Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Jak je na tom v tuto chvíli Michael Schumacher? A je opravdu v USA?
8.8.2018 | Petr Prokopec
Stav Michaela Schumachera je jedním z nejpřísněji střežených tajemství a ani nejnovější rozhovor s šéfem FIA na tom nic nezměnil. Pár informací z něj ale nepřímo přece jen vyplynulo.
Již více než čtyři roky uplynuly od nehody Michaela Schumachera. Ten se ošklivě zranil na lyžích na konci prosince 2013 a záhy upadl do kómatu. Z nemocnice byl samozřejmě již dávno propuštěn, nicméně po jeho převozu do domácího ošetřování se rodina obehnala mlčením, stejně jako je neproniknutelnou bariérou obklopena švýcarská vila, ve které závodník se svými blízkými pobývá. Tedy alespoň se zdá, že je právě zde.
Poslední informace přitom naznačovaly, že Schumacher byl převezen do Spojených států na speciální kliniku kvůli léčbě mozku. Pravděpodobně se to skutečně stalo, alespoň někdejší týmový šéf Jean Todt to v prosinci jasně naznačil. Při galavečeru, kdy byl jezdec uveden do Síně slávy mezinárodní automobilové federace, totiž přiznal, že Schumiho manželka zrovna pobývá ve Státech.
Jak jsme přitom zmiňovali již dříve, ona akce byla nemalou událostí. A bylo proto jisté, že Corinna si ji nechala ujít jen z opravdu závažného důvodu. Že jím přitom byla zahraniční léčba jejího manžela, je pomalu jistota. Nyní se ovšem zdá, že o této etapě Schumacherovy léčby můžeme hovořit v minulém čase. Naznačil to znovu Todt, který se nechal vyzpovídat argentinským listem La Nacion. A tomu potvrdil, že je jedním z vyvolených, kteří Schumachera mohou pravidelně navštěvovat u něj doma.
„Je obklopen rodinou a láskou. Cítím se být požehnán, když jej mohu často navštěvovat, ale jeho zdraví je jeho soukromou záležitostí a myslím, že je čas, abychom nechali Michaela žít život v klidu a míru,“ uvedl nově Todt. Zároveň v dotazu na možné zlepšení zdravotního stavu znovu zopakoval, že bychom Schumiho měli nechat být na pokojic. Tím přitom dané téma považoval za uzavřené, byť to nebyla jeho poslední zmínka o německém závodníkovi.
Todt se překvapivě rozpovídal také o Velké ceně Rakouska z roku 2002, která svého času rozpoutala nemalou kontroverzi. Závod totiž vedl Rubens Barichello, tým mu však přikázal, aby svou pozici přepustil právě Schumacherovi. Do toho se brazilskému jezdci rozhodně nechtělo, nakonec se však podvolil. Vše ale udělal nadmíru viditelně, aby si svět týmové režie všiml. Ta rozhodně nebyla férová, nicméně dle Todta bylo vše předem jasně dané.
„V týmu jsme vždy měli závazky mezi různými stranami: piloty, techniky i manažery. Před každým závodem jsme se sešli, abychom probrali strategii. Čekali jsme do posledního pit stopu, abychom věděli, jak na tom budou, ale rozhodnutí bylo jasné. Nicméně Barichello na to zapomněl. Nerespektoval, co bylo domluveno. Musel jsem mu proto skrze rádio připomenout závazky, na které přistoupil. Co se stalo poté, už nemám na triku já, ale novináři.“
Zpět ale k zdravotnímu stavu Michaela Schumachera, který dále zůstává nejasný nad to, že Schumi je naživu - jestli je schopen jakékoli aktivity, není zřejmé. Z Todtových odpovědí je ale pro nás podstatné slovo „často“, díky kterému je naznačeno, že závodník je opravdu zpátky ve Švýcarsku. Kdyby totiž pobýval ve Státech, stěží by jej Todt navštěvovat tak frekventovaně, nemluvě o tom, že v USA by nemohl být pravidelně obklopen rodinou. Jak dále šéf FIA zmínil, v jeho uzdravení věří. Nezbývá nám proto nic jiného než rovněž doufat, že Michaela ještě někdy uvidíme, nebo se alespoň dozvíme více o tom, jak mu přesně je. Zatím musíme vzít zavděk každou podobnou zmínkou - lidí, kteří k němu mohou, je v celém světě naprosté minimum...



Jean Todt býval Schumacherovým šéfem ve Ferrari. Nyní jej může často navštěvovat, čímž naznačil jeho pobyt ve Švýcarsku
Zdroj: La Nacion
Bleskovky
Automobilka začala jako vánoční ozdobu prodávat model auta, které zařízla před začátkem výroby
před 5 hodinami
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
16.12.2025
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
14.12.2025
Nejnovější články
Číňané, kterým spadlo auto ze schodů při snaze napodobit Land Rover, se teď chtějí zkusit neztrapnit v Le Mans
před hodinou
Šéf Jaguaru zkusil obhájit, co s firmou provádí, zjevně pořád nechápe
před 3 hodinami
Ford dostal peníze, aby postavil továrny na baterky pro elektromobily. Teď se mu vše hroutí a musí je vracet
před 4 hodinami
Automobilka začala jako vánoční ozdobu prodávat model auta, které zařízla před začátkem výroby
před 5 hodinami
Tuzexový sen Čechoslováků jde koupit jako dodnes nejeté auto u oficiálního dealera, lepší stroj času abyste pohledali
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- Škoda Auto obecně 12.18. 14:06 - mattonecz
- Rychlodotazy 12.18. 11:31 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 12.18. 10:13 - spooon
- Za kolik jezdíte s benzínem? 12.18. 09:30 - mattonecz
- whitelist & blacklist 12.17. 23:01 - petr_riha
- Detektory policejních radarů 12.17. 20:14 - Snowman000
- Střešní box do T drážky 12.17. 18:45 - Kubka Palma
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 12.17. 12:17 - pavproch
