svého domu či bytu, pak tu pro vás máme zajímavý tip. I když se dá předpokládat, že jeho pořízení vás bude stát daleko větší sumu než hezký byt ve velkém městě. Řeč totiž dnes bude o Scanii R480, jenž původně byla šestikolovým tahačem. Došlo však na konverzi na obytný vůz pot taktovkou interiérového designéra, který popustil uzdu luxusu.

Suma sumárum tu tedy máme spíše pětihvězdičkový hotel na kolečkách, který nemusí posloužit pouze vám, ale i vašim přátelům. S nástavbou totiž dorazily hned tři ložnice, z nichž jedna separátní je určena dospělé posádce a druhá dětské. I proto v ní nechybí třeba herní konzole Playstation, stejně jako rozměrná televize. Třetí ložnici s výklopnou postelí pak skrývá kabina, a jakkoliv se jedná o originální řešení pro řidiče kamionu, došlo alespoň k jejímu přečalounění, aby odpovídala zbytku interiéru.

Pro celou posádku je pak sice k dispozici pouze jedna koupelna, nicméně po vstupu do ní skutečně budete mít pocit, že jste se ocitli spíše v hotelu než v kamionu. Zdi totiž zdobí umělý kámen, samotná sprcha je pak nadmíru prostorná a rozhodně kvůli ní není třeba kupříkladu zasouvat kuchyňskou desku. To jistě oceníte nejen při očistě, ale rovněž při přípravě pokrmů, neboť stávající pracovní plocha je malá a spíše vede k návštěvám restaurace.

Nicméně tak jako tak lze počítat se 185litrovou ledničkou s mrazákem, čtyřmístnou indukční varnou deskou nebo zásobníkem na 750 litrů pitné vody. Ta je ohřívána dieselovým generátorem, jenž se stará také o vytápěnou podlahu. Kromě toho nechybí ani 420litrová nádrž na užitkovou vodu a 200litrový septik, díky kterému neodstavíte záchod z provozu ani po žaludečních potížích celé rodiny.

Opomenout nesmíme ani přítomnost garáže, jakkoliv ta nepobere skutečná auta, ale spíše motorky či jízdní kola. Kromě toho se do ní vešel ještě pracovní stůl a malá chladnička, nazývat bychom jí tedy měli spíše dílnou či komorou. I proto, že zde nechybí ani kompresor na dofukování pneumatik či pračka a sušička.

Dodat už jen můžeme, že nástavba počítá s hliníkovým skeletem a hydraulickým systémem, jenž se stará o vysunutí bočních „kapes“ navyšujících životní prostor. Pokud se tedy pro tento obytný vůz rozhodnete, nic vám chybět nebude. Tedy až na sumu, kterou za vůz budete muset zaplatit. O jakou částku se jedná, vám sdělí nabízející firma VAEX z Nizozemska, očekávejme ale vysoké jednotky milionů korun.


Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 1 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 01Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 2 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 02Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 3 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 03Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 4 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 04Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 5 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 05Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 6 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 06Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 7 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 07Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 8 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 08Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 9 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 09Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 10 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 10Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 11 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 11
Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 12 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 12Designér předělal vysloužilý náklaďák od Scanie na luxusní palác na kolech, teď je na prodej - 13 - Scania R480 mobilhome 2020 na prodej 13
V tomto luxusním obytném voze asi již nikdo nepozná původní tahač Scania R480. Je tak evidentní, že autor z řad interiérových designérů odvedl opravdu dobrou práci

Zdroj: VAEX The Truck Traders@Facebook

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše