Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje

Britský pilot byl po testovací jízdě natolik nadšen, že si nejnovější model Mercedesu musel hned objednat. Jak moc je to pravda, je otázkou, když jej má právě Mercedes na výplatní pásce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje

25.3.2019 | Petr Prokopec

Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje

/

Foto: Mercedes-Benz

Britský pilot byl po testovací jízdě natolik nadšen, že si nejnovější model Mercedesu musel hned objednat. Jak moc je to pravda, je otázkou, když jej má právě Mercedes na výplatní pásce.

Pokud jste pilotem Formule 1, a to navíc u týmu podporovaného přímo automobilkou, v podstatě se vám otevírají nevídané možnosti. Lewis Hamilton kupříkladu takto mohl navštívit vesmírné středisko NASA v Houstonu. Kromě toho má pomalu neomezený přístup k vozům třícípé hvězdy, a to i těm nejvýjimečnějším. Jako jeden z mála tak neměl problémy, když se rozhodl objednat hned dva kusy Mercedesu-AMG One. Značka přitom vyrobí jen 275 kusů, zájem byl ovšem čtyřnásobný.

Jen u tohoto exkluzivního stroje ovšem Hamilton nezůstává, ostatně stejně jako zbytek klientely si i on bude muset na jeho příchod ještě hezkých pár měsíců počkat. Truchlit ovšem nemusí, neboť nedávno převzal klíčky od Mercedesu-AMG GT R. Tedy vozu, který pomáhal vyvíjet. A minulý víkend mohl strávit ve společnosti nového elektrického SUV. A byl to právě Mercedes EQC, který jej prý nadchl měrou maximální - dokonce natolik, že si jeden musel hned objednat.

Můžeme samozřejmě jen spekulovat, jak tomu bylo ve skutečnosti a jak to bude s placením. Nicméně i kdyby Hamilton nadšen skutečně byl, vůbec bychom se nedivili, kdyby novinku třícípé hvězdy dostal zcela zdarma. Pokud je totiž s EQC spokojen člověk takového formátu, jakým je pětinásobný světový šampion F1, pak jde pro automobilku o tu vůbec nejlepší reklamu.

Stejně tak můžeme ve výsledku hádat, čím přesně vůz Hamiltona zaujal. Stoprocentně to však nebyla maximální rychlost, která je výrazně nižší než u jeho služebního stroje - elektronicky omezena byla na 180 kilometrů, a to kvůli limitům akumulátorů a dojezdu. Ten byl dle laboratorního cyklu NEDC vypočítán na 480 kilometrů, dle procedury WLTP však měl poklesnout na zhruba 400 km. I to je však nejspíše optimistický odhad, americká agentura EPA totiž hovoří o 354 kilometrech.

Varianta EQC400 4Matic, která bude zpočátku jedinou nabízenou, dále počítá s dvěma asynchronními elektromotory, jenž produkují 408 koní a 765 Nm točivého momentu. Sprint na stovku pak zabere 4,9 sekundy, což je sice působivé, ovšem i v tomto ohledu se Hamilton bude za volantem asi cítit jako mobilní šikana. Na druhou stranu si může užívat hlasového ovládání, automatických přednárazových systémů nebo navigace, která volí cesty s ohledem na baterie.

Akumulátory disponují kapacitou 80 kWh a jsou složeny z 384 lithium-iontových článků, jejichž dobití přes rychlonabíjecí stanici zabere jen 40 minut, počítat lze však jen s 80procentní kapacitou. Tu je ovšem možné navýšit pomocí regenerativního brzdění, jehož účinek lze nastavit pádly pod volantem. Technikou i luxusem je tedy EQC prošpikováno od podlahy až po střechu, v tomto ohledu tedy Hamilton rozhodně strádat nebude.


Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje - 1 - Lewis Hamilton a Mercedes-Benz EQC 2019 prvni foto 01
Mercedes se již na sociálních sítích pochlubil údajným nadšením Lewise Hamiltona z nového elektrického SUV...

Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje - 2 - Lewis Hamilton a Mercedes-Benz EQC 2019 prvni foto 02Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje - 3 - Lewis Hamilton a Mercedes-Benz EQC 2019 prvni foto 03Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje - 4 - Lewis Hamilton a Mercedes-Benz EQC 2019 prvni foto 04Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje - 5 - Lewis Hamilton a Mercedes-Benz EQC 2019 prvni foto 05Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje - 6 - Lewis Hamilton a Mercedes-Benz EQC 2019 prvni foto 06Lewis Hamilton si objednal nové auto, nebo to tak alespoň jeho chlebodárce prezentuje - 7 - Lewis Hamilton a Mercedes-Benz EQC 2019 prvni foto 07
...ten si prý model EQC400 4Matic po testovací jízdě rovnou objednal

Zdroj: Mercedes-AMG F1@Twitter

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše