James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu

Kapitán Šnek tentokrát nesáhl po novém Ferrari, Porsche či Rolls-Roycu. Místo toho se stal jedním ze 400 šťastlivců, kteří budou sedlat 212 koní a 250 Nm nejostřejšího japonského mini současnosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu

15.11.2018 | Petr Prokopec

James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kapitán Šnek tentokrát nesáhl po novém Ferrari, Porsche či Rolls-Roycu. Místo toho se stal jedním ze 400 šťastlivců, kteří budou sedlat 212 koní a 250 Nm nejostřejšího japonského mini současnosti.

Možná ještě vzpomínáte na období, kdy se čile spekulovalo o tom, kam zamíří Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Tito tři mušketýři totiž neprodloužili smlouvu s BBC, což de facto znamenalo konec zlaté éry Top Gearu. Pod vedením Chrise Evanse sledovanost klesala opravdu razantně, výrazně pak sílily jen kritické hlasy. Ukázalo se totiž, že klíčovým prvkem nebyla drahá auta, špičková kamera nebo excelentní grafici ve studiu. Prim totiž v nejslavnějším motoristickém pořadu světa vždy hráli oni tři moderátoři.

Tato skutečnost byla nad slunce jasná všem na počátku června 2016, kdy Clarkson a spol. poslali na YouTube krátké video se skládáním krabice. Auto se v něm neobjevilo jediné, stejně jako byly veškeré záběry natočeny prakticky v jediné místnosti. A o někdejší vizuální působivosti jsme si mohli nechat pouze zdát. Jenže to vlastně nikomu nevadilo - po pouhých třech týdnech tak mělo video již téměř 1,5 milionu zhlédnutí. Dnes, tedy po dvou letech, jsme pak sice jen o tři sta tisíc „zářezů“ výše, i tak je však vidět, že hlavně Jezzova nešikovnost táhne.

Proč tuto historku ale vůbec zmiňujeme? Důvod je prostý - James May se rozhodl s krabicovými snímky pokračovat. Tentokrát však nejde o skládání, nýbrž rozbalování. Kapitán Šnek se totiž stal jedním z pouhých 400 majitelů Toyoty Yaris GRMN. A japonská automobilka mu jej doručila v tom největším boxu, jaký kdy viděl. Jak totiž podotkl, ona krabice „je větší než krabice na mrazák, kterou si moje máma a táta pořídili, když mi bylo šest a kterou jsem proměnil v zahradní pevnost. Škoda jen, že poté začalo pršet.“

James si přitom rozbalování nového přírůstku do své sbírky více než užívá, což lze pochopit. Pravda, nejde sice o limitované Ferrari či jiný podobný supersport, nicméně i tak má prcek ze země vycházejícího slunce co nabídnout. Toyota se totiž v jeho případě rozhodla pro upsizing a pod kapotu napěchovala kompresorem přeplňovanou jedna-osmu, jíž běžně dodává Lotusu. Yaris tak má k dispozici 212 koní a 250 Nm, se kterými zvládne stovku za 6,2 sekundy. Nejvyšší rychlost pak činí 230 km/h.

Poté, co přitom May vybalí vůz z obří krabice a sundá kartóny také ze sedadel či volantu, vrhne se na uživatelský manuál. Nepřekvapivě s nemalým despektem, což je dáno dobou. Dnes je totiž třeba kvůli hrozbám žalob varovat zákazníky před čímkoliv - třeba i před tím, že pokud nebudou správně užívat bezpečnostní pásy, vůz je může zabít. Zajímavé přitom je, že toto upozornění tu není kvůli Američanům, ale kvůli Evropanům, do Států se totiž Yaris GRMN nepodívá.

Více vás ale již nebudeme slovem zdržovat, místo toho necháme Jamese, aby se předvedl v plné kráse. Užít si jej přitom budete moci opravdu dosyta, neboť rozbalování kartonové krabice či odtrhávání ochranné fólie z čelního okna totiž zabere většinu času ze 17minutového videa. Posledních pár minut je pak věnováno oněm uživatelským manuálům, které lid varují třebas i před tím, že nemají pít náplň baterií. Což by nikdo normálně nedělal - i když po tomto to možná i zkusí.


James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 1 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 01James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 2 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 02James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 3 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 03James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 4 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 04James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 5 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 05James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 6 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 06James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 7 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 07James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 8 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 08James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 9 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 09James May před kamerou rozbalil své nové auto. Jde prý o nejlepší video na netu - 10 - James May Toyota Yaris GRMN 2018 videoscreen 10
James May si vybalování Toyoty Yaris GRMN opravdu užil. O snímku s ním říká, že jde o nejlepší video na internetu

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.