Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie

(+ video) Tohle je poslední Audi S8, které jste mohli mít s manuálním řazením. Je luxusní i sportovní a ceny dobrých kusů jsou dneska docela nízko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie

7.8.2016 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Tohle je poslední Audi S8, které jste mohli mít s manuálním řazením. Je luxusní i sportovní a ceny dobrých kusů jsou dneska docela nízko.

Některý automobilový nadšenec fandí sportovním vozům, jiný zase vyhledává luxus. A spousta fanoušků motorismu a zákazníků obecně chce obojí najednou. Proto tu jsou auta jako Mercedesy AMG, BMW M nebo Audi S a RS. Pokud patříte k těmhle lidem, ale auta z různých důvodů hledáte spíše na trhu ojetin, máme pro vás tip na zajímavou možnost, jak se dostat k vrcholnému luxusu za rozumnou cenu. A zároveň s ním dostanete i něco, co už vám dnes žádný podobný vůz nenabídne.

Tou možností je Audi S8 generace D2. Celá tato generace A8 byla vyvíjena s cílem být nejlehčí z konkurence a je tedy kompletně celá hliníková. Už civilní varianty byly nabízeny např. s dvouzónovou klimatizací, která v roce 1994, kdy toto auto přišlo na svět, nebyla vůbec běžná. Později se přidaly např. hlavové airbagy. Věci jako elektrické ovládání a vyhřívání sedaček bereme za samozřejmost.

Varianta S8 se objevila v Evropě v roce 1996 a dostala v základu pohon všech kol a vylepšenou verzi 4,2l osmiválce ze standardní nabídky. Ten tehdy dával 340 koní a 420 Nm před faceliftem, 360 koní a 430 Nm po faceliftu. Co je ale podstatné, je, že v Evropě byla v S8 šestistupňová manuální převodovka ve standardní výbavě. Většina trhů mimo Evropu dostala vylepšený pětistupňový automat od ZF a manuál jste si tam objednat nemohli. Do žádné další S8 už standardně pořídit nešel.

Kromě toho je samozřejmostí kožený interiér, již zmíněná dvouzónová klimatizace, navigace nebo vyhřívání i zadních vnějších sedaček. Jsou tu parkovací senzory vpředu i vzadu, elektrická roleta zadního okna nebo ESP. Zkrátka, chcete-li vozit rodinu ve vrcholném komfortu za málo peněz, tohle může být dobrá volba. A pochopitelně, jsou tu příjemné filmové konotace - honičky z filmu Ronin (můžete si je připomenout níže) jsou jen částí z nich.

Než ale rozbijete prasátko, je potřeba si uvědomit, že Audi S8, byť staré, je pořád vrchol luxusu téhle německé prémiové značky. A jeho údržba tomu bude odpovídat; rozhodně nepočítejte s opravami cenově srovnatelnými s novou Fabií, můžou být i řádově jinde. Pokud si toho ale spoustu zvládnete udělat sami, nemuselo by to být tak strašné. My pro vás máme tři tipy, kam se podívat - zachovalé S8 s manuálem nejsou taková rarita, ale více než pár jednotek jich po Evropě nenajdete.

První stroj má modročernou barvu a světlý interiér, velmi lákavá to kombinace. Jako nový byl koupen ve Španělsku v roce 2000 a tam je také nyní prodáván, a to za 16 950 Eur (cca 458 tisíc korun). Je z této trojice nejdražší, ale také nejnovější a má už 360 koní. Má nové pneumatiky, kompletně zdokumentovanou servisní historii a před 30 tisíci km měněný rozvodový řemen. Celkový proběh je 136 500 km a inzerát je zde.


Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 1 - audi s8 d2 mod-bez prodej 01Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 2 - audi s8 d2 mod-bez prodej 02Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 3 - audi s8 d2 mod-bez prodej 03Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 4 - audi s8 d2 mod-bez prodej 04Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 5 - audi s8 d2 mod-bez prodej 05Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 6 - audi s8 d2 mod-bez prodej 06Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 7 - audi s8 d2 mod-bez prodej 07Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 8 - audi s8 d2 mod-bez prodej 08Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 9 - audi s8 d2 mod-bez prodej 09Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 10 - audi s8 d2 mod-bez prodej 10Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 11 - audi s8 d2 mod-bez prodej 11Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 12 - audi s8 d2 mod-bez prodej 12Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 13 - audi s8 d2 mod-bez prodej 13
Tohle je zřejě nejzajímavější S8 D2, která je nyní k mání

Druhý vůz je z roku 1997, má za sebou cca 197 tisíc kilometrů a prodávající za něj chce 9 900 Eur, tj. zhruba 268 tisíc korun. Je stříbrný a má černý interiér, což je přeci jen o něco větší nuda než v případě výše. Je po prvním majiteli a také má kompletní servisní historii. Čerstvě má nový olej, svíčky, vzduchový a kabinový filtr a servisem prošla i klimatizace. Inzerát je zde.

Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 14 - audi s8 d2 stri-cer prodej 01Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 15 - audi s8 d2 stri-cer prodej 02Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 16 - audi s8 d2 stri-cer prodej 03Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 17 - audi s8 d2 stri-cer prodej 04Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 18 - audi s8 d2 stri-cer prodej 05Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 19 - audi s8 d2 stri-cer prodej 06Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 20 - audi s8 d2 stri-cer prodej 07Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 21 - audi s8 d2 stri-cer prodej 07aJezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 22 - audi s8 d2 stri-cer prodej 08Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 23 - audi s8 d2 stri-cer prodej 09Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 24 - audi s8 d2 stri-cer prodej 10Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 25 - audi s8 d2 stri-cer prodej 11Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 26 - audi s8 d2 stri-cer prodej 12
Mezi ojetými S8 je tento kousek také velmi hezký, navíc citelně levnější

Třetí a nejlevnější vůz byl vyroben také v roce 1997 a podle dostupných údajů má najeto jen 109 tisíc kilometrů. Byl dovezen z Itálie od druhého majitele a podle prodávajícího má drobné kosmetické vady, což možná odůvodňuje cenu 7 999 Eur, tj. 216 tisíc korun. Na fotkách ale vypadá stále dost slušně. Inzerát je k vidění zde.

Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 27 - audi s8 d2 stri-bez prodej 01Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 28 - audi s8 d2 stri-bez prodej 02Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 29 - audi s8 d2 stri-bez prodej 03Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 30 - audi s8 d2 stri-bez prodej 04Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 31 - audi s8 d2 stri-bez prodej 05
Tady už si velmi dobrým stavem jisti nejsme, parametry má ale i tento kus zajímavé a na fotkách vypadá zachovale

Zdroje: Mobile.de poprvé, podruhé a potřetí

Marek Bednář

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše