Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí

Když někdo krade věci vědomě, velkou hlavu si s tím obvykle nedělá. Ale co když vás do této role dostane shoda okolností a vy v danou chvíli nemáte sílu se k tomu postavit čelem? Pak vás svědomí může tížit i po 21 letech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí

13.4.2019 | Mirek Mazal

Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když někdo krade věci vědomě, velkou hlavu si s tím obvykle nedělá. Ale co když vás do této role dostane shoda okolností a vy v danou chvíli nemáte sílu se k tomu postavit čelem? Pak vás svědomí může tížit i po 21 letech.

Ukradnout cizí automobil je špatná věc, kterou rozumní lidé nedělají. Jak se ale dívat na někoho, kdo do cizího vozu usedl nevědomě a pak jej zase vrátil? Je to zloděj? Přesně tohle vrtá už 21 let hlavou jednomu kanadskému muži a teď jej svědomí definitivně dohnalo.

Kevin Freedman se v srpnu roku 1998 živil jako plavčík a instruktor plavání. Jednoho dne potřeboval vyřídit soukromé záležitosti, ale neměl auto. Tak si od spolupracovnice Jocelyne McKie půjčil klíče od jejího Fordu. Jednalo se o světle zbarvený Taurus, který byl v té době velmi běžným vozem.

Freedman vzpomíná, jak viděl Taurus stát přímo u bazénu a po opuštění areálu do něj rovnou naskočil. „Uvnitř byly leopardí potahy a velké sluneční brýle, které přesně padly mé spolupracovnici,“ vysvětluje muž svůj nechtěný přešlap. „Otočil jsem klíčem v zapalování, ale nic se nedělo. Druhý pokus už se povedl, proto jsem neměl tušení, že to není auto mé kolegyně,“ dodal k přehmatu bývalý plavčík.

Bez dalšího zkoumání vyrazil na cestu. Ford při každém odemykání zdatně protestoval a startování motoru také neprobíhalo hladce, přesto se vždy nakonec podařilo odjet, víc Freedman nepotřeboval. Po pár hodinách zavezl automobil zpět na parkoviště. Když majitelce vracel klíče, omlouval se, že ho nějakým způsobem poškodil. Žena jen mávla rukou.

Později se Kevin vrátil do práce a viděl auto stále zaparkované na louce, kam ho předtím postavil. Dlouze přemýšlel, jestli jeho poškození bylo tak dramatické, aby kolegyně musela domů pěšky. Jocelyne řekla, že ona odjela, ale sdělila mu jinou novinu. „Když jsi včera odešel, někdo oznámil odcizení auta,“ šokovala dáma.

Ten pocit si Freedman vybavuje dodnes. „Vzpomínám si na pocit paniky a strachu. Dokážete si představit, že jsem byl rozzlobený kvůli pomyšlení na odcizení vozidla. Byla to velmi strašidelná představa jen tak vzít klíč, odemknout úplně jiné auto a pak ho řídit.“

Krádež nahlásila dvacetiletá žena poté, co na parkovišti u bazénu nenašla svůj Taurus. Chtěla zavolat policii, ale neznala registrační značku, proto odešla z koupaliště domů. Druhý den se vrátila s vyšetřovacím týmem za zády, ale její auto stálo na dohled od brány aquaparku očividně nedotčené. „Našli to auto na stejném místě se zataženými okny a bez náznaku násilného vstupu. Uvnitř nic nechybělo. Policie zakroutila hlavou a odjela zpět na služebnu,“ popisuje Freedman.

Dnes už otec rodiny zveřejnil svoji příhodu na sociální síti, protože se mu těžce žije s tížícím svědomím. Chtěl mu ulevit, aby do zrcadla nekoukal na zloděje. Dalším impulsem pro svěření příběhu veřejnosti bylo nutkání najít tehdy dvacetiletou právoplatnou majitelku světlého Fordu s leopardími sedačkami. Zatím se neozvala.


Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 1 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 01Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 2 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 02Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 3 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 03Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 4 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 04Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 5 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 05
Kevin Freedman je dnes vzorný manžel i otec...

Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 6 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 06Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 7 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 07Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 8 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 08Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 9 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 09Muž před 21 lety omylem ukradl něčí auto, až teď jej dohnalo svědomí - 10 - Muz nechtene ukradl auto na jeden den 10
...před 21 léty nevědomě ukradl Ford Taurus a nikdy ho to nepřestalo tížit

Zdroj: CBC

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.