K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění

V poslední době se v prodeji objevilo hned několik aut z flotily Putinových Mercedesů. Tento byl jeho oblíbený, stojí ale také víc než ty „obyčejné”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění

27.12.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V poslední době se v prodeji objevilo hned několik aut z flotily Putinových Mercedesů. Tento byl jeho oblíbený, stojí ale také víc než ty „obyčejné”.

Fascinující svět dlouhých limuzín je nejednomu motoristovi cizí, spousta jiných by ale ráda takovým autem jezdila, zvlášť pokud jde o jejich pancéřované verze. Pokud nejste prezident nebo diktátor, musíte si ale takový vůz zaplatit z vlastní kapsy. Že nebývají levné, snad nemusíme dodávat - jako nové začínají nad deseti miliony korun.

Když si ale koupíte takové auto jako nové, jezdíte sice „jako prezident”, ovšem nikoliv v autě, ve kterém skutečně prezident jezdil. Jedinečný Cadillac amerického prezidenta Obamy asi k mání nebude, stroje sloužící Vladimiru Putinovi ale čas od času koupit lze. A v poslední době se dostalo „do oběhu” hned několik strojů z počátků jeho éry v roli vládce Ruska, které sloužily v rámci jeho prezidentské flotily.

Minule šlo o osmiválcový Mercedes S 500 Pullman, do kterého Putin určitě párkrát sedl, jeho nejoblíbenější vůz to ale nebyl. Sám se vyznal ke slabosti - a na veřejnosti s ním byl nejčastěji k vidění - pro vůz, který se v prodeji objevil nyní. Jde o Mercedes S 600 Pullman Guard W140, tj. obrněnou a prodlouženou verzi „mamuta”.

Pod kapotou je atmosférický šestilitrový dvanáctiválec M120, který dává 394 koní a 570 Nm. Neznáme pohotovostní hmotnost, ta celková atakující 5 tun ale potvrzuje očekávání, že s prodloužením a pancéřováním - dveře tady mají odolnost třídy B6/B7, což znamená ochranu proti střelbě z útočných pušek a některých typů odstřelovacích pušek - jistě tento Pullman nebude lehký. Zrychlení na stovku ani spotřebu pro prodlouženou a pancéřovanou verzi svého času Mercedes nezveřejnil.

Co ale víme, je, že vůz byl prvně registrován v dubnu roku 1995, takže do služby nastoupil dříve než sám Vladimir Putin a za pár měsíců mu tedy bude 22 let. Za tu dobu najel 25 tisíc kilometrů, takže byl skutečně více vytížený než osmiválcová alternativa, ani tak to ale není mnoho. Ve flotile Kremlu bylo těchto aut opravdu dost, takže se Putin nevozil vždycky ve stejném automobilu, třebaže prodloužené Mercedesy to vzhledem k jeho obecně známým preferencím byly většinou.

Co dále víme, je cena. Prodávající Sergej Urov z Moskvy požaduje - chyťte se něčeho - 1,3 milionu Eur, tedy asi 35 milionů korun. Za tak ohromnou sumu si můžete pořídit nový S 600 Pullman Guard a ještě si k tomu postavit dům s dostatečně dlouhou garáží. Pokud ale potřebujete skutečně jezdit jako skutečný prezident, je potřeba sáhnout hlouběji do kapsy.

Škoda, že nabídka má poněkud ruskou kvalitu. Automobil není nafocený nijak špičkově a dvě z přiložených fotografií obsahují výrobní štítek auta s VINem. Jenže jsou to dva jiné štítky, odlišná je celková hmotnost i VIN. Prodává Sergej Urov dva kusy? Má jedno auto dva VIN kódy? Pokud víte, povězte, svět těchto automobilových specialit je obestřen tajemnem. Kdybychom prodávali auto za takový majlant, dali bychom si záležet, aby pochybnosti neměly šanci vzniknout, přesto je i takový pohled na nejoblíbenější Putinovu limuzínu hodný pozornosti...


K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 1 - mercedes s600 pullman putin prodej 01K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 2 - mercedes s600 pullman putin prodej 02K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 3 - mercedes s600 pullman putin prodej 03K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 4 - mercedes s600 pullman putin prodej 04K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 5 - mercedes s600 pullman putin prodej 05K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 6 - mercedes s600 pullman putin prodej 06K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 7 - mercedes s600 pullman putin prodej 08K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 8 - mercedes s600 pullman putin prodej 09
Proč jsou tu dva výrobní štítky se dvěma různými VIN kódy, inzerát nevysvětluje, nabídka takového vozu je ale na každý pád výjimečnou věcí

K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 9 - Mercedes S 500 Pullman Putin prodej dalsi 06K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 10 - Mercedes S600 Pullman Guard W140 Putin prodej dalsi 01K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 11 - mercedes s 500 pullman putin ilu 01K mání je nejoblíbenější Putinův Mercedes, S 600 Pullman Guard. Stojí jmění - 12 - mercedes s 500 pullman putin ilu 02
V tomto autě byl Putin opakovaně spatřen i na veřejnosti

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše