Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá

Ne snad, že by mu ji někdo vyčítal, v rámci aut, která si pořídil sám či za peníze daňových poplatníků, je jedním ze skromnějších vozů. Přesto bylo otázkou, kde běloruský „prezident” tento vůz vzal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá

4.9.2019 | Mirek Mazal

Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ne snad, že by mu ji někdo vyčítal, v rámci aut, která si pořídil sám či za peníze daňových poplatníků, je jedním ze skromnějších vozů. Přesto bylo otázkou, kde běloruský „prezident” tento vůz vzal.

Říká si prezident, demokratičnosti svého už pátého zvolení do čela nezávislého Běloruska ale nevěří už ani on sám. Rozhodně mu pak nevěří zbytek vyspělého světa, který od roku 2006 opakovaně uvaluje na Alexandera Lukašenka a jeho nohsledy sankce kvůli porušování lidských práv v zemi. Dnes je označován za posledního diktátora Evropy a podle toho se také chová.

Jeho pozici odpovídají i jeho auta, která jsou všechno, jen ne skromná. Přesto v mnoha ohledech překvapilo, když se Lukašenko v roce 2017 ukázal po v Tesle Model S ve verzi P100D. Hlava státu byla tehdy prý mile překvapena kvalitou tichého sedanu o výkonu až 451 kW (613 koní) a točivém momentu 980 Nm, proto nařídil domácím vývojářům usilovat o dosažení vlastního vývoje podobně schopné „kosmické lodi“, jak vůz nazval sám diktátor. Všichni předpokládali, že si ji koupil, ať už za číkoli peníze, realita je ale jiná.

Nekompromisní vůdce země se při začátku školního roku rozpovídal právě o původu zkušebního elektromobilu a odhalil, že za něj nedal ani jeden běloruský rubl. Podle vyjádření Lukašenka mu vůz daroval osobně Elon Musk. „Mám elektrické auto, Teslu. Někdy ji zkouším. Musk mi ji dal jako dárek. Vlastním také elektrický motocykl, který již vyrobil závod v Minsku,“ citovaly noviny rozhovor neodvolatelného prezidenta s nastupujícími školáky.

Mohlo by se zdát, že Lukašenko má k elektrickým dopravním prostředkům blízko, poslední nákupy za peníze daňových poplatníků občanů ale napovídají, že elektrická revoluce se v Bělorusku nekoná. Snaha byla, ale Lukašenko loni dal přednost investicím do nových obrněných aut Dajiang CS/VN3 z Číny a pro sebe si nechal nadělit reprezentativní Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard.


Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 1 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 01Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 2 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 02Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 3 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 03Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 4 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 04Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 5 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 05Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 6 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 06Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 7 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 07Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 8 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 08Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 9 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 09Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 10 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 10Poslední diktátor Evropy přiznal, jak se dostal k Tesle Model S, kterou používá - 11 - Alexandr Lukasenko ma Teslu od Muska 11
Alexandr Lukašenko před dvěma lety ukázal svou Teslu Model S a svým nohsledům nařídil intenzivní vývoj podobného vozu. Nyní už se ví, kde auto vzal, dostal ho přímo od Elona Muska

Zdroj: Belsat

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše