Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji

Letadlo, které na palubě nabízí pokoj, v němž je možné přespat, o tom už jsme slyšeli. Ale hotelový pokoj, ve kterém je možné létat, navíc i skoro skutečně? To asi nabízí jen v Japonsku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji

22.7.2019 | Mirek Mazal

Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Letadlo, které na palubě nabízí pokoj, v němž je možné přespat, o tom už jsme slyšeli. Ale hotelový pokoj, ve kterém je možné létat, navíc i skoro skutečně? To asi nabízí jen v Japonsku.

Tokijská městská čtvrť Óta je domovem nejvytíženějšího mezinárodního letiště v Japonsku. Civilní dopravní uzel Haneda je postavený na poloostrově, kam se vešly čtyři ranveje i se zázemím pro nepřetržitou obsluhu letového provozu. Terminály jsou doplněné o hotelový komplex pokojů nabízející maximální pohodlí.

Tříhvězdičkové ubytování pod názvem Haneda Excel Hotel Tokyo se nově vyznamenalo v příznivců o létání. Novinkou jsou stylové pokoje se skutečnou kabinou letadla. Nabízet luxusní spaní v letadle není nic až tak mimořádného, ale postavit kokpit se všemi tlačítky přímo v hotelovém pokoji, to jsme ještě neviděli. Apartmán na přání zdobí dvě pilotní sedadla a kompletní osazení ovladačů Boeingu 737-800 i s promítaným výhledem do nebes.

Kabina ozářená sadou digitálních obrazovek není jen věrnou kopií dopravního letounu, ale také plnohodnotným letovým simulátorem. Lidé si mohou pronajmout pokoj a zažít pocity skutečných pilotů. Hotelové služby pokročily k nabídce instruktorských kurzů přímo u postele. Hodina a půl školení létání s dozorem vyjde na 275 USD (6 258 Kč), celý pokoj bez odborného vedení stojí 232 USD (5 279 Kč) za jednu noc. Levnější varianta je spojena se zákazem samostatného používání simulátoru, který může zapnout jen obsluha.

Berte to jako alternativu k hotelům pro automobilové fajnšmekry, které jsou alespoň o trochu obvyklejší. Na druhou stranu, o hotelu s plnohodnotným simulátorem jízdy autem též nevíme, zvláště pak o takovém, kde byste si mohli zaplatit i za kurs řízení...


Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 1 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 01Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 2 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 02Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 3 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 03Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 4 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 04Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 5 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 05Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 6 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 06Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 7 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 07Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 8 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 08Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 9 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 09Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 10 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 10Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 11 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 11Japonci postavili hotel s letadlem přímo v pokoji - 12 - Hotelovy pokoj s leteckym simulatorem foto 12
Spát ve svém pokoji soukromého letadla je už asi okoukané, Japonci otočili hru postavili soukromé letadlo do hotelového pokoje

Zdroj: Auto.Mail.ru

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše