Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Majitel může děkovat zlodějům, že mu před 38 léty ukradli auto, není ale k nalezení
10.1.2020 | Mirek Mazal
Není obvyklé, aby se ukradené auto podařilo najít skoro čtyři dekády po nahlášení ztráty, tady se to ale povedlo a vůz je stále jako nový. Vyvstal ovšem docela jiný problém - z dohledu zmizel jeho původní majitel.
Prověření jednoho z mnoha obvyklých oznámení se změnilo ve složitý policejní případ s dosud neúplným rozuzlením. Policie v Michiganu byla nedávno povolána k prověření dlouho opuštěného vozidla, tmavě modrého Chevrolet Corvette z roku 1981.
Policisté začali auto obvyklým způsobem zkoumat, když se o něm ale chtěli v databázi dozvědět více za pomoci VIN, systém jim ukázal chybu podobnou špatně opsanému kódu. Neseděl tzv. kontrolní součet, kód byl přitom opsán správně.
Neexistující VIN vyvolalo podezření, a tak byl na pomoc povolán detektiv se specializovaným výcvikem v oblasti vyšetřování automobilových krádeží. Ten rychle zjistil, že si klíčový identifikátor někdo upravil podle sebe, jak to zloději ve snaze zamaskovat původ lupu dělávají.
Neplatný VIN spustil pátrání po pravém identifikačním čísle zřejmě kradeného vozu, které už bylo úspěšné. Originální údaj vedl k nahlášenému odcizení Corvette už v roce 1981, auto se tedy majiteli ztratilo z dohledu před dlouhými 38 léty. Auto s pozměněným identifikátorem dodnes unikalo spravedlnosti, o to více překvapí, v jak dobrém stavu je - na tachometru má pouze 17 700 kilometrů a vypadá podle toho.
Člověk by nyní čekal shledání vozu s původním majitelem, který bude moci ještě zlodějům poděkovat, neboť Corvette z roku 1981 se 17 700 km bude dnes cenným sběratelským artiklem, který by v tomto stavu do dnešního dne vlastním přičiněním stěží udržel. Nicméně kriminalistům se zatím právoplatného majitele nedaří najít.
Je pochopitelně možné, že už není mezi živými, také je ale možné, že vlastníkem bude pojišťovna, vůči které mohl být uplatněn nárok náhrady ukradeného sporťáku v 80. letech. Ani ta ale nakonec nemusí existovat. To všechno bude nyní nutné zjistit a nebude to snadné. Po 38 letech se ukradená auta najít obvykle nepovede...





Policisté mají auto, které majitel začal postrádat v roce 1981, teď ale nemají jeho majitele
Zdroje: Livonia Police Department@Facebook, Auto Week
Bleskovky
Nový Renault 5 je další obézní vepřík, který vypadá dobře jen na fotkách, působí jako karikatura originálu
20.5.2025Novátorská Corvette E-Ray v evropské verzi si střihla přízemní let po Autobahnu, na 250 km/h je jako nic
20.5.2025Max Verstappen se neobvykle zjevil na sociálních sítích a setřel rekordmana, který zpochybňoval jeho výkon zajetý pod falešným jménem
18.5.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Němci dali v testu dramaticky lepší známku čínskému autu než srovnatelnému vozu domácího Audi, to je zlomová věc
před 9 hodinamiMajitel napravil největší nedostatek Tesly, přidal jí spalovací motor. Stálo ho to 9 tisíc korun
před 11 hodinamiFiat se zdá být konečně znovu na správné cestě, jeho dalším velkým krokem bude oživení této malé legendy
včeraKolaps Porsche je dílem slepé sázky na elektromobily, říká otevřeně analytik Warburgu, už se kolem toho nechodí po špičkách
včeraNová Toyota RAV4 je venku a sází na úplně jiný, rozporuplnější vzhled. A kontroverzní je i tím, co má pod kapotou
včera
Živá témata na fóru
- Dříve M135i, nyní ///M2 05.21. 22:08 - Snowman000
- S větrem ve vlasech.... 05.21. 14:21 - pavproch
- Auto bebechy (kola a nosiče) 05.21. 10:21 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 05.21. 07:53 - abgx1
- Výběr navigace do auta 05.21. 05:57 - GabrielMarks
- Fiat a vše kolem nich 05.20. 12:21 - Stepan
- Přestavba Peugeot 308 SW 05.20. 09:26 - JeanneFadel
- Hybridní pohon Dacia - přímovstřik spolehlivost 05.17. 16:49 - Vincente DePalito