Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk

Čerstvě trojnásobný mistr světa F1 v noci z pondělka na úterý chyboval v ulicích Monaca a naboural do jednoho z odstavených aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk

12.11.2015 | Petr Miler | 4 příspěvky

Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čerstvě trojnásobný mistr světa F1 v noci z pondělka na úterý chyboval v ulicích Monaca a naboural do jednoho z odstavených aut.

Lewis Hamilton je nepochybně jedním z nejlepších řidičů posledních let. Čerstvě trojnásobný mistr světa momentálně trochu churavějící královny motoristického sportu ale neproslul jen svými závodními úspěchy, nýbrž také svým automobilovým vkusem. Krom jiných vozů si nechal na míru postavit Pagani Zonda 760 LH a navzdory tomu, že většinu své profesionální kariéry tráví za volantem monopostů se samočinným řazením, nechal si do ní namontovat manuální převodovku. Už tím si získal respekt snad všech nadšených řidičů a pokud jste viděli některé z videí, v němž ji sedlá, umí i tento, podle některých prehistorický způsob změny rychlostních převodů ovládat s bravurou.

Právě s tímto vozem se ale stal v úterý v půl čtvrté ráno účastníkem nehody, kterou sám způsobil. Stalo se to v Monacu, kde z daňových důvodů pobývá a kde má také jistě leccos odjeto i v poněkud ostřejším jízdním režimu než při běžném silničním přesunu. Přesto chyboval a podle očitých svědků po krátkém intenzivním brzdění naboural do jednoho ze zaparkovaných aut.

Výsledek jeho „práce” zaznamenal na nepříliš kvalitní fotografii Jordan Adams, který k situaci dále uvedl: „Slyšel jsem vůz jet z kopce, pak zablokovat kola při ostrém brzdění a pak už jen velkou ránu,” řekl Adams. Z jeho fotografie není patrné, který z vozů byl Hamiltonovým Pagani poškozen, samotná Zonda 760 LH ale zjevně utrpěla náraz na levou přední část vozu.

O nehodě informoval i sám Hamilton na svém Instagramu, kde jí - spolu s menší chřipkou - zdůvodnil svůj pozdější odlet do dějiště další velké ceny F1 v Brazílii. Lewis H. konstatoval, že „nikdo nebyl zraněn, což je nejdůležitější” a že vůz byl „pochopitelně poškozen a utrpěl lehký kontakt se stojícím vozem”. Hamilton pak dodal: „Informuji vás, protože mám pocit, že všichni musíme nést odpovědnost za své činy. Chybu může udělat každý, ale důležité je poučit se z nich s posunout se dále.”

A něco podobného bychom řekli i my. Nechceme se slavnému pilotovi vysmívat, to by udělal jen hlupák. Jeho chyba budiž důkazem, že omyl za volantem se může přihodit opravdu každému, ať už se jmenujete Hamilton, Röhrl, Block a nebo Novák. Dodali bychom ovšem, že ještě lepší než poučit se z chyb vlastních, je poučit se z chyb jiných - tak mějme na paměti, že tak jako může chybovat mistr světa F1, může se něco podobného za volantem přihodit komukoli z nás. Opatrnosti není nikdy dost...


Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 1 - Lewis Hamilton Pagani Zonda 760 LH crash Monaco 01Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 2 - Lewis Hamilton Pagani Zonda 760 LH crash Monaco 02
Lepší dokumentace nehody Lewise Hamiltona v Monacu zatím neexistuje, i tak jeho „zářez” vstoupí do dějin

Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 3 - Lewis Hamilton Pagani Zonda 760 LH crash Monaco 03
Hamiltonovi se nic nestalo, jeho auto ale utrpělo poškození přídě

Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 4 - Lewis Hamilton Pagani Zonda 760 LH dalsi 01Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 5 - Lewis Hamilton Pagani Zonda 760 LH dalsi 02Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 6 - Lewis Hamilton Pagani Zonda 760 LH dalsi 03Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 7 - Lewis Hamilton Pagani Zonda 760 LH dalsi 04Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 8 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 01Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 9 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 02Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 10 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 03Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 11 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 04Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 12 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 05Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 13 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 06Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 14 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 07Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 15 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 08Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 16 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 09Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 17 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 10Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 18 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 11Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 19 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 12Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 20 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 13Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 21 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 14Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 22 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 15Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 23 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 16Lewis Hamilton boural v Monacu se svým Pagani, i on je člověk - 24 - Pagani Zonda 760 LH Lewis Hamilton Monaco 17
Hamiltonova Zonda 760 LH ještě v plné kráse

Zdroje: Jordan Adams@Instagram, Lewis Hamilton@Instagram

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše