Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který

V obou případech jde o kontroverzní osobnosti, které se nebojí překrucovat realitu ve svůj vlastní prospěch. Je tak skutečně otázkou, kdo mluví pravdu, když každý o té samé věci tvrdí pravý opak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který

8.9.2019 | Petr Miler

Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V obou případech jde o kontroverzní osobnosti, které se nebojí překrucovat realitu ve svůj vlastní prospěch. Je tak skutečně otázkou, kdo mluví pravdu, když každý o té samé věci tvrdí pravý opak.

Alexander Lukašenko drží ve svých otěžích moc nad Běloruskem od první chvíle, kdy se po rozpadu Sovětského svazu stalo samostatnou zemí. Bohužel to není tím, že je tak populární, je spíše tak despotický, a tak se pro něj vžilo označení „poslední diktátor Evropy”. Právě tento muž se pravidelně dostává do řečí i ve světě aut, mimo jiné proto, že od roku 2017 používá Teslu Model S.

To je na diktátora celkem neobvyklá volba, a tak není divu, že při zahájení letošního školního roku po návštěvě jedné z běloruských škol přišla řeč i na to, jak se k ní vlastně dostal. Před zraky televizních kamer tehdy řekl: „Mám elektrické auto, Teslu. Někdy ji zkouším. Musk mi ji dal jako dárek,“ můžete dodnes vidět jej konstatovat na přiloženém záznamu vysílání běloruské STV.

Tato slova pochopitelně vzbudila pozdvižení. Někteří se v reakci na ně velmi divili, že americký byznysmen něco daruje běloruskému diktátorovi, který je samotnými Spojenými státy potírán za potlačování lidských práv. Jiní ale připomínali, že sám Musk je despota svého druhu a takoví lidé si obvykle rozumí bez ohledu na smýšlení o jiných věcech. Mají nezřídka pocit, že jim masy schopné něco ovlivnit spíše překáží v realizaci jejich geniálních plánů.

Chvíli se tedy spekulovalo o tom, jaká je vlastně pravda, až se jeden z překvapených Bělorusů zeptal šéfa Tesly jak jinak než na Twitteru: „Daroval jste auto běloruskému prezidentovi Alexanderu Lukašenkovi?” zněl dotaz. A Musk jako většinou stroze odpověděl: „Hm, ne.”

Elon Musk tedy Lukašenkovo tvrzení popírá, realita ale zůstává nejasná. Jak jsme zmínili, Lukašenkův despotismus může být Muskovi blízký a rozhodně mu bude blízký jeho zápal pro elektrická auta. Je ovšem jasné, že darovat vůz někomu takovému je obecně problematické, takže i kdyby to byla pravda, Musk to nemůže přiznat. Nakonec je znám jako člověk, který se nebojí překroutit fakta ve svůj prospěch.

Tím samým je ale znám i Lukašenko, kterému se pro změnu nemusí hodit do krámu, že si Teslu koupil, ať už ze svých nebo veřejných peněz. A naopak bude „jeho lidu” znít hezky, že jej podporuje americký vizionář. Na čí straně spatřujete pravdu, musíte říci sami, objektivní důkaz o tom či onom zřejmě nikdo nevytáhne a neříkat vše se hodí oběma stranám. Jeden z velkých mužů tu na každý pád rozhodně lže - otázkou ovšem je, který...


Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 1 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 01Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 2 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 02Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 3 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 03Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 4 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 04Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 5 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 05Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 6 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 06Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 7 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 07Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 8 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 08Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 9 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 09Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 10 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 10Jeden ze dvou velkých mužů svého druhu nám lže, nikdo ale nedokáže říci, který - 11 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 11
Alexandr Lukašenko tvrdí, že tuhle Teslu Model S dostal daem přímo od Elona Muska, sám Musk to popírá

Zdroje: Elon Musk@Twitter, Обсудим Новости!@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše