Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Lexus LFA Roadster se překvapivě ukázal v Tokiu, máme fotky i detaily
14.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Automobilovým světem se včera prohnalo video s driftujícím Lexusem LFA Roadster. Máme nejen to, ale i fotky z místa a víme, co je tento vůz zač.
Koncept otevřeného Lexusu LFA se představil již na detroitském autosalonu před třemi roky. Vůz tehdy rozhodně dokázal zaujmout publikum a zdálo se být jen otázkou času, kdy se dostane do výroby. Jenže roky ubíhaly a do prodeje se dostala jen verze kupé. Ještě v létě kolegové z Automotive News spekulovali o tom, že se Roadster brzy vrátí na scénu, poté ale přišla opačná informace zprostředkovaná magazínem Car - podle ní podmínky na trhu stvoření takového vozu nepřejí, a ten tak měl být zřejmě nadobro uložen k ledu.
Včera se ale skutečně z ničeho nic i k překvapení všech přihlížejících zjevil sériově vyhlížející LFA Roadster na tzv. D1GP Kick Off. To je akce tradičně pořádaná na začátku tokijského Auto Salonu (takto podivně mu říkáme proto, abyste si jej nespletli s tokijskou Motor Show), které se - jak již název napovídá - účastní vozy jezdící drifterskou sérii D1GP.
Tato událost pochopitelně neušla pozornosti kamer přihlížejících, kteří nám toto nenadálé zjevení zprostředkovali na Youtube. To se rychle začalo bez podrobnějších informací šířit světem a rázem se tak vyrojily spekulace, zda Lexus nakonec LFA Roadster přece jen nenabídne a toto je jakási jeho předpremiéra. Je tomu tak i doopravdy?
Naštěstí máme i v Japonsku své kontakty, a tak se nám podařilo zjistit mnohem více. Předně vám můžeme nabídnout nejen ono zmiňované video, ale i snímky z celé akce, na které si můžete toto provedení LFA Roadster prohlédnout nejen v akci, ale i na místě v paddocku. Ze snímků je jasně patrné, že vůz opravdu vypadá, jako by zítra měl vyrazit na silnice, čemuž ostatně nahrává i fakt, že je očividně plně funkční. Jenže realita je jiná.
Smyslem vystoupení LFA Roadster v Tokiu bylo zkrátka jen zaujmout publikum, nic více a nic méně. Víme totiž, že tento vůz vznikl jako jediný exemplář a podle informací od zástupců Toyoty dnes neexistuje záměr dostat jej do třebaže omezené sériové výroby. Na scénu s ním přijel známý závodník a dlouholetý testovací pilot Akira Iida, poté za volant usedl účastník série D1GP Kazuya Matsukawa. Dle našeho úsudku se jedná zřejmě o jeden z prototypů, který Toyota testovala ještě v době, kdy vůz chtěla uvést do výroby. Nyní z něj udělala alespoň jakýsi „showcar” pro podobná představení.
Díky přiloženým fotkám a videu se můžeme i my podívat a poslechnout si vskutku jedinečné auto, které se zřejmě v dalších exemplářích nikdy nebude vyrobeno. Žádné jiné poselství alespoň podle oficiálních zpráv od Toyoty toto vystoupení nemělo.














Sériově vyhlížejí Lexus LFA Roadster na D1GP Kick-off pořádaném kousek od místa konání Tokyo Auto Salon
Tentýž vůz v akci
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Někdo si nechal přelakovat ikonické Ferrari F40 na zelenou, pro tradicionalisty je to zločin
včeraNejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
21.8.2025Ilustrace ukazují, jak by nová Škoda Octavia Combi mohla vypadat ještě před jejím zářijovým odhalením
20.8.2025
Nejnovější články
Italové začali používat nový typ radaru. Zaznamená i přestupky, na které byla dosud technika krátká
před 42 minutamiMercedes dál střílí naslepo, i po všech přehmatech a strojených obratech sází na stejně slabou kartu
před 2 hodinamiBugatti začalo prodávat hodinky s „šestnáctiválcem”, s největší pravděpodobností stojí víc než váš dům
před 3 hodinamiKia na Slovensku uspořádala pohřeb miláčka Čechů, který obstarává přes polovinu jejích prodejů, náhradu nemá
před 5 hodinamiTenhle italský bizár není ve skutečnosti až takový cirkus, jak se na první pohled může zdát
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva