Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání

Člověk nepotřebuje doktorát, aby tušil, že když auto roky stojí na místě, dobře mu to nedělá. Sběratelé s nimi ale přesto dělají právě to a Mannyho Khoshbina tak čeká jeden drahý servis.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání

5.8.2020 | Petr Prokopec

Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání

/

Foto: Manny Khoshbin@Youtube

Člověk nepotřebuje doktorát, aby tušil, že když auto roky stojí na místě, dobře mu to nedělá. Sběratelé s nimi ale přesto dělají právě to a Mannyho Khoshbina tak čeká jeden drahý servis.

Jaké problémy mohou trápit bohaté majitele exkluzivních sbírek supersportů? Nepřekvapivě takové, s jakými obyčejný člověk nemá co do činění. V prvé řadě se totiž musí zorientovat ve velkém množství klíčků. V té druhé pak zjišťují, že na veškeré své mazlíky nemají dostatek času. I když tedy čtyřkolové klenoty odpočívají v klimatizované garáži, chřadnou. Zvláště pokud jde o takové vozy, jakým je Mercedes-Benz SLR McLaren. Automobilka totiž majitelům doporučuje, aby jej „venčili“ alespoň každé dva týdny.

Americký miliardář a realitní magnát Manny Khoshbin to nedělá, po čase ale přesto usedl za volant svých kousků a urazit s nimi několik málo kilometrů. V jeho případě nicméně celá situace nabrala na výjimečnosti ještě více, neboť německo-britských aut má hned pět - tři kupé a dva roadstery. Jeho nejoblíbenější je přitom otevřené provedení s bílým lakem, který uvnitř doplňuje červená kůže a karbonové dekory. Nicméně zrovna u tohoto vozu došlo na problém, s nímž se ve větší či menší míře potýká i zbytek sbírky.

Řeč je o hydraulickém systému vzhůru výklopných dveří, které při dlouhém nepoužívání ztrácí svou funkci. Kvůli tomu dveře nedrží na svém místě, ale pozvolna padají. Manny přitom uvádí, že jedna nová plynová vzpěra stojí 850 dolarů (cca 19 tisíc Kč), což nezní tak hrozně. Potíž je, že Manny jich potřebuje deset, a to s prací není levnou záležitostí. Pro člověka Khoshbinova kalibru jde sice o pakatel, nicméně ani tak nejde o výdaj, který by byl vítán s úsměvem kýmkoli, kdo si své peníze musel vydělat.

Pokud však tento fakt dáme stranou, stejně jako tu skutečnost, že v jednom voze byl nedostatek benzinu, zatímco další měl problémy s tlakem v pneumatikách, pak lze na SLR pět jen chválu. Deset let, jenž uběhly od ukončení výroby, na autech jinak není znát, zejména po stránce vzhledové dokážou obstát i vedle moderních supersportů. A nejinak je tomu i v rámci zvukového doprovodu, ostatně na počátku milénia nebyly osmiválce spojené s takovými restrikcemi.

I přes problémy způsobené dlouhým stáním byl tedy Manny z jízdy velmi nadšen, pročež zvažuje, že by kolekci Mercedesů SLR ještě rozšířil. Zda na tento krok skutečně dojde či nikoliv, je zatím ve hvězdách. Pokud však ano, doufejme, že se miliardář vydá trochu jiným než víceméně standardním směrem a sáhne po kouscích jako 722 či Stirling Moss. Nebo rovnou po zakázkové edici McLarenu, která přišla po oficiálním ukončení výroby a přihazovala unikátní bodykit.


Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 1 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 01Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 2 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 02Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 3 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 03Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 4 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 04Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 5 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 05Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 6 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 06Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 7 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 07Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 8 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 08Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 9 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 09Miliardář při větrání svých pěti vzácných Mercedesů zjistil, co s nimi udělaly roky stání - 10 - Mercedes-Benz SLR McLaren Manny Khoshbin 2020 videoscreen 10
Manny Khoshbinovi evidentně jeho pět Mercedesů SLR McLaren nestačí, i když mají problémy s dveřmi. Možná se proto jeho sbírka dočká rozšíření. Foto: Manny Khoshbin@Youtube

Zdroj: Manny Khoshbin@Youtube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.