Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie

(+ video) Tohle je poslední Audi S8, které jste mohli mít s manuálním řazením. Je luxusní i sportovní a ceny dobrých kusů jsou dneska docela nízko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie

7.8.2016 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Tohle je poslední Audi S8, které jste mohli mít s manuálním řazením. Je luxusní i sportovní a ceny dobrých kusů jsou dneska docela nízko.

Některý automobilový nadšenec fandí sportovním vozům, jiný zase vyhledává luxus. A spousta fanoušků motorismu a zákazníků obecně chce obojí najednou. Proto tu jsou auta jako Mercedesy AMG, BMW M nebo Audi S a RS. Pokud patříte k těmhle lidem, ale auta z různých důvodů hledáte spíše na trhu ojetin, máme pro vás tip na zajímavou možnost, jak se dostat k vrcholnému luxusu za rozumnou cenu. A zároveň s ním dostanete i něco, co už vám dnes žádný podobný vůz nenabídne.

Tou možností je Audi S8 generace D2. Celá tato generace A8 byla vyvíjena s cílem být nejlehčí z konkurence a je tedy kompletně celá hliníková. Už civilní varianty byly nabízeny např. s dvouzónovou klimatizací, která v roce 1994, kdy toto auto přišlo na svět, nebyla vůbec běžná. Později se přidaly např. hlavové airbagy. Věci jako elektrické ovládání a vyhřívání sedaček bereme za samozřejmost.

Varianta S8 se objevila v Evropě v roce 1996 a dostala v základu pohon všech kol a vylepšenou verzi 4,2l osmiválce ze standardní nabídky. Ten tehdy dával 340 koní a 420 Nm před faceliftem, 360 koní a 430 Nm po faceliftu. Co je ale podstatné, je, že v Evropě byla v S8 šestistupňová manuální převodovka ve standardní výbavě. Většina trhů mimo Evropu dostala vylepšený pětistupňový automat od ZF a manuál jste si tam objednat nemohli. Do žádné další S8 už standardně pořídit nešel.

Kromě toho je samozřejmostí kožený interiér, již zmíněná dvouzónová klimatizace, navigace nebo vyhřívání i zadních vnějších sedaček. Jsou tu parkovací senzory vpředu i vzadu, elektrická roleta zadního okna nebo ESP. Zkrátka, chcete-li vozit rodinu ve vrcholném komfortu za málo peněz, tohle může být dobrá volba. A pochopitelně, jsou tu příjemné filmové konotace - honičky z filmu Ronin (můžete si je připomenout níže) jsou jen částí z nich.

Než ale rozbijete prasátko, je potřeba si uvědomit, že Audi S8, byť staré, je pořád vrchol luxusu téhle německé prémiové značky. A jeho údržba tomu bude odpovídat; rozhodně nepočítejte s opravami cenově srovnatelnými s novou Fabií, můžou být i řádově jinde. Pokud si toho ale spoustu zvládnete udělat sami, nemuselo by to být tak strašné. My pro vás máme tři tipy, kam se podívat - zachovalé S8 s manuálem nejsou taková rarita, ale více než pár jednotek jich po Evropě nenajdete.

První stroj má modročernou barvu a světlý interiér, velmi lákavá to kombinace. Jako nový byl koupen ve Španělsku v roce 2000 a tam je také nyní prodáván, a to za 16 950 Eur (cca 458 tisíc korun). Je z této trojice nejdražší, ale také nejnovější a má už 360 koní. Má nové pneumatiky, kompletně zdokumentovanou servisní historii a před 30 tisíci km měněný rozvodový řemen. Celkový proběh je 136 500 km a inzerát je zde.


Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 1 - audi s8 d2 mod-bez prodej 01Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 2 - audi s8 d2 mod-bez prodej 02Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 3 - audi s8 d2 mod-bez prodej 03Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 4 - audi s8 d2 mod-bez prodej 04Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 5 - audi s8 d2 mod-bez prodej 05Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 6 - audi s8 d2 mod-bez prodej 06Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 7 - audi s8 d2 mod-bez prodej 07Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 8 - audi s8 d2 mod-bez prodej 08Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 9 - audi s8 d2 mod-bez prodej 09Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 10 - audi s8 d2 mod-bez prodej 10Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 11 - audi s8 d2 mod-bez prodej 11Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 12 - audi s8 d2 mod-bez prodej 12Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 13 - audi s8 d2 mod-bez prodej 13
Tohle je zřejě nejzajímavější S8 D2, která je nyní k mání

Druhý vůz je z roku 1997, má za sebou cca 197 tisíc kilometrů a prodávající za něj chce 9 900 Eur, tj. zhruba 268 tisíc korun. Je stříbrný a má černý interiér, což je přeci jen o něco větší nuda než v případě výše. Je po prvním majiteli a také má kompletní servisní historii. Čerstvě má nový olej, svíčky, vzduchový a kabinový filtr a servisem prošla i klimatizace. Inzerát je zde.

Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 14 - audi s8 d2 stri-cer prodej 01Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 15 - audi s8 d2 stri-cer prodej 02Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 16 - audi s8 d2 stri-cer prodej 03Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 17 - audi s8 d2 stri-cer prodej 04Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 18 - audi s8 d2 stri-cer prodej 05Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 19 - audi s8 d2 stri-cer prodej 06Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 20 - audi s8 d2 stri-cer prodej 07Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 21 - audi s8 d2 stri-cer prodej 07aJezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 22 - audi s8 d2 stri-cer prodej 08Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 23 - audi s8 d2 stri-cer prodej 09Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 24 - audi s8 d2 stri-cer prodej 10Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 25 - audi s8 d2 stri-cer prodej 11Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 26 - audi s8 d2 stri-cer prodej 12
Mezi ojetými S8 je tento kousek také velmi hezký, navíc citelně levnější

Třetí a nejlevnější vůz byl vyroben také v roce 1997 a podle dostupných údajů má najeto jen 109 tisíc kilometrů. Byl dovezen z Itálie od druhého majitele a podle prodávajícího má drobné kosmetické vady, což možná odůvodňuje cenu 7 999 Eur, tj. 216 tisíc korun. Na fotkách ale vypadá stále dost slušně. Inzerát je k vidění zde.

Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 27 - audi s8 d2 stri-bez prodej 01Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 28 - audi s8 d2 stri-bez prodej 02Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 29 - audi s8 d2 stri-bez prodej 03Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 30 - audi s8 d2 stri-bez prodej 04Jezděte jako ve filmu Ronin, poslední Audi S8 s manuálem koupíte za cenu Fabie - 31 - audi s8 d2 stri-bez prodej 05
Tady už si velmi dobrým stavem jisti nejsme, parametry má ale i tento kus zajímavé a na fotkách vypadá zachovale

Zdroje: Mobile.de poprvé, podruhé a potřetí

Marek Bednář

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše