Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi

Majitelé levnějších aut koncernu VW rádi říkají, že si koupili vlastně totéž, co prestižnější odnože prodávají dráž. Není to tak úplně pravda, tady je ale spřízněnost Audi se Škodou jasná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi

20.7.2019 | Petr Miler

Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi

/

Majitelé levnějších aut koncernu VW rádi říkají, že si koupili vlastně totéž, co prestižnější odnože prodávají dráž. Není to tak úplně pravda, tady je ale spřízněnost Audi se Škodou jasná.

Je dost častou průpovídkou majitelů Škody či Seatu, že si vlastně koupili něco jako ten či onen Volkswagen nebo Audi, akorát za méně peněz. Nemá smysl se přít o technické spřízněnosti aut, jako je Octavia, Leon, Golf a A3 - stojí na stejných platformách a používají některé totožné motory, převodovky a další komponenty. Kdo ale poznal tahle auta vedle sebe, více než kdo jiný potvrdí, že když dva dělají totéž, nemusí to být totéž.

Dokonce i když si vedle sebe postavíte špičkové modely těch „lepších značek”, jako Golf R a Audi S3, máte před sebou hodně jiná auta a s Octavií RS a Leonem Cupra se dostanete ještě o ligu či dvě níž. Američané říkají, že ďábel se skrývá v detailu a to tady platí dokonale. Je až neuvěřitelné, co všechno je v takovém Golfu R navíc oproti Škodě a Seatu, kolik plastů je lepších, kolik věcí je najednou polstrovaných, kolik řešení je promyšlenějších. Tušíte třeba, že v Golfu R můžete rozsvěcet osvětlení pro cestující vzadu zepředu, což je jinak „taxikářská” funkce, kterou nabízí například Škoda Superb? V Golfu je prostě proto, že do Golfu chtěli dát Němci všechno nejlepší, co měli, a tak tam dali i tohle.

Říkat tedy, že když máte Škodu, máte vlastně levnější Audi, je nesmysl, jsou to navzdory spřízněnosti jiná auta dělající jiný dojem. Ovšem, některé jednoznačné spojitosti se najdou a dnes vám ukážeme jednu hodně bizarní. Nespočívá v tom, že by Škoda vystoupala na úroveň Audi, ale v tom, že německá značka klesla na úroveň té české, bohužel.

Jak už naznačuje hlavní fotka, středobodem našeho zájmu je dnes inovované Audi S4 se zbrusu novým dieselem pod kapotou. Je to jistě zajímavé auto, s 350 koňmi, které už teď ABT upravuje na 390, to bude naftová raketa svého druhu, ostatně už v plně sériovém provedení dává slušné rány. Tím spíše překvapí, že mu automobilka sice nadělila pro modely S typické čtyři koncovky výfuků, dvě jsou ale dokonale falešné. Vpravo se za naznačeními rourami skrývají jen plastové záslepky, nikoli reálné výfuky. Nevede tam nic, ani ň, ani zdaleka.

Přesně tímto nechvalně proslula současná Škoda Octavia RS TDI a máme velmi silný pocit, že Audi si to mohlo odpustit. Co by autu chybělo, kdyby mělo koncovky dvě? Nebo co by se stalo, kdyby do těch zbylých dvou automobilka přivedla část výfukových plynů? Je to smutné, ale pokud Octavii RS TDI máte, můžete teď bez uzardění tvrdit, že váš vůz má něco společného s jedním z nejnovějších Audi...


Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 1 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 01Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 2 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 02Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 3 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 03Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 4 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 04Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 5 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 05Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 6 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 06Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 7 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 07Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 8 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 08Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 9 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 09Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 10 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 09aMajitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 11 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 10Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 12 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 11Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 13 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 12Majitelé škodovek mohou konečně tvrdit, že jejich auta mají něco společného s Audi - 14 - Audi S4 2019 falesny vyfuk 13
Nové Audi S4 je atraktivní auto, napůl falešnými výfuky vzadu ale dává jen zbytečný prostor ke kritice

Zdroj: Auditography@Youtube, Auditography@Instagram

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše