Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo

Otcové se obvykle snaží udělat svým dětem radost, jak jen zrovna mohou, tento se ale snažil o poznání více, než je běžné. Nad propracovaností jeho kreací až zůstává rozum stát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo

25.5.2022 | Petr Prokopec

Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo

/

Foto: Lamborghini

Otcové se obvykle snaží udělat svým dětem radost, jak jen zrovna mohou, tento se ale snažil o poznání více, než je běžné. Nad propracovaností jeho kreací až zůstává rozum stát.

Pokud máte děti, nejspíše víte, že často stačí jediný pohled oněch nevinných očí a rázem jste pomalu schopni pohnout skálou. Pravda, ve většině případů jde o nadsázku, nic to však nemění na obětavosti, nadšení a úsilí, s jakými k realizaci přání našich potomků přistupujeme. Vietnamec Truong Van Dao se nicméně rozhodl zajít ještě o poznání dál. Dokonce natolik, že ho ani titul Táta roku plně nevystihuje, možná ani označení Táta století.

Van Dao totiž ve světě aut rozhodně není neznámým jménem, jakkoli nepracuje pro žádnou automobilku. Místo toho je přes den zaměstnán u společnosti Google. Přes noc se pak nemění na Batmana, nýbrž na všehoschopného specialistu přes dřevo. Z tohoto materiálu je schopen vyrobit cokoli, jak ostatně dokázal svou nejnovější kreací. Pro svého syna totiž stvořil Lamborghini Vision Gran Turismo, tedy futuristický sporťák stvořený samotnou automobilkou nejprve pro nasazení do videohry. Tento vůz je navíc plně pojízdný, i když ho nepohání motor V12.

Vietnamský „Kutil Tim“ auto postavil během pouhých 96 dní, což je však v jeho případě poněkud delší doba. Když se totiž zabýval dřevěným Rolls-Roycem Boat Tail, zabralo mu to 68 dní. Již tehdy přitom věnoval nemalou pozornost detailům. Dovnitř vozu tak instaloval minibar se sklenkami a pochopitelně s džusem, mimo to však v kabině nechybí ani deštník. O pohon se pak stará elektromotor spárovaný s několika klasickými bateriemi.

Podobně je na tom i Lambo, jež italská automobilka nejprve stvořila jako virtuální koncept pro hru Gran Turismo 7. Jen u toho nicméně nezůstala, na světlo světa ta se tak dostal i reálný vůz. Ten disponuje stejně jako produkční Sián FKP37 hybridizovaným dvanáctiválcem, koupit si jej však nikdo nemůže. O to vzácnější Van Daova kreace je, i když stejně jako ve výše zmíněném případě došlo na úplnou elektrifikaci.

Vietnamec přitom jako základ použil ocelový rám, který sám svařil. Neopomenul jej nicméně osadit brzdami, stejně jako zavěšením. Následně se poté pustil do karoserie a interiéru, přičemž vše je vyrobeno ze dřeva - dokonce odpadního, pročež jej do jisté míry můžeme brát i jako ochránce přírody. Jen u toho se ale Van Dao nezůstal, na některé předchozí kreace tak použil i vraky skutečných aut.

V tomto případě ale kromě rámu bylo stěžejním materiálem dřevo, z něhož je vyřezán i kryt motoru. Jak jsme nicméně zmínili výše, na reálný dvanáctiválec je třeba zapomenout. Koneckonců se jedná o hračku, byť je patrné, že ta zvládá svézt jak otce, tak i syna, a to dokonce po veřejných komunikacích. A jakkoliv je to i ve Vietnamu legálně problematické, přimhouření policejních očí se opravdu nikdo nemůže divit.


Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo - 1 - Lamborghini Vision Gran Turismo Concept 01Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo - 2 - Lamborghini Vision Gran Turismo Concept 02Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo - 3 - Lamborghini Vision Gran Turismo Concept 03Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo - 4 - Lamborghini Vision Gran Turismo Concept 04Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo - 5 - Lamborghini Vision Gran Turismo Concept 05Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo - 6 - Lamborghini Vision Gran Turismo Concept 06Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo - 7 - Lamborghini Vision Gran Turismo Concept 07Muž postavil svému synovi skutečné provedení Lamborghini budoucnosti, titul Táta století je pro něj málo - 8 - Lamborghini Vision Gran Turismo Concept 08
Reálné Lamborghini Vision Gran Turismo vzniklo v roce 2019, a to jak ve virtuálním, tak reálném provedení. Jde nicméně o koncept, který se mimo továrnu k nikomu nedostal. O to působivější je dřevěná kreace, kterou Vietnamec Thuong Van Dao stvořil pro svého syna. Ilustrační foto: Lamborghini

Zdroj: ND - Woodworking Art@YouTube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.